Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 16. března 2020 14:16

Estara díky, seš dobrá!

Offline Estara
Avatar
506 příspěvků moje polička 16. března 2020 14:21

RoSa Ještě doplním, že asi konkrétně kalina bodnantská, je jich víc druhů.

Online Potrefenáhusa
Avatar
38682 příspěvků moje polička 16. března 2020 14:39

Estara My bydlíme v epicentru všech možných zahradnictví, tak mi je takový blby to kupovat on-line, do 15 km máme snad patero, není to nezbytny

my teda nestihli jen ten dřín (v jednom měli malej, v druhym suchej, ve třetím drahej, tak jsme si řekli, ze to necháme na zatejden)

 

Online Kokoska
Avatar
34647 příspěvků moje polička 16. března 2020 17:57

Proc ma lopatovec nove kvety zelene? Puvodne byl bily.

Online continuity
Avatar
42706 příspěvků moje polička 16. března 2020 18:56

Kokoska nemá málo světla?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:04

Mohučanka Na bambusy v zahrade je odborník 999

Offline 999
Avatar
19702 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:11

Mohučanka Jak píše paktofonika , já mám mnoho zkušenosti :-), Ale moje rady ti budou asi k ničemu. Máme ho pod terasou, párkrát za rok se zblázní a roste. Klidně 8 metrů za týden. Občas si stěžují sousedi, někdy na něj naběhne zahradník, ale stejně si dělá co chce :-). Leda na něj nasadit pandu...

Online Kokoska
Avatar
34647 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:22

continuity nema, je u velkyho francouzskyho okna do zahrady. Ale mezi tim jsem si precetla, ze muze kvest i zelene. Coz je jako by nekvetl vubec.

Offline Mohučanka
Avatar
7352 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:36
Reakce na 999:

Mohučanka Jak píše paktofonika , já mám mnoho zkušenosti :-), Ale moje rady ti budou asi k ničemu. Máme ho pod terasou, párkrát za rok se zblázní a roste. Klidně 8 metrů za týden. Občas si stěžují sousedi, někdy na něj naběhne zahradník, ale stejně si dělá co chce :-). Leda na něj nasadit pandu...

Hahahaha, ten kdybych dala místo na terasu pod ní, tak by mi ji krásně stínil  ale našla jsem mezitím i zakrslé verze kolem 3 metrů...

Na zimu ho asi neuklízíte, že ne. Jaký je to druh, abych se mu vyhla?

Offline Mohučanka
Avatar
7352 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:40

Potrefenáhusa nevím jak zahradnictví, ale kvetinarstvi mají otevřeno, jak mi dnes řekla "naše" paní kvetinarka: oni nás taky zavřeli, ale pan Babiš dělá i do kytiček, tak nás zase otevřeli...

Offline 999
Avatar
19702 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:46

Mohučanka Nevím :-). My ho neuklízime, je v zemi. Kde se vzal nevíme. Prostě tu je. Zahradníci jsou v boji marný... největší úspěch mělo, když jsem ho uřízla a pak jednotlivé stvoly rozšmikala nůžkama kolem dokola. Jo a stín je pod ním parádní :-).

Online Potrefenáhusa
Avatar
38682 příspěvků moje polička 16. března 2020 20:51

Mohučanka Ajo, hustý. Nikam ale nejdu

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 16. března 2020 21:17

Kokoska Prý to tak občas dopadne a nikdo neví moc proč .. někdo říká málo světla, ale prý to tak být nemusí ....

Offline Mohučanka
Avatar
7352 příspěvků moje polička 16. března 2020 21:18

999 Ahaaa, už si vzpomínám díky

Potrefenáhusa no já tam nešla primárně, ale odradil mně zástup důchodců v protějším penny, tak jsem si aspoň koupila kytičky na terasu, tam nikdo nebyl. Paní kvetinarka byla přešťastná, že si někdo něco kupuje.

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 16. března 2020 23:26

Potrefenáhusa máme dva dříny, z toho bylo takového čurbesu

Offline Estara
Avatar
506 příspěvků moje polička 17. března 2020 07:57

Zu Fakt? A jakého, my máme taky dva, ale že by z toho byl nějaký bordel si nějak nevzpomínám...

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 17. března 2020 08:26

Estara  přiznám, že netuším, já ani o existenci dřínu ani nevěděla, dokud jsme je nekoupili s domem. Četla jsem, že se z plodů snad dát dělat marmeláda a my tedy úrodu měli velkou, na zemi ještě tam nebydlíme, takže jak to všechno dozrálo a popadalo a vlítnul do toho vždycky pes, neměli jsme moc radost

Online Potrefenáhusa
Avatar
38682 příspěvků moje polička 17. března 2020 08:33

Zu Tak to my prave chcem, tu marmeladu.a budou u plotu, kde kacime tuje, tak pripadnej bordel asi zas tak neva

Offline Estara
Avatar
506 příspěvků moje polička 17. března 2020 08:33

Zu Ahaa. No my jsme loni ještě moc plodů neměli, mám dojem, že to pak asi většinou obrali ptáci, jestli něco spadlo, tak jsem to ani nezaznamenala. Marmeláda se z toho dělá, letos chci zkusit, bude-li z čeho.

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 17. března 2020 08:39

Estara Potrefenáhusa prosím vás, tak pokud je před tim mým dřevorubcem uchráním a budete mít při sklizni cestu na jih, klidně se stavte na kávu, plodů se ráda vzdám  (já chci stín, takže je fakt fakt nechci kácet)