Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 14. července 2024 08:59

Victoria já to u těch přípravků nevyčetla, dá se udělat postřik i když už dozrávají plody?

Online RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 14. července 2024 09:07

Zu u toho Polyversum je ke stažení leták a tam píšou:

Prípravek nemusí být oznacen žádnými symboly bezpecnostních rizik. Mezi posledním ošetrením a sklizní ošetrené plodiny není nutné dodržovat žádnou ochrannou lhutu.

obecně: říká se tomu ochranná lhůta (kolik dní se to nesmí konzumovat po postřiku) a bývá to v návodech

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 14. července 2024 09:17

RoSa tak jsem slepoň, děkuji moc!

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 15. července 2024 19:40

Nema nekdo tip, kde sehnat obri bohysky? Predelavame celou zahradu na me chaticce v Raji. Mam ty klasicke zelene bohysky, ty jedine prezily vsechno. Zahrada je ve svahu (terasy na kterych je vino)a kompletne padla, protoze byla plna skalnicek, coz znamenalo kdysi kazdy vikend pleti a peci. Plus rekonstrukce domu, fasada, strecha.... Zacinam skoro od nuly a premyslim co pod ty vina nacpat...vinou revu rusit nebudeme, je jeste po dedovi tak maximalne nahradime stare hlavy novymi. Chata je srdecni zalezitost, jen neni cas, finance taky nejsou neomezene a pokazde by clovek plakal, kdyz tam po case prijedeme....

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 15. července 2024 21:58

Jos Chatička v Ráji!

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 16. července 2024 00:25

Letos jsem se po letech pustila do zeleniny, roky jsem pěstovala jen rajčata a chilli papričky, protože mě zelenina nějak nebavila. Jen teda v symbolickém množství, ale celkem se daří. Mám radost! Cibule, česnek a mrkev jsou sklizené, po nich jsem zasela kopr, ředkev a keříčkové fazole, popínavá cuketa jede jak blázen, malabarský špenát žrali slimáci tolik, že už jsem se s ním rozloučila, ale zdá se, že nejhorší překonal a začne konečně pořádně růst. Papriky jsou jen takový doplněk, tam úrodu počítám fakt na jednotky kusů. Rajčata zatím vypadají dobře. Jsou to takové drobné radosti.

Offline ziginka
Avatar
726 příspěvků moje polička 16. července 2024 05:20

Jos Zkus se podivat na kultivary bohysky "Jurassic Park". Ty by mely byt velke, ale trva to par let, nez dorostou.

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 16. července 2024 07:40

Pinot Noir krasna uroda a ta vychytavka na popinani cuket je bezva!

Online Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 16. července 2024 09:42

Pinot Noir do mrkve nejdu, ale popínavou cuketu nutně potřebuju.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 16. července 2024 10:35

Pinot Noir paradna úroda a tiež musím pochváliť tú vychytávku na cukety. To si ukladám. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 16. července 2024 10:42

My máme v jazierku hrozne veľa malých rybičiek. Som zvedavá koľko ich prežije do budúceho roka a čo s nimi budeme robiť. Zas rozdame celú kopu.

A mám pomoc v záhrade

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 16. července 2024 11:24

Adina Janulik03 Makara děkuju. Podpěra pro cukety je oblouk na růže z Lidlu, akorát smontovaný do jiného tvaru - můj vlastní vynález

Představovala jsem si, že to takhle bude fungovat, a funguje! To se mi stává málokdy.

S mrkví bych se taky z vlastní vůle necrcala, ale semínka byla jako dárek k objednávce, tak jsem to jen tak z legrace zkusila a vyšlo to! Ale víckrát to asi opakovat nebudu.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:22

Pinot Noir hezkypěkně

Popínavá cuketa je super. Mám normální, u země to udělalo takový jako uzel a část cuketek tam uhnívá, jak se nevejdou, to samé patizonky. Ostatně, letošek je pro mě poprvé, co se snažím o nějakou úrodu a vypadá to zatím dobře. Hrášek, mangold a ředkvičky pojedeme už podruhé, chystám se na červenou a japonskou řepu (až se zbavím dřepčíků). Jinak rajčata, okurky, pórek, dýně, pozdní jahody - vše roste jak zběsilé, ale to už je partnerova parketa, ten je fakt zahradník.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:28

Pinot Noir Příští rok celá Parfumanie pěsguje popínavé cukety!

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:29

andulka01 Přesně, jeden chumel a uhnívají.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:33

Tady byl před dvěma lety půlmetrový pokryv pýru a kopřiv.

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:46
Reakce na andulka01:

andulka01 úžasná zahrada, musela to být dřina

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:47

andulka01 to je paráda, to se ti povedlo

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:49

olte základ jako keře tam už byl, o zahradu se pár let nikdo nemohl starat. Jo, dřina to byla, ale velice naplňující

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. července 2024 13:54

Pinot Noir Děkuji, mám naštěstí po ruce neuvěřitelného pracanta, sama bych to nedala ani omylem. Květiny plánuji a starám se já, zelenina je zejména M. záležitost, já jsem schopná fakt jen zasít hrách a ředkvičky :-)