Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 12. července 2024 14:13

Pinot Noir Já celá rajčata před zasazením namočím v Polyversu, docela to funguje. Lze tím i stříkat samozřejmě:

https://www.higarden.cz/ochrana-proti-plisnim/biogarden-polyversum/

A na Instagramu jsem zazanmenala pozitivní recenze na tento přípravek:

https://www.higarden.cz/bio-ochrana/biocont-altela-50ml/

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 12. července 2024 14:21

Žlutá růže nikoli z Texasu, ale z Václaváku.

Vím, měla jsem ji ostříhat komplet, ale říkala jsem si, co když je to první a poslední květ, kterého se dočkám.

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 12. července 2024 14:34

Victoria Pinot Noir 

strikala jsem tim Biocont altela a budto to pomohlo nebo pomohlo to, ze uz u nas neprsi :)

ale sla jsem do obchodu pro to polyversum, jen to nemeli a z webu to prislo az za dlouho, principem je mi to sympatictejsi

Online continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 12. července 2024 15:06

Sweet Potato krásná.  Je statečná, že to přesazování takto dala. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 12. července 2024 15:12

continuity To je ještě brzo říkat, prosím nezakřiknout.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 12. července 2024 15:15

Victoria baltik ok, díky. Letos na to už asi kašlu, ale příští rok bych se mohla zavčas vybavit.

Online RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 12. července 2024 17:49

Sweet Potato tu růži z Václaváku Ti závidim - já jsem v tom hicu nenašla sílu...

Online brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 12. července 2024 17:49

Nikdy si nepamatuju, jaké jiřiny jsem koupila a pak bývám překvapená

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 12. července 2024 19:05

Pinot Noir na ty rajčata nejlépe stříšku. Nebo nemáš tam pod střechou prostor, že by to bylo schované před deštěm? Jak to chytne plíseň, už to podle mě nemá cenu..

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 12. července 2024 19:17

Pinot Noir používám Ortivu

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 12. července 2024 20:18

tv mám je v záhoně. Plíseň nemáme, ale momentálně nemám moc prostor to řešit, takže letos to už nechám osudu. Ale říkala jsem si právě, že bych se příští rok mohla připravit předem.

Online Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 12. července 2024 22:24

Pinot Noir

My zatím taky ještě plíseň nemáme a snad nebude teda...jsme docela v takovém srážkovém stínu,což má výhody a nevýhody no. Ale sklízela jsem kapustu, tak to jsem řekla sambovi, že pro podobné věci, kdy čtyři karbanátky, které z celé ,,úrody,, budou je to fakt škoda právě, pleti, rytí, všeho, takže to příští rok vynecháváme! Brokolice překvapivě taky:D

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 13. července 2024 10:34

Sweet Potato žlutá

Růže to přesazování ale zvládají celkem dobře, dávala jsem pryč staré a M. si je po týdnu ve vodě zasadil na druhou zahradu. Jsou ok, kvetou.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 13. července 2024 10:41

Karja nám se rajčata trochu zbláznily, rostou jak divý a plodů maj spoustu. S tou plísní jste mě vyděsily, jdu hledat nějaký postřik. By mě kleplo, o to přijít... Druhou setbu ředkviček a asijské salátové směsi mi sežral dřepčík, slimáky se naštěstí daří řešit modrejma kuličkama, tak snad i nejaká cuketka bude. 

Offline chimaera blogger
Avatar
90 příspěvků moje polička 13. července 2024 10:58

brrr To je ale nádherné rajče, mohla bych si tu fotku prosím stáhnout a případně někde použít? Ukrutně se mi líbí to sešívání, vždyť ono to má dole i zbytek niti po odstřihnutí :D

Offline chimaera blogger
Avatar
90 příspěvků moje polička 13. července 2024 11:01

Jinak - moc se mi líbí fotky ze všech vašich zahrad (a v dobrém závidím Janulik03 zimní zahradu - i tu pohodičku:)

Online brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 13. července 2024 11:05

chimaera Jasně. Ještě ho mám, kdybys chtěla lepší foto Je to nějaká bulharská odruda, myslím Rugby, ale "sešité" je zatím jen jedno

Online Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 13. července 2024 11:35

andulka01Mně slimáci sežrali dýně. My máme strašně přerostlou trávu, takže sice slimáci nejsou v zahrádce, ale cokoliv je mimo zasazene tak po to. Jsou. Musíme si asi pořídit tu robotickou sekačku, v otázce sekání si furt nějak nerozumíme:D

Ale dýně kupuju tady kousek na farmě za barákem, jenže stejně to už mají určité nějak ošetřené a taky jsou mnohem později než jsou ty ze zahrádky...;-/

Offline chimaera blogger
Avatar
90 příspěvků moje polička 13. července 2024 12:05

brrr Děkuji:), tak jak to je, je to perfektní. Důkaz, že příroda si umí poradit i zlomeným srdcem:)

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 13. července 2024 17:58

Dnes sme si makli u dcéry. Za somom maju v kopci nad nimi pole a zo zaciatku im dom po lejaku zatopilo bahno, museli vybudovat nad domom ochranný val.

Tak ukladanie kameňov, druha časť. Ešte kúsok a uz len nechat vyrásť rastliny.