Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 22. července 2024 23:36

JankaM Ještě tam mají irské jelení psy?

Offline JankaM
Avatar
3082 příspěvků moje polička 23. července 2024 07:17

Sweet Potato asi jo, nějaký obří psi tam byli, chodili jsme jen kolem.

Offline monis
Avatar
1608 příspěvků moje polička 24. července 2024 10:09

Já už si nevím rady s tím, co nám žere cukety. Každé ráno vyhazuji minumálně dvě malé cuketky, ve kterých je vyžraný tunel. Vždy v místě, kde odpadá květ. Ta díra je zezačátku malá, takže slimáci nepřichází v úvahu. Můžou to být mravenci?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. července 2024 10:51

monis A listy jsou v pohodě? Žádné skvrny, kroucení a tak? Vyzkoušej postřik z jedlé sody, svaříš litr vody a jednu lžičku jedlé sody, po vychladnutí rozprašovačem postříkaš celou rostlinu. Opakuješ 1× za tři týdny.

Offline monis
Avatar
1608 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:05

Kan celá rostlina je zdrava a plodi jednu cuketku za druhou, akorat pres noc je nahnily konec a uvnitr diramame blizko mraveniste, tak me napadaji jenom oni...

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:07

Takže plíseň rajčat :-( ani pražskou úrodu jsem nezachránila, přitom na listech není nic vidět, projevuje se jen na těch dozrávajících plodech. Všechny tři keře těch velkých rajčat, malá a datlová jsou zatím v pohodě.

monis to mi dělají patizonky, nahnívají od květu, vyhazuju tak polovinu. A dýně, máme spoustu květů, dýničky se tvoří a když jsou cca 5 cm veliké, zahnijou. Ty teda ne od květu ale tak, v těle. Postřik proti plísním jsem dávala.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:08

monis Tak Antraknóza to nebude, tam je právě hnědnutí listů a uhnívajicí plod od špičky.

Online Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:18

andulka01 no a není to u těch rajčat spíš ten nedostatek vápníku? Plíseň se vždycky projeví na listech, pak na stoncích a pak teprve na plodech.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:32

Pinot Noir ahaha, to by mohlo být ono - dá se s tím něco dělat aktuálně? Jakože jestli se dá zachránit část úrody?

Online Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:43

andulka01 jestli jsou ty černé špičky, tak je to vápník. Plody, které to už mají, nezachráníš (ale my teda, pokud od toho nehnijí, tak to černé odkrojíme a třeba do salátů klidně dáme). Ale pokud na rostlině jsou ještě i zdravé plody, tak co nejrychleji dodat vapník - za mě je nejlepší Kristalon "Zdravé rajče a paprika", letos jsme se se Sweet Potato vyzbrojily i postřikem na listy a plody (z obrázku). 

Někdo stříká roztokem mléka a vody.

Každý rok se u nás najde rostlina, která na to přes všechnu snahu trpí. Ale před tím, než jsem si objevila ten Kristalon, skončily s tím obvykle úplně všechny.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:47

Pinot Noir děkuji moc! Našla v Hornbachu, zaúkolovala M. a večer jdem na to v Praze, ve čtvrtek na chalupě. Stříkala jsem fungicidem v doměmí, že jde jen o plíseň (na chalupě nejspíš taky), v Praze to vypadá fakt jen na ten vápník. 

Offline Karja
Avatar
44463 příspěvků moje polička 24. července 2024 11:51

Tak jak jsem říkala, že zahrádku dělám až od 40, tak za poslední čtyři dny tak 6 hodin práce:D. Ach jo:D

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 24. července 2024 13:00

andulka01 Rychleji prý účinkuje ten postřik na list (taky jsme letos poprvé stříkali, toto nám poradili v zahrádkářských potřebách). To mléko s vodou (četla jsem různé poměry od 1:3 po 3:1, nejčastěji asi 1:1, vyzkoušeno nemám) je jako prevence proto plísni, nebo prý se to tím dá zastavit v úplném začátku. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 24. července 2024 13:04

Myrtila moc děkuji, budem stříkat i kristalonovat

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 24. července 2024 23:07

andulka01já na nedostatek vápníku doporučuji wuxal kalcium, postřik na list. Ale to asi bude podobné jako doporučuje Pinot.

Online Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 25. července 2024 17:45

Tiež doporucim kristalon.

U nas dnes krátky súboj s brečtanom a pavinicom.

Nie že by sa mi nepáčil obrasteny domček, ale trochu sme to opomenuli a už sa tlačil cez okná a dvere dnu. Tak dostali zostrih.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 25. července 2024 23:13

@Člověk neni den doma a povíjnice zatím zešílí.

Online Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 25. července 2024 23:28

Sweet Potato páni, to teda je 

Online Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 25. července 2024 23:30

Janulik03 mně se ty zarostlé objekty taky líbí, zároveň vím, jaké to umí napáchat zlo. Domek prokoukl. A brzo zase zaroste.

Online Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 25. července 2024 23:32

Sweet Potato krásné

Já ty potvory málokdy zastihnu rozkvetlé. Stejná pakáž jako gazánie.