Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online Potrefenáhusa
Avatar
38683 příspěvků moje polička 15. února 2020 11:50

stes Někde píšou, ze se maj zastrkovat do hlíny, mne teda nevadej

Offline stes
Avatar
9110 příspěvků moje polička 15. února 2020 11:53

Potrefenáhusa no jo ale jak  zastrcit ty horni... Asi mi taky přestanou vadit, no

Online continuity
Avatar
42707 příspěvků moje polička 15. února 2020 13:32

stes já bych řekla, že paktofonika na mladou rostlinu, časem přijdou i rozvětvené listy, i vzdušné kořeny. Je teda dobře je držet dál od dřevěného nábytku, klidně se do něj zažere. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 15. února 2020 14:09
Reakce na Dalia:

Vykvetl mi i druhý hyacint. Takto krásně modrofialově ...

​Krásny! Potom daj vedieť, koľko ti vydržali.

Offline stes
Avatar
9110 příspěvků moje polička 15. února 2020 14:37

continuity fakt... S tim drevem, to je můra, kazdopadne zajímave 

Offline 0zero7
Avatar
11729 příspěvků moje polička 15. února 2020 16:23

paktofonika ta je krasna!! Nechala bych to Jak je. Bozi!! Ta moje chudinka se 4 listama. Ehm. Bozi to mas. 

Konvi jsem mozna driv prelivala. Ted uz ne. Da de to regulovat plus zalivam min. 

Offline 0zero7
Avatar
11729 příspěvků moje polička 15. února 2020 16:25

continuity Ja mam listy 4 a vzdusnej koren uz ma! To je bordel toto. Nijak me to netizilo, ale ted teda nevim :D

Offline 0zero7
Avatar
11729 příspěvků moje polička 15. února 2020 16:26
Reakce na continuity:

stes já bych řekla, že paktofonika na mladou rostlinu, časem přijdou i rozvětvené listy, i vzdušné kořeny. Je teda dobře je držet dál od dřevěného nábytku, klidně se do něj zažere. 

​coco??? To je fakt? Mam ji tesne vedle oblibene hezke (a origo) komody! Nestras!

Online continuity
Avatar
42707 příspěvků moje polička 15. února 2020 16:55

0zero7 naším udělala díru do laku. Ona se i v přírodě musí nějak přichytit na hostitelský strom, tak vylučuje nějaké látky, které ji to umožní.

Ale úplně stačí, když ten kořen nebude v kontaktu s komodou.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 15. února 2020 17:10
Reakce na continuity:

0zero7 naším udělala díru do laku. Ona se i v přírodě musí nějak přichytit na hostitelský strom, tak vylučuje nějaké látky, které ji to umožní.

Ale úplně stačí, když ten kořen nebude v kontaktu s komodou.

continuity Mně udělala monstera flek na dřevě též, ale byla to spíš ta kapka, co jí semtam skapne z listu

Online continuity
Avatar
42707 příspěvků moje polička 15. února 2020 17:30

Mrs.Robinson my jsme to z té skříňky normálně rvali silou, ty kořeny byly úplně přilepené.

Ona je dost agresivní, kromě plodů i jedovatá ( což mně  u kytek zas tolik nevadí). Zrovna monstera se mi líbí moc, ale nemám na ni aktuálně vhodné místo. Potřebuje světle místo oproti oknu, aby se listy točily za světlem a zároveň do místnosti. Pak je nejhezčí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. února 2020 18:01

Biely kvet Dám. Ten růžový také stále kvete, ale je vidět, že některé kvítky už lehce osychají. A dost se mi oba ohnuly za světlem, ten modrý skoro překlápí květináček. 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 15. února 2020 18:47

paktofonika mini monstera Tady. Taky o ni uvazuju

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:20

Ginger Na ten eshop som čítala celkom zlé recenzie. Máš skúsenosť? Našla som ju ale na Zahrada na niti, tak skočím niekedy tam az budem mať cestu.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3528 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:28

paktofonika kde jsi cetla ty recenze? Ja tam teda predloni pred Vanoci kupovala asi 7 kokedam, jednu domu a zbytek jako dárky. Chcíply všechny. 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:36

paktofonika maji prodejnu na Praze 2, Svobodova 11. Sla bych tam, je lepsi is kytku pred koupi prohlednout. Ze zahrady na niti mam monkey mask a moc neroste.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:40

continuity Ta moje mi udělala jen takový malý flek, ale byla to jen kapka z listu, tak mě překvapilo, jak je to agresivní. Vzdušné kořeny má zatím jen takové decentní, ale budu si na ni dávat pozor! :-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:05

Krehutka Čítala som to v skupine o pokojovkách na fb. Sťažovali si väčšinou na rastliny napadnuté škodcami a pri nakupe online na doručenie rastlín v zlom stave. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 15. února 2020 20:57

continuity Jo, je to potvora. Našim vrostla do koberce.

Online continuity
Avatar
42707 příspěvků moje polička 15. února 2020 21:03

Pinot Noir

to je dobre, to by mě fakt nenapadlo.