Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 12:29

Sweet Potato První roky jsem si ji taky hýčkala. Ale pak se zbláznila a teď je to invazivní nezničitelný obr. V jednom místě u popelnic je mi celkem fuk, tam ji většinou utne muž při sekání trávy. Ale zrušila jsem skalku, kde už teda stejně byla většinou jen sasanka, a vysadila jahody. A ta potvora mi je utlačuje!

Tipla bych si, že mám sasanku plstnatou. Když jsem ji nechala růst, měla přes 1,5m, kořeny a oddenky cca 2 metry do stran od původní rostliny.

Pak mám ještě sasanku hajní, kvete na jaře a je drobná. Tu mám moc ráda.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 12:35

Pinot Noir Tak v tom případě hnojit a jinak podporovat růst džungle

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 13:09

Magda notna děkuju

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 16:54

 Lucon Bulbs dorazily.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 12:11

Proč jsem toho zase objednala tolik? Navíc pan "Bulva" mne chce zničit. Skoro v každém pytlíčku je víc cibulí, než jsem objednala. Kam já to dám?!

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 12:17

Sweet Potato tak to je svět zase v rovnováze, protože v pytlících z OBI vždycky jedna až dvě cibule chybí.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 14:12

Sweet Potato Jo, já tam měla taky v některých pytlícich dvojité. Narcisy už jsem rozptýlila po zahradě, ještě mě čekají tulipány. Těch je víc.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 14:19

Vanocni a velikonocni kaktusy po lete stravenem na terase. Co ted s nimi? Muzou dovnitr nebo mi kvety opadaji?

Sweet Potato ty v plastovem kvetinacku jsou od tebe. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 14:24

brrr Copak dvojité, ty počítám jako jeden, ale fakt skoro všude jedna dvě navíc.

Jen u řebčíků ne. Asi tuší, že je zahubím.

Myslela jsem, že budu cibuloviny sázet po jiřinách, ty jsou ale ještě v plném květu.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 14:32

Lúka ešte kvitne a našla som v nich nové kvety.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 16:23

Sweet Potato Jo, jiřiny kvetou jestě jako divé. Mi teda jenom jedna, která přežila nájezdy slimáků a jiné havěti.

Tak navíc mi cibulky nepřidali, aspoň u narcisů ne, ale to mi vlastně nevadí. Stačí mi ta hromádka, co jsem si objednala.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 16:26

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 21:43

brrr Slimáci teď chytli nějakou druhou mízu

Přrs léto tu v podstatě nebyli (asi zafungovaly hlístice), ale teď jedou - lupiny, jiřiny, astry, chryzantémy...

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 22:08

Tak, můj rymovnik.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 22:19

Tak Betty Nemá rýmu?

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 08:00

Ginger to by mě také zajímalo. Včera jsem zjistila, že  na koncích listů už se neklubou jen nové lístky, ale i květy. Já teda v bytě nevlastním ani žádnou chladnější místnost.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2021 08:08

Máte někdo tajný tip jak na tlustici? Měla by být blbuvzdorná, u rodičů má krásně zelené tlusté lístky. U mě to zašedne a opadá a je z toho smutný kmen se sklopenými listy. 

Můžete doporučit něco co pomůže od prachu - nějaký postřik?

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 08:39

bublifuk Tlustice je jedna z mých nejoblíbenějších pokojovek vůbec. Ta moje byla vždy v nekondici, pokud jsem jí přemístila někam, kde není dostatek světla. Jakmile jsem jí pak dala na světlo, klidně přímé slunce, rozjela to zase. 
A postřik žádný nevím. Prach prostě na kytky sedá, jednou za čas všechny osprchuju, dělá jim to jedině dobře.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2021 08:49

letolet Uplne neporadim s tou chladnejsi mistnosti. Mne prave kaktusy znovu rozkvetly po premisteni do chladnejsi mistnosti s okny na sever. Foto z cervence. 

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 08:50

bublifuk ještě mě napadá průvan mimo toho co psalavanilka