Sweet Potato První roky jsem si ji taky hýčkala. Ale pak se zbláznila a teď je to invazivní nezničitelný obr. V jednom místě u popelnic je mi celkem fuk, tam ji většinou utne muž při sekání trávy. Ale zrušila jsem skalku, kde už teda stejně byla většinou jen sasanka, a vysadila jahody. A ta potvora mi je utlačuje!
Tipla bych si, že mám sasanku plstnatou. Když jsem ji nechala růst, měla přes 1,5m, kořeny a oddenky cca 2 metry do stran od původní rostliny.
Pak mám ještě sasanku hajní, kvete na jaře a je drobná. Tu mám moc ráda.







