Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 11. června 2024 13:21

letolet teda, ta se krásně rozrostla

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 11. června 2024 13:23

Sweet Potato taky mě napadlo, že to tkví možná ve stáří - těm u nás se smrčky říkat nedá.

Offline Magda
Avatar
255 příspěvků moje polička 12. června 2024 08:37

Sweet Potato 

On ten můj smrček byl vysazen už v roce 1982. Je to polozakrslý kultivar, výška tak 7 m a průměr odhadem 4m. Loni jsem odstranila ty nejspodnější patra a aby kůru nevyhrabávaly slepice, nasadila jsem trvalky.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 12. června 2024 09:19

Magda Počkej, průměr 4 metry? To by byl pěknej cvalík.

Offline Magda
Avatar
255 příspěvků moje polička 12. června 2024 09:23

Sweet Potato

Myšleno průměr korunyne kmene

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 13. června 2024 16:41

Sweet Potato nápodobně! Letos se s novou závlahou se značně rozjely stromečkovité hortenzie, kontryhlel, hosty, kalina, rododendrony, kapradin jsem vsadila nekolik, heuchery a nejake travy, pristi rok poreferuji, ale to sucho je masakr, jak maji mohutne koruny, tak ac prsi, moc vlahy neprostoupi

Online barbucha blogger
Avatar
35634 příspěvků moje polička 13. června 2024 22:58

letolet 

Na Instagramu občas koukám na ty kopřivy resp. na jejich pěstitelku, je neuvěřitelný co s nima  dokáže

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 14. června 2024 07:22

barbucha panecku, to su teda obrovské.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 14. června 2024 09:49

barbucha teď mi teda doslova vyletěly oči z důlků! No naštěstí bych tohle neměla ani kam dát :).

Offline Aranel
Avatar
6547 příspěvků moje polička 14. června 2024 14:08

Ounz jdu se svými dvěma centy - mám teď jižní balkon, kde je stín díky stromům ráno a v podvečer. Tzn. úplně naopak, než bych potřebovala a na ten výpek si troufnu dát sukulenty (tlustici, kalanchoe, aloe, haworthii nebo co to je), rýmovník a citroník - tomu to svědčí. Zvažovala jsem tchýnin jazyk... ale zatím je doma. Monsteru bych takhle nedávala.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 14. června 2024 15:18

Aranel Tchýnin jazyk je spíš stínomilný, či?

Offline Aranel
Avatar
6547 příspěvků moje polička 14. června 2024 16:29

Sweet Potato Asi jo. Ale ono se o mnoha kytkách říká, že jsou "stínomilné", a přitom to znamená, že teda ve stínu nechcípnou, ale kdyby bylo místo u okna...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49186 příspěvků moje polička 14. června 2024 19:09
Reakce na Aranel:

Sweet Potato Asi jo. Ale ono se o mnoha kytkách říká, že jsou "stínomilné", a přitom to znamená, že teda ve stínu nechcípnou, ale kdyby bylo místo u okna...

​preesne!

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 17. června 2024 19:57

Takto máme letos obsypané ostružiny. Masakr. Musím nějak pořešit provizorní plot, domluvím se s majitelkou sousedního pozemku, pár metrů plotu nám tam chybí. Loni nám tam lezla nějaká ženská s kýblem, aby to obrala.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 17. června 2024 20:29

tv no potěš pánbu! to my na chatě asi budeme mít taky, musim tam zajet...

a jaký s tim máš plány? zamrazit, zavařit, marmelády...

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 17. června 2024 20:36

RoSajezdí si tam máti sbírat, zatím to vypadá na marmeládu. Něco se sní, něco rozdá.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 17. června 2024 20:44

tv je z toho dobrej rozvar na panna cottu např.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 17. června 2024 20:49

RoSapokud to dozraje a nikdo nám to neobere, tak zkusím.je to tak obsypané, že už se to teď sklání k zemi, možná bych mohla zkusit nějakou podpěru.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 17. června 2024 20:58

tv teď už je na podpěru asi pozdě, předloni jsme to zkoušely s matkou v týhle fázi, a nedalo se to, ty větve jsou hrozně těžký... musí se to stihnout na podzim/na jaře... stlouct á tři tyče dohromady jako takový to klepadlo na koberce a větve dát přes to... ono to od trávy chytá plíseň... a blbě se pod tim seká...

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 17. června 2024 21:06

RoSajá jsem to letos absolutně nevychytala, jak pořád pršelo, na sekání jsme se vrhli pořádně až tuhle sobotu. Jakože první sekání proběhlo tak před měsícem a půl a to mě nenapadlo to řešit.tak zkusím pořešit na podzim .