Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Fakirka
Avatar
2224 příspěvků moje polička 19. října 2018 18:12

Ounz Kroniku pračka na klíček jsem ještě nečetla. Jinak se mi od něj líbí všechno. Kromě těch nejslavnějších. Sputniku a Norského dreva. Radši to dřevo. Pro mě top. 1Q84.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 19. října 2018 18:45

Fakirka mně se nakonec líbil dost Hardboiled wonderland a to sem ho dočetla až napotřetí (nebo napodruhý, mezitím sem na něj furt koukala, že bych jako měla a nechtělo se mi) a hodně se mi líbilo to Dřevo, ale já ho četla jako první, už kdysi dávno a byl to dárek. Ale líbilo se mi dost.

Offline Fakirka
Avatar
2224 příspěvků moje polička 19. října 2018 18:57

OunzDřevo nebylo úplně špatné. Jen mi k němu zas tak moc nepasuje. Moc sentimentální.

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 19. října 2018 19:03

Fakirka já Kroniku ptáčka na klíček četla nedávno a byla to jedna z těch knih, kdy jsem si přála, aby neskončila.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 19. října 2018 19:29

Fakirka no pravda, dřevo mi přijde takový trochu jiný, ale já nečetla všechno

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. října 2018 19:41

Nedávno jsem poslouchala rozhovor s autorkou knížky Probudím se na Šibuji a padla tam myšlenka, že většinou lidi za nejlepší Murakamiho knížku považujou tu první kterou od něj četli, já zatím mám za sebou jen Dřevo a teď jsem si rozečetla Běhání, tak ještě nevim :) 

Offline Fakirka
Avatar
2224 příspěvků moje polička 19. října 2018 20:39

Karoleena tak já jsem asi jako první četla právě to 1Q84.

Offline Isca
Avatar
4889 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:22

Karoleena To sedí , jako první jsem četla Norské dřevo, druhou Kafka na pobřeží, a asi v tomhle pořadí to mám. 

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 21. října 2018 14:47

Dočetla sem Tma o polednách, určitě stojí za přečtení. Akorát to není úplně veselý čtení no..

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:28

Ounz díky za tip, to si přečtu.

Já teď dočetla Dopis Alexandrovi od Renaty Laxové, jedné z Wintonových dětí. Zajímavé vyprávění.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. října 2018 09:54

Tak jsem dočetla Veselí a za mě teda výborný, strašně vtipný, zrovna jsem o tom mluvila s kamarádkou a má stejný dojem.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2018 11:22

A naopak teď čtu knihu Jutta a nemám na to žaludek, autor nebo hlavní hrdina nebo oba mi připadaj deviantní a nechutně slizký, to se nedá, byť jinak je to psaný poměrně čtivě.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 23. října 2018 11:44

Mutziputzi to sem ani do teď nevěděla, že vyšlo..někdy mi přijde (a ano teď je možný mě obvinit ze zapšklosti), že vždycky, když má nějaká kniha víc úspěch, tak pak všichni ‘jedou’ to daný téma..teď sme zřejmě udělai krok od severskejch detektivek z válečným dramatům..

jinak já odložila Susanin efekt, mám pocit, že to je asi parodie na thrilery? Kromě toho, že je mi hrdinka (a celá její rodina) nesympatická, je to pro mě osobně nudný čtení. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2018 11:50

Ounz Já jsem na to taky narazila náhodou, podle mě to nebylo nijak extra promovaný, ale nemůžu to číst. zlatý Veselí!! Nerada se opakuju, ale fakt je to děsná prdel

Lars Kepler teď má vyjít nebo už vyšel, to by mělo bejt fajn.

Offline Aranel
Avatar
6547 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:09

Karoleena Taky to tak víceméně mám, ale bude to i tím, že jsem Norský dřevo četla cca v osmnácti a hrozně moc to sedlo.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:37

Mutziputzi já Keplera nemusím, nějak sem tomu nepřišla na chuť. Teď čtu Úzkou cestu na daleký sever, sem v půlce a zatím dobrý...

(a pak se zřejmě půjdu kouknout na to Veselí do knihkupectví..)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:37

Ounz běž, nenech si ti tady vymluvit

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:45

Mutziputzi no mně nejvíc utkvělo, jak to propaguješ  máš provizi..?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:47

Ounz bohužel ne, to bych eště zabrala!

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:48

Mutziputzi śkoda, něco byz toho určitě káplo!