Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:05
Reakce na barbucha:

No, máš tam špatně určené pohlaví a na skřítka se zeptej zřítelnice, určitě ten film zná:-).

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:36
Reakce na Karja:

Aha, tak pohlaví vyřešeno  Skřítek jakože skandinávskej? U filmu se teda určitě nechytnu, v dětskejch se nevyznám.

Koukám, že jich má bejt celkem 64? že bych si počkala, až to tam bude celý...

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:39
Reakce na barbucha:

Jak píše Karja, u Egypta máš špatně určené pohlaví. To jsem dala na první pokus, protože tu knížku mám od dětství na oččích v knihovně v obýváku. Je to klasika.

Meč: Je potřeba znát autora jisté ságy, na jejíž motivy vznikl seriál z produkce HBO.

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:45
Reakce na barbucha:

Není skandinávskej, ale podle mě děti ten film znají, já ho taky neznala. Já letos hraju potřetí, ale ty předchozí roky jsem nedohrála, po půlce mě to přestalo bavit.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:45
Reakce na wendulka:

Jo jo, po bližším pohledu na obrázek bylo hotovo  A po tvý nápovědě i ten meč

Tak jen tak dál holky, když se budete snažit, tak se vám podaří dostrkat až do finále!

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:48
Reakce na baltik:

No, mně ten člověk ve dveřích napdad hned, ani nevím jak (mám doma asi jinou knihu,tohle na obálce nemám) 

Online Potrefenáhusa
Avatar
38677 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:49
Reakce na Ounz:

tak voni ty dveře jsou fakt natolik typický, že kniha nekniha, napadlo mě to hned

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:51
Reakce na barbucha:

Dobře, tak já to zkusím ještě i s tím skřítkem.

Není skandinávskej. Pořádně se na něj podívej. Pravděpodobně budeš jako já znát spíš film. Tedy zase pokud máš jako já v oblibě jistýho duchem introvertního, výrazem extrovertního režiséra.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:00
Reakce na Potrefenáhusa:

To je fakt ,hlavně když člověk viděl film

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:10
Reakce na Ounz:

Tak já se přiznám, že jsem asi poslední člověk na světě, co film s dveřmi ještě neviděl. Viděla jsem jen ten, co mu dějově následoval, přestože byl natočený dřív. Z literatury ale znám už od dětství.

Ale jinak jsem ty dveře měla hned před jejich úplným odhalením.

A protože jsem ptáka v kouli uhádla omylem při hádání meče, tak dneska zase nemám co luštit, takže do pondělí zase kulový. Uááá!

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:13
Reakce na wendulka:

s ptakem v kouli si mi stalo to  stejne, ale reknete mi, co je na tom snehu, kdyz to nejsou ani stopy ani krev?

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:19
Reakce na wendulka:

Čumim na skřeta ze dvou mm, div ne s lupou, a furt nic. Ale to je jedno, páč mam eště x kousků taky neuhádnutejch a už mě zas berou všichni čerti.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:23
Reakce na baltik:

Kdo říká, že nejsou? Problém je, že z českýho překladu názvu vypadlo to, podle čehož by to člověku dovaklo asi mnohem rychleji a zůstaly tam jen ty barvy.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:26
Reakce na barbucha:

Tak já ještě přinapovím. Koukej, co má na sobě a jak vypadá. Ten excentrickej režisér používá totiž ve svých filmech takovou velmi specifickou animaci.

Zřítelnice by ho měla znát určitě.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:52
Reakce na wendulka:

Excentrickej režisér plus animace, to mi dává dohromady jen Tima Burtona...  ale stejně nejsem vo nic moudřejší. No, mrknu na csfd.

Offline Malvin
Avatar
1644 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:57
Reakce na barbucha:

Do čsfd nekoukat. To jméno zadat do databaze knih. 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 13:00
Reakce na barbucha:

Bingo!

Malvin Může i na čsfd. Mně to v tomhle případě vzalo i název filmu, název knížky jsem neznala. Ale je zase fakt, že v databázi knih jí vyjede název knížky po zadání autora.

Offline coralline
Avatar
2304 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 13:01

Absolutně nemám tucha, co má bejt pták v kouli a teď navíc ještě přemejšlím, co má společnýho s tim mečem :-D

Offline Malvin
Avatar
1644 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 13:01
Reakce na coralline:

Obě knížky jsou ze stejného žánru.

Offline coralline
Avatar
2304 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 13:06
Reakce na Malvin:

Dík, mám. Ono to podstatný ještě není odkrytý.