Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 17:56

Moje strelitzie ma hnedy fleky, google mlci, vubec nevim co to je, jestli nejaka plisen, nebo moc slunce (pry maj ale radi, cast dne je na primem slunci, ale zacala jsem zatahovat bily zaves. Nevite nekdo prosim co to je a jak s tim nalozit? Dam fotku

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 17:56

A krouti Se smerem dovnitr ty listy jeste 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 17:57

Ounz To jsem nepostrehla, to me mrzi ty jo! 

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:20

0zero7 se stane no..se strelitzií neporadím, ale teda nevypadá to pěkně

nehnojila si třeba nějak moc? 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:21

Ounz hnojila jsem jednou za 14 dni az 3 tydny jen par kapek do vody, ale mozna je to pro ni moc, fakt nevim. Hlavne jsem nevykoumala co to je, pisou nekde o houbovych plisnich, ale obrazek jsem nenasla. 

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:23

0zero7 já jsem teda vyčetla, že hnědé skvrny plus zatočení listů je spálení od slunce nebo jiného zdroje tepla 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:37

Paní Ef To jsem taky nasla, ale vsechny fotky tech spalenych listu vypadaly uplne jinak, plus strelitzie by mely slunce snaset, tak jsem si prave rikala, jestli to neni neco jinyho, kazdopadne kdyz mi sviti dovnitr, tak ji zatahnu zaves, tak uvidime, moc se mi to nelibi, chjo. 

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:43

Sweet Potato já jsem po letech pěstování ibišků přišla na to, že je potřeba je dát domů, dokud je venku poměrně teplo, on nesnáší změny teploty. Teď opadá, ale zase obrazí, hlavně nestříhat a hodně opatrně se zálivkou, radši míň než víc.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:48

olte Díky. Snad to zvládne. Mám ještě jeden, starší, ten se zdá přesunem nijak nepostižen.

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:55

0zero7 dívala jsem se tady a právě mi to přišlo podobný. Houby a plísně mi evokujou vlhkost a ta zase úplně nejde k tomu slunci Zatáhla bych závěs a počkala, třeba si zvykne (já jsem obětovala tři listy na calathee, než jí došlo, že větší vlhkost ze mě nevyrazí).

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:00

Paní Ef Diky, mrknu na to. Moje Calathea demonstrovala a pak za tri dny uschla, mela jsem ji asi 9 mesicu, coz je rekord! Zapomela jsem ji nalit vodu do difuzeru dvakrat :) 

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:07

0zero7 to je škoda, že nepřežila! Já si ten difuzér právě pamatuju a zařekla jsem se, že tudy teda ne jinak na tvoje kytky (a vlastně celý byt) vždycky koukám s mírnou závistí, naprostá špička

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:16

0zero7 Já měla hnědé okraje teda a list se mi taky kroutil dovnitř a bylo to tím „letněním" hnědé skvrny teda spíš okrajem, takhle táhlé pletivem, nevím, nevím.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:19

Paní Ef Jezis dekuju! Ja jsem kytkar metodou pokus omyl, co je tady dobry je svetlo. Uvidime co udelaji rostliny az zatopim. Hlavne uz nemam misto, ale vzdycky se neco dalsiho najde, otevreli novy kvetinarstvi, kamosky uz hlasili, ze krasny, no nemuzu tam, protoze prej maj skoro kazdej typ alokacie

Jinak difuzer jede jeden kousek od puntikate begonie a te se to asi libi, dalsi u alokacii a podledni v loznici u Hoye a ta se olistila jak prastena :) 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:20

Kan No prave! se mi to nezda, ze to je uprostred. Zkusim k tomu zatahovani jeste nezalit chvili mozna a uvidime. Fakt si s tim nevim moc rady. V clanku od Paní Efje podobna fotka a pry moc slunce. Udelam opatreni a uvidi se. V nejhorsim jsem ji zabila no, to by me teda mrzelo. 

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:24

0zero7 ještě že my bydlíme v tmavé vlhké kobce

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:24

0zero7 a to okno máš na západ? Jih? To by možná mohlo být moc i na strel..jinak já mám hnědý na avokádu, ale vypadá to úplně jinak..

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:37

Ounz na Jih. Budu to hlidat, dik. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:44

0zero7 Nezabila, já ty spálený ustříhala, nesnáším hnědou/rezavou na listu a pro jistotu zapíchala ty Substral Careo tyčinky, už má tři pidi listy.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 19:51

Kan Tyjo! Tri novy listy! Super!!