Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 16:38

Lenka22 Mně se jednou povedly letničky pěkné, fakt hezké, taky z nějakého obyčejného pytlíčku. Příští rok jsem to opakovala uplně stejně a jako asi dva afrikány tenkrát vyrostly:-D

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. července 2024 18:11

Lenka22 zasévala jsem letničky (taky směs) loni, nevyrostlo skoro nic a počkalo to do letoška, chrpy, poměnkovce, hvozdíky. Kromě kalifornských máků, ty loni byly všude, letos vůbec nic, počítám, že napřesrok tu bude záplava jak se vysemenily.

Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 20. července 2024 19:20

Karja andulka01 tak asi je to o štěstí a jak který rok. Nevím, jestli ty letničky budu ještě někdy opakovat. Jsou vytahlý a tenounký, moc mě to nepřesvědčuje.

Já jsem vloni koupila semínka už nevím jaké kytky a vyrostlo mi z toho 10 sazeniček rajčat. To bylo docela překvápko.

Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 19:23

Lenka22 :-D:-D Ty letničky jsou ruzné mixy, zkus třeba nějaké nízké...Já je příští rok na jaře asi zkusím;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
35634 příspěvků moje polička 20. července 2024 19:25
Reakce na Lenka22:

Karja a co místo semínek koupit rostlinky letničky od zahradníka? Podle me ještě něco budou mít, co rovnou pichnes do záhonu a jeste stihne vykvést.

Karja 

Byla jsem dneska v Hornbachu a dá se tam koupit ještě dost vzrostlejch kytek... nemusíš čekat než co vzejde ze semínek.

Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 20. července 2024 19:28

Karja jo, to máš pravdu, možná tohle byly vysoké. Každou jednotlivou tu nit, co vyrostla, musím podpírat, jinak se to válí v záhoně a vypadá to blbě :-)

Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 20. července 2024 23:18

barbucha Jo, Hornbach, Bauhaus, Obi, to je u nás na míle daleko tyhlety vymoženosti civilizace a kytky za pár korun:-D

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. července 2024 19:01

berush Magda

Holky z blízkého okolí, jak je to s těmi fíky? Stačí si pohřížit větvičku nebo je Fík na podnoží a vyroste jen ta podnož třeba jako u meruněk?

Karja

Afrikany do to října stihnou :) 

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 21. července 2024 19:32

berush a odkud jsi? Já bych strašně ráda plodící fíkovník. Mám nějakej blbej, co nikdy nestačí dozrát. Dívala jsem se, kde ten trnavský koupím, ale nikde už nemají. Ráda odkoupím kousek (ani nevím, jak se to množí:))

Offline chocholka
Avatar
119 příspěvků moje polička 21. července 2024 19:32

Prosim o radu, na kvetech gladiol mam skvrny, konce zasychaji. Vygooglila jsem nejake virozy, nemate nektera s tim zkusenost? Mam je vyhodit?

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 21. července 2024 19:49

chocholka neporadím, mám to letos taky

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 21. července 2024 19:50

mitford sister a nestříháš ho? Spolehlivě u nás dozrají jen fíky na loňském dřevě, založené už na podzim. Jestli se třeba nepřipravuješ o tuhle várku střihem...

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 21. července 2024 20:06

Pinot Noir figy! Tento rok som ho kupila aj ja , podľa teba

Takže buduci rok beriem konzultácie

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 21. července 2024 20:13

Pinot Noir vůbec, roste si jak chce. Nasadí, ale nikdy nestihne dozrát. Šlabnsem se schválně kouknout - na loňským dřevě skoro nic, na letošním malinký, maximálně jak křepelčí vajíčko. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 21. července 2024 20:21

mitford sister no, ty dozrát nestihnou, to je pravda.

Letos taky nebudeme mít, možná pár kusů, ty květnové mrazíky to letos zařízly. Ale loni jsem nevěděla, co s nimi!

Ty mísy jsem nasbírala minimálně jednou týdně, kus léta. Nikdo už to nechtěl.

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 21. července 2024 22:01

Pinot Noir já chci taky fíky!

Mně nedojdou nikdy, za těch cca 8 let nikdy. Asi mám blbou odrůdu, nevybírala jsem to, dovezl zahradník, asi to neřešil...

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 21. července 2024 22:25

mitford sister já jsem ze Slovácka. Fíkovníkům svědčí stanoviště někde u zdi, kam svítí celý den slunce. S roubováním nemám zkušenosti, hřížení je podle mě nejlepší. Na FB je skupina Pěstujeme fíky, tam určitě poradí, jak na neplodící fíkovník (např. zakrácení výhonů, aby main crop dozrála atd..). Můžeme se domluvit, dám nahřížit některý z těch mých a zakořeněný Ti jej pošlu.

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 21. července 2024 23:09

berushbudu moc vděčná :) napíšu ti až s kontaktem a ráda si počkám. Samozřejmě se nějak domluvíme na odměně :)

Jinak stanoviště čistý jih mám 

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 21. července 2024 23:21

Ještě k těm fíkovníkům - z listů je dobrý čaj. Tak 3-4 listy na cca litr a 15m povařit.

 Chutná kokosově :)

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 21. července 2024 23:36

mitford sister domluveno, jakmile zakoření, dám Ti vědět a provedeme transakci :-)