Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 22:14

Hanka H a zdá se mi, že tu květinu co máš na komodě mám taky. Adenium obesum.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 22:49

Tak Betty Mám něco jiného - je to trochu zplanělá bonsaj, název nevím. Dostala jsem ji ke kulatinám před lety.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 22:59

Hanka H To je fíkus. F. retusa nebo spíšmicrocarpa.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 23:10

Sweet Potato Díky. Jenom nevím, proč mi část roste tak nějak neukázněně - zastřihávám, ale asi blbě.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 09:01
Reakce na Hanka H:

Tak Betty Mám něco jiného - je to trochu zplanělá bonsaj, název nevím. Dostala jsem ji ke kulatinám před lety.

​Ficus ginseng.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 16:13

Tak jsem si na eshopu www.dahliabrzak.cz  objednala hlízy Jiřin na příští rok. Já nejsem normální.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 18:18

@Biely kvet Díky !

Kan Až se jaro zeptá, co jsi dělala na podzim!

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 18:57

Co s tímhle nešťastníkem?

Byl venku, minulý týden jsem ho nastěhovala domů a začal žloutnout. Přelitý není.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 18:59

Sweet Potato ibišek?

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 19:10

Sweet Potato prisel na nej podzim, jak byl venku. On zas obrazi

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 19:19

moora To ale asi shodí ta poupata, takové škody.

Hanka H  Ano. Koupený chcípáček v Tescu, vymazlený, těšila jsem se na květy - a teď tohle.

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 19:26

Sweet Potato Ibisek je jako vánoční kaktus, citlivej na změnu prostředí. Mně taky vždycky po stěhování shodí listy, ale pak zas obrazí. Čestný.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 19:32

Sweet Potato Ibišky jsou poměrně svéhlavé. Dej poupatům šanci - možná to dotáhnou do zdárného konce, pak uvidíš, v jakém stavu bude rostlina. Možná radikálně ostříhat.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 19:36

MP Meri Díky. Tak ať si kouká rychle zvyknout, u nás je drsnej kraj, nic pro rozmazlence

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 19:53

Zraje!

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 20:14

Tak Betty to adenium je paradni. Jak dlouho ho mas? Ja mela kdysi dve a moc nekvetla a bylo moc citlive na preliti a ruzne skudce.

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 20:25
Reakce na Ginger:

Vlm mas krasne zalozenou zahradu

​díky díky,to je teda pochvala.Kozel zahradníkem ,ale pořád neco kvete.A ještě se toho tam spousta vejde

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 22:02

Ginger adenium mám asi deset let/spíš víc/ a lepkavé potvory na nich hubím každoročně. Je to jediná rostlina doma kde s tím bojuju.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 17:39

Tak Betty Adenium na myslim Ounz . Moc hezky ho mas!

Hanka H Ale ten je taky hezkej! Ja sem fakt nemuzu!

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 17:45

0zero7 no..měla..než mi na něj něco skočilo a adenium to vzdalo..