Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline ionicera
Avatar
2240 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:43

Všem moc děkuju, náměty předány. Hanka H Sirotčinec jsem četla a nenapadlo mě, že by se mu mohl líbit , ale asi máš pravdu. 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:51

Dítě si má vybrat knihu poezie na čtenářskou dílnu, je v 5. třídě. Prosím, poradíte? Poezie jde mimo mě. Magor dětem je pro mladší? Mají ji ve výběru, ale ten je psaný bez upřesnění pro 1.-2. třídu. Kamarádka učitelka mi doporučila Seifertovu Maminku. Klasika, ale pamatuju si, že mě ta kniha moc neoslovila.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:04

Lamicka Maminka jsou krásné verš, ale páťák tohle ještě absolutně neocení. Magor klidně, potom mě napadá další klasika - Jiří Žáček, Pavel Šrut...

Offline notna
Avatar
9363 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:04

Lamicka Sice je už po Vánocích, ale my jsme nedávno puberťačky okolo 13 let zaujali Můrou noční předvánoční od Tima Burtona. Není to teda soubor básní, ale jen jedna.

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:07

Lamicka ja jsem mela rada Kytici

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:08

Lamicka Když se tu vzpomíná T. Burton, tak za mě Ústřičkova smutná smrt. Je to dobré a má pěkné obrázky.

Offline mirajo
Avatar
2636 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:08
Offline Malvin
Avatar
1644 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:09

Lamicka pokud by to měla být víc poezie od klasika, tak doporučuji Gellnera a myslím, že Bezruc se dá taky přečíst.

Offline notna
Avatar
9363 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:17

baltik Z klasiky bych taky brala Kytici. Vodník a Polednice se mi líbilo už na zakladce.

brrr Tu mám na seznamu a ještě jsem ji nečetla. Díky za připomenutí.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:27

Malvin Gellner je uzasne dekadentni. Krome Kytice, Maje a Havrana mam v knihovne jen jeho, ale nevim, jestli patak oceni tyto verse:

Nezemru ja od prace,

nezahynu bidou,

nezalknu se v opratce,

skoncim syfilidou.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:35

Jos no jak to vidím doma,sedmák by i ocenil.

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:45

ionicera Jestli má problém s porozuměním textu, zaměřila bych se spíš na to, určitě na to jsou na netu nějaká cvičení. :-) Protože zjevně čte? Takže chyba je možná i jinde. Jinak k výše jmenovanému, pokud čte Christie, podstrčila bych mu spíš Sherlocka Holmese, třeba Psa Baskervilského, nebo nějaké povídky, myslím, že kluka by to mohlo bavit víc. Ta Christie je taková víc "holčičí", zdá se mi. Já ho přesně tak v té sedmé třídě nosila z knihovny po tunách! :-)

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 16:33

Jos continuity Také bych řekla, že verš "Jsem člověk nemravný a zanedbaný" se musí ke čtenáři dostat v tom správném věku !

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 16:38

ionicera Hraničářův učeň. Prašina.

Ty, co psala Hanka H 

Offline Malvin
Avatar
1644 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 17:23

Jos já si myslím, za ta dekadence by mohla právě i paťáka pobavit a zaujmout. Žádné lyrické opisy, milostná vyznání, ale život v jeho syrové podobě. (Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví. Zejtra si lehneme do rakví.)

Offline ionicera
Avatar
2240 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 18:04

Garfie Problém je ADHD- trochu.

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 18:04
Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 18:20

Včera jsem dočetla další skvělou absyntovku Život na míru. Téma se točí kolem tragédie r.2013, kdy se v Bangladéši zřítila textilní továrna, o oděvním průmyslu celkově.  

Šeptuchy jsem myslela, že budou druhé Žítkovské bohyně. Tak to nebyly, ale četlo se mi to dobře. Dospívání v devadesátkách, navíc v kraji, kde lišky dávaj dobrou noc.

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 22:16

ionicera No tak típ spíš! :-) Budu držet palce!!

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 22:37

Hanka H notna baltik brrr mirajo Malvin mnohokrát děkujiteď už něco vybereme, vidím to nejspíš na Kytici nebo Burtona. Obávám se, že Gellnera pro páťáka by neschválila paní učitelka.