Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 16. července 2022 12:32

Janulik03 ďakujem 

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 17. července 2022 09:20

chia Máš to moc krásné.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 17. července 2022 10:12

chia ach, krása!

Sweet Potato ty janeby jsou!

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 17. července 2022 10:13

Ještě jednou sem dám sousedy, krásně jim to kvete.

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 17. července 2022 18:35

Vzácný host.

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 17. července 2022 21:19

Záhony v Meranu jsou úžasný

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 17. července 2022 22:55

EDITH4B

Záhony na Karlově náměstí též.

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 18. července 2022 00:20
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. července 2022 08:17

Začínají Jiřinky. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. července 2022 08:18

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2022 17:48

Pinot Noir

Prosím Tě, máš ty fíky/fikovniky?

Já možná zítra dostanu rostlinku, co bys mi poradila?

Děkuji dopředu 

Online černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 18. července 2022 22:53

Kan Máš moc krásné.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 18. července 2022 23:25

Mha no prostě zasadit a nic od toho neočekávat.

Dáš to do nádoby, nebo do země? Na nádobové pěstování fíkovníku je tu MP Meri 

V zemi je třeba počítat s tím, že může v zimě zmrznout. Malý jde něčím obalit, velký už těžko. Mně teda zmrznul i zabalený v pytli. On znovu obrazí z kořenů, ty nezmrznou, ale ten rok nedozrají žádné plody, leda by byl extra teplý rok s létem až do listopadu. Jinak u nás dozrají jen plody, které rostlina založila už na podzim, takže když zmrznou... Smůla.

A jestli ho dáš do země, tak mu nech hodně místa, je to hotový trifid! 

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 18. července 2022 23:25

Kan ach, ty jiřiny jsou!

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 19. července 2022 09:52
Reakce na Pinot Noir:

Kdo mi to tu poradil tu stromečkovitou hortenzii Annabelle? Ginger ? Nebo Victoria ? Děkuju, je fakt krásná. Na jaře zasazená a daří se jí, i když je na slunci. Ty květy jsou neuvěřitelné!

​Ano, někdy zjara jsme tu hortenzie řešily. Jsou krásné, Anabelle je ještě ve verzi pink, ta je taky pěkná. Tyhle zvládají i to slunce, jen, tedy dle mého subjektivního pozorování, pokud jsou v polostínu, tak ty květy déle vydrží. Tak ať dobře roste:-)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 19. července 2022 14:16

Pinot Noir Díky. mám je přímo od pěstitele, ta žíhaná je giraffe a jedna rostlinka byla za 20,- mají obrovský výběr, kdybys chtěla kontakt, podělím se. ČP přežil celý balík rostlin.

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 19. července 2022 15:40

Kan Poslal ti na jaře hlízy? To zní zajímavě.

Offline brrr
Avatar
12299 příspěvků moje polička 19. července 2022 15:53
Reakce na Kan:

Asi mám stejnou

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 19. července 2022 16:41

Sweet Potato Poslali mladé rostlinky, hlíza by se měla udělat po roce. Objednávala jsem v srpnu a rostlinky posílají až na jaře po zmrzlých a zaštípané. Přijde ti rostlinka s balem a na dobírku. Máma má Jiřinky už několik let, nebýt toho zazimování, tak super kytka, měla do vázy od července do října. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 19. července 2022 22:16

Kan ano, prosím, kontakt by se hodil. Bohužel toho přezimování nejsem schopná, ale mám v plánu na konci zimy vyrobit další záhon , tak bych možná bych mohla jednou aspoň část věnovat jiřinám.

Děkuju.