Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline continuity
Avatar
42706 příspěvků moje polička 09. června 2024 18:51

Janulik03ale to je moc hezké ohlédnutí. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. června 2024 19:17

Ze ja to tady ctu. Prosim vas, daj se zlikvidovat puklice? Tu kytku bych nerada hazela na smetiste, byla draha...

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 09. června 2024 19:19

moora zrovna puklice som pracne umyvala po jednom liste. Ale mysim ze aj silny roztok z Jari funguje

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. června 2024 19:23

Janulik03 zkusim ten jar. Omyvat neprichazi moc v uvahu, mam to na australsky limetce, ma trny vetsi nez listy :)) a ty mrchy jsou teda nalipany na vetvickach

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 09. června 2024 19:35

moora skús,tie potvory by to malo udusiť 

Ale aj tak by som to skusila aspon kefkou trochu odstrániť 

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 09. června 2024 19:49

moora já jsem je kdysi měla na orchideích a všechno jsem to smyla, postříkala chemií na puklice a přesadila do čistý půdy a čistejch květníků. Rozšířily se mi na všechny kytky z jedný jediný, koupený v květinářství ( ty ostatní byly z obi a spol, haha) , pokuď nemůžes zasáhnout tak agresivně jako já, doporučuju karanténu

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. června 2024 19:53

Ounz ona je ted venku na letnim pobytu, tak v karantene trochu je. Hlavne teda cim to vyhubit.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 09. června 2024 20:22

moora já myslím měla nějakej fast

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 09. června 2024 20:27

moora Mně se jich teda zbavit nepovedlo, ani nevím, odkud přišly, ale napadly mi všechny fialky. Oškubala jsem napadené listy, přesadila, i nějakou chemii jsem dávala, jen už nevím co, rok jsem to zkoušela, ale nakonec fialky šly na kompost

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. června 2024 20:57

Ounz dik. Zkusim to pres leto nejak hubit, kdyztak ji holt na podzim nevemu domu :(

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 09. června 2024 21:07

moora držim palce (nebudu lhát, já je tenkrát vyrvala ze zeme, ostříhala, co šlo a vykoupala ve vodě s chemíí a postříkala tak, až to z nich kapalo..a pak zasadila do čerstvýho, ale já je měla fakt hodně napadený)

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 09. června 2024 21:34

moora držím palce proti puklicím. Kdysi přitáhly kdoví odkud. Stály mně pár pěkných kytek, protože boj se nedařil a to ulepený všechno kolem mi vadilo... 

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 10. června 2024 07:56

baltikNa mravence mi přijde dobrý "mravenčí bufet"

Offline continuity
Avatar
42706 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:03

Sweet Potato já ho měla a moc to teda nepomohlo, neviděla jsem v něm nikdy jediného mravence, zato kolem se rojili jako vždy. Teď mám křídu a zdá se, že to funguje o něco líp. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:12

Mravce som mala po celej záhrade. Velky vonkajší sud vysiaty letnickami tiež plný. Posypala som škoricou a čuduj sa svete, zmizli.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:16

A tie mrchy lienky sme včera nakoniec všetky ručne pozberali a povysavali. Tak uvidíme. Zarobila som silnu zmes vonneho oleja z citrusov a vystriekala tehly, závesy aj baldachyn. Fakt som zvedavá 

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:18

já jsem mravence kdysi měla na balkoně (dotáhla jsem je s hortenzií z Lidlu) a pomohl Bros prášek

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:20

Janulik03 teta na chalupě tuhle havěť likviduje postřikem z naředěnýho octa - mezi špaletovýma oknama to vystříká a fakt tam nic neni, pavouci, berušky, nic... a nedělá to fleky

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:31

RoSa tiež dobrý nápad

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 10. června 2024 08:45

continuity Aha, u nás vždycky zafungoval. Asi máš mlsné mravence.