Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. července 2024 05:42

Pinot Noir ach.... To je fakt nádhera.

Ty vysoký afrikány jsou super, my je dostali jako pidisazeničky, bez označení nebo popisu. Tak chvíli trpěly v truhlíku, pak jsem je rozsázela k růžím a budu je muset trochu krotit., jsou ohromný. A krásný.

Hokkaido máme dvě obrovský rostliny, spoustu květů, celkem dost plodů, ale vždycky zhruba v tomto stadiu začnou uhnívat (a to jsou na dřevěné podložce, ne na zemi). Tak nevím.

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 20. července 2024 06:09

Pinot Noir je to maslova dyne. Nejradsi mam spagetovou, ale nejak jsem letos nenarazila na seminka.

Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 09:43

Mám teď spousta místa na záhoncích po sklizni zeleniny. Mrkev, hrášek ještě zkusím dát další kolo. Ale jsou nějaké kvetoucí květiny, letničky, co bych tam mohla píchnout a ještě by to stihly vyrůst a vykvést do vázy? Něco ale obvyklého abych ještě sehnala semínka. 

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. července 2024 10:03

Pinot Noir znám ji jenom jako řezanou do vázy. No nechám si ji a uvidím co se stane.

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 20. července 2024 11:02

Karja my davame svazenku jako krmeni pro hmyz a zelene hnojeni (do vazy to neni)

Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 11:17

baltikJá bych chtěla určitě něco do vázy. Snad někdo poradí, co by ještě šlo;-)

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 20. července 2024 11:23

Karja možná měsíček by to ještě stihl. A zkusila bych krásenky. Ale moc tomu nevěřím, nejde jen o čas, ale teploty den x noc, délku dne...

Offline letfenixa
Avatar
10842 příspěvků moje polička 20. července 2024 11:45

Na našich metrovych paradajkach sa objavil PRVÝ kvet

Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 12:43

Pinot Noir Tak to je škoda. No jo, měsíček mi smrdí:D ten dávat nebudu.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 20. července 2024 12:45

Karja skôr ti vzíde ešte raz šalát a reďkovky, ako kvety

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 20. července 2024 13:09

Karja smrdí hrozně. Mně teda smrdí většina kytek.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. července 2024 13:13

Karja Na kytky je opravdu už dost pozdě. Ale zeleniny stihnete ještě spousty druhů.

Online berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 20. července 2024 13:59

Začaly dozrávat fíky

Online Magda
Avatar
255 příspěvků moje polička 20. července 2024 14:04

berush 

Paráda! Jakou máš prosím odrůdu fíků? Přemýšlím, že bych je taky zkusila. 

Online berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 20. července 2024 14:18

Magdamám dva keře, tenhle je Trnavský velkoplodý a druhý je Peretta

Online Magda
Avatar
255 příspěvků moje polička 20. července 2024 14:21

berush

Děkuji moc!

Online berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 20. července 2024 15:21

Magda Nevím odkud jsi, ale můžu poskytnou větvičky na zakořenění. A už vidím, že jsi skoro sousedka, tak to nebude problém.

Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 20. července 2024 15:23

Karja a co místo semínek koupit rostlinky letničky od zahradníka? Podle me ještě něco budou mít, co rovnou pichnes do záhonu a jeste stihne vykvést.

Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 16:03

Janulik03 Já už tu zeleninu nemůžu ani vidět:-D. Muž to letos fakt předimenzoval. Už zaseju jen ten hrášek a mrkev pro děti. 

Lenka22 No jedině takhle to zkusit, podívám se, co mají za zbytky. Já mám hrozně ráda květiny ve váze, ale letos na to nebylo místo, až ted po likvidaci:D

Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 20. července 2024 16:23

Karjajá jsem pytlík semínek letniček vysela v dubnu a teď teprve některé z nich nesměle začaly kvést. Jsme sice chalupou v Železných horách, je tu všechno později než třeba v Praze, ale stejně - trvá to děsnou dobu a z těch semínek jsou to takový tenký chůďata.