VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:27

OliveOyl teď zas nerozumím, na co se ptáš ty. v odkazu je text:

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS- CoV-2 toto mimořádné opatření:

I.

Všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče se s účinností od 18. března 2020 nařizuje zákaz návštěv pacientů v zdravotnických zařízeních, ve kterých se poskytuje lůžková péče, s výjimkou:

  nezletilých pacientů,

  pacientů s omezenou svéprávností,

  pacientů v hospicech a dalších pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

II.

Všem zařízením sociálních služeb (podle § 34 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách) v pobytové formě a všem odlehčovacím sociálním službám v pobytové formě se s účinností od 18. března 2020 nařizuje zákaz návštěv osob, s výjimkou:

  nezletilých uživatelů sociálních služeb,

  uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností,

  uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Praha, 18. 3. 2020Č. j.: MZDR 12344/2020-1/MIN/KAN

*MZDRX019J2DU*

Str. 2

III.

Vydáním tohoto mimořádného opatření se zrušuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. března 2020 (č.j.: 10519/2020-1/MIN/KAN).

IV.

Toto mimořádné opatření nabývá platnosti okamžikem jeho vydání.

----------tady jsem přestala číst, protože jsem měla za to, že to je celé.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:27

ale pod tímto textem to pokračuje nějakýma vysvětlivkama....

Odůvodnění:

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Vzhledem k aktuálnímu šíření onemocnění COVID-19 na území České republiky, stejně jako na území většiny států Evropské unie a obecně více než 100 států světa, je nezbytné zamezit dalšímu šíření onemocnění COVID-19.

Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID-19způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 na území České republiky ve vztahu k ohroženým skupinám osob.

Obsah tohoto mimořádného opatření nově dopadá, oproti mimořádnému opatření ze dne 9. března 2020 (č.j.: 10519/2020-1/MIN/KAN) krom jiného, i na přítomnost otců při porodech, která se tímto zakazuje.

Neprodlená realizace tohoto opatření je nezbytná vzhledem ke každodenně rostoucímu počtu nakažených na území České republiky, a proto dnem nabytí účinnosti tohoto mimořádného opatření je den jeho vydání.

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA

ministr zdravotnictví

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:27

Porodnice v Ostrave prave vyuzila toho ze je sice zakazana pritomnost otcu behem porodu, ale po narozeni ditete = nezletileho pacienta je mozne aby otec za nim prisel. Tuto vyjimku udelili pro prostory porodnich salu a dobu bezprostredne po porodu, navstevy na sestinedeli maji zakazane nadale. 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:28

dzizisketa

Ale kdyby pozadali o zvazeni, tak tam 99procent otcu jde. Tech prvorodicu je mi lito, je to tazitek pro obe strany, druhorodice to prezijou snaz, ale neda se nic delat, covid je svine proste! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:29

zvýraznila jsem to já, ale ten text je komplet ze stránek mzdr

právník nejsem, tudíž netuším, jestli to odůvodnění je součást, nebo příkaz samotný, mně se to zdá být rozdíl. ale těžko říct. nicméně, mě osobně se to netýká, hádat se nepotřebuju. 

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:35

podle mne kdyz jsou lidi schopni lhat o rizikove anamneze (driv cestovatelske, nyni ohledne kontaktu s moznym nebo potvrzenym nakazenym) i v daleko banalnejsich pripadech, tak v pripade ze se chteji dostat k porodu, by meli motivaci tyto informace zatajit o to vetsi, protoze jde o pochopitelne zasadni udalost to jen k tomu ponechat to na zvazeni ucastniku

Offline dzizisketa
Avatar
8919 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:39

Garfie 

Ano, ale několik porodnic otce zakázalo ještě předtím.  A taky doufám, že co nejvíc porodnic půjde cestou, jak napsala mnum, třeba už jen pro případy porodů mrtvých (už v děloze) dětí.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:41

Ounz Presne. 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:15

dzizisketa Ano, to vím, o tom jsme se tu už bavily, jen jsem pochopila, že nové téma je právě reakce na ten úplný zákaz všude. Ten mnum systém je hezký kompromis. 

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:28

Garfie:) to je hezke, ze muj system... Ja myslim, ze ostatni porodnice vyckaji, jak to v te Ostrave dopadne a neco budou menit az po nejakem celkovem uvolneni pravidel... 

Offline stes
Avatar
9117 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:47

Prerusim rodící vlakno, ktery jsem sem zatahla. Koukam na MTV a je tam Whitney Houston. Nepatri do zjevu, ale tady se cte vic. Tak jsem na ni koukala a znovu, kdykoliv ji vidim, tak lituju jejiho konce. Krásná, nadaná, bohatá, oblíbená. Je ji hrozna skoda, tak nadherny hlas... Konec nostalgie. 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:15

A co říká na roušky módní policie?  :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:22

Garfie Jako srandičky srandičky, ale já mám zítra důležité pracovní jednání, navíc s někým, kdo dělá do oděvního průmyslu, a nevím, co na sebe!

Offline rasaNori
Avatar
8825 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:44

Sweet Potato vem si vzor z Caputove

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:47

Sweet Potato Roušku spíchneš za odpoledne  

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:52

rasaNori Mám samé casual!

Garfie Mno, takovou bych si asi nepomohla

Offline Krehutka blogger
Avatar
3528 příspěvků moje polička 26. března 2020 17:35

"Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, jakou potřebovalo..." 

https://www.instagram.com/p/B-Hu1ZBFOwt/comments/

Offline MP Marge
Avatar
6825 příspěvků moje polička 26. března 2020 17:55

Krehutka Jezis, to je vyblitek

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. března 2020 18:04
Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 26. března 2020 18:44

Krehutka tohle je strašný (horší snad je, jak to sdílí spousta lidí:-((