Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 06. srpna 2015 10:57
Reakce na slniecko:

Tohle mě hodně pobavilo ...schovávajú sa za ňou a žmolia zásterky ..., úplně to vidím 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 06. srpna 2015 23:06

Omnia Profumi: Madera

Ve srovnání s Cristallo di Rocca je Madera ještě čistokrevnější gurmánkou. Zpracovává podobné karamelové téma, jen s větším množstvím toho oflambovaného vanilkového cukru. Menším kamenem úrazu je tu pro mě kokos. Ten spíš, než aby působil gurmánsky, na mně vytváří dojem kokosového stromečku do auta.

Po rozvonění se ale naštěstí s příchodem špetky tabáku, který ve srovnání s Cristallo di Rocca netáhne vůni do pánska, a broskve promění v docela chutný ovocný krém. Důležitější postavou je však v této fázi vanilka. Ta kromě tónu sušené smetany dodá karamelu hladkost a krémovost a poprašek bílého pižma zase sametovou hebkost.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 07. srpna 2015 10:16

Pure Azure (Phaedon) - drcená nasládlá zeleň, ze které se vyklubala kompletní fíková větvička ( listy, dřevo, míza). Ovšem kombinace s následnými nasládlými tóny je na můj vkus poněkud zvláštní.

Sud Magnolia (Atelier Cologne) -  hebký tělový krém s nasládlými sametovými okvětními plátky magnólie a jemným nádechem sladkokyselé ovocné domácí limonády. Hodně povedená vůně, bohužel její slabinou je výdrž.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 07. srpna 2015 20:57
Reakce na jerry:

Figuier Ardent (Atelier Cologne) -  naprosto autentická čerstvě ulomená fíková větvička s rozemnutými listy, rozmačkanými nezralými zelenými fíky a vytékajícím latexovým mlékem. Akorát konec má podobu ryze pánské (a trochu laciné) cedrovky. Ale milovnice zelených fíkových vůní by měly zbystřit...a minimálně vyzkoušet.

Colonia Essenza (Acqua di Parma) -  klasická pánská kolínská, na jakou jsou u Acqua di Parma experti - je to nasládlejší a uhlazená variace na 4711, která je ovšem v souladu s názvem výraznější a s hodně dobrou výdrží. Velmi osvěžující, nositelná i dámami.

Mně přišla Figuier Ardent při prvním zkoušení na mojí kůži na fíkovku docela sladká, ale s tím koncem si taky nejsem zatím úplně jistá. Celkově se mi ale i tak líbila. Jsem zvědavá, co provede příště.

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 08. srpna 2015 05:47

Gaiac M. Micallef

...zelený ale hned hustě hebký vetiver s lehounkým mediciálně bylinno likérovým tónem

podmalovávaný hladkým(absolutně neštiplavým) ambrově vanilkovým, jemně nasládlým

hřebíčkem...

Jasmín.?

...ano, vnitřní, ve vůni skrytá křehká ženskot, je v podobě spíš tušených, v slunci zasychajících jasmínových květů...

Gaiac je lahodná, 

teplá a delikátně doutnající

neprvoplánově smyslná vůně.

Na "první" přivonění není vůbec dámská, spíše taková neurčitelná,

ale když si ji představím na muži, tak musí být

sexy...

...ovšem na ženě pak

ultra sexy...

Podobnost s něčím.?

...naskakují mi vůně dvě -

Plum Japonais Tom Ford

Samsara Guerlain

Jo, a Gaiac by se krásně vrstvil s vanilkovými vůněmi - třeba Vanille Aoud...

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 06:57

Cuir Ottoman

- v horku -

je

krásný.!

Jakoby to slunce vytáhlo z vůně tíhu silné a lehce navlhlé kůže...,

pomalou a flegmatickou táhlost pryskyřic včetně jejich hutné hustoty.

...Cuir Ottoman voní  křehčeji, přesto pořád hustě,

nasládleji.!,

prachověji - skoro až ambrové tóny, to asi ta sluncem vysušovaná pryskyřice,

a i ostatní složky ve vůni se stávají relativně suššími.

Vůně v tropických teplotách ztrácí ze sebe "vodu", ale paradoxně tím ožívá,

odlehčuje se,

ale bez jakéhokoliv vlivu na svoji hutnost...

Offline evik77
Avatar
758 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 11:50
Reakce na wendulka:

To chci, chci.... popis Madery zní fantasticky. Karamel, vanilkový cukr, kokos, smetanový tón... To jsou úplné orgie.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 15. srpna 2015 23:24

Olivier Durbano: Pink Quartz

Růženín je drahým kamenem, který symbolizuje nepodmíněnou lásku a nekonečný mír a je jedním z nejdůležitějších krystalů pro srdeční čakru. Má prý uklidňující účinky, vyhojí vnitřní bolesti a navodí pocit štěstí. Ale platí totéž i pro samotnou vůni, kde byla jako spojnice mezi tímto kamenem a vůní použita pochopitelně růže? Inu s tou láskou a mírem nějak nevím, ale rozhodně lze vůni najít i vůní kamene. Nastupuje ihned po svěže nahořklém bergamotu v kombinaci se štiplavě bylinným šafránem.

Není to sice přímo růženín, jsou to velké chladné zaprášené šedivé balvany, po nichž je rozeseta spousta okvětních plátků růže nasáklých grepovou šťávou a najdeme tu i pár hoblinek pikantního zázvoru. Až nakonec narazíme u jednoho balvanu i na zelený mechový porost – krásné sametové tóny chypre. A hned vedle stojí ohniště, kde se kromě dřeva pálí i několik dalších kouřových pryskyřic a odlítá z nich vanilkový prach.

Comme des Garçons: Blue Encens

Klasická kadidlovka s kardamomem a drceným pepřem, na jakou jsme od téhle značky zvyklí. Na začátku je osvěžená hořkou zelení pelyňku. Kadidlo se od počáteční hřejivosti postupně promění v chladný mramor, na němž někdo kromě cedrového jehličí rozsypal i pár zníček soli, ale především sladkou, najemno namletou skořici. Asi právě díky ní na mně nejde tak výrazně do pánska jako Blue Santal z téže kolekce.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 16. srpna 2015 23:15

Paul Emilien: L´Esprit Divin

Tak takhle vůně na rozdíl od Palissandre d´Or rozhodně ví už od začátku, čím chce být: kořenitě dřevitou orientálkou. A proč jsem si na ní vzpomněla? Kvůli sladkému růžovému dřevu. Je pravda, že tady není mléčné a když už, tak minimálně, ale prostě se mi líbí, že ani na chvilku neodbíhá jinam.

Úvodní směs koření je vskutku originální, Pikantní kardamom se zázvorem a špetkou suchého prašného šafránu jsem ještě nepotkala stejně jako hřebíček s muškátovým oříškem. Ti dva společně kromě kořenité dřevitosti společně s hořkoslanou ambergris a "koženým" oudem vydávají o kapku víc živočišnosti než je obvyklé, ale ta se stejně během pár chvil rozpustí v teplém kadidle.

V další fázi se už rozvoní do dřevita, přičemž nejvýraznějším se stává právě růžové dřevo. Hřejivou ambru pak v základu doplní sametový kouř labdana se sušeným tabákem a špetkou bílého pižma. Jako orientálka se pochopitelně může pochlubit i skvělou intenzitou a výdrží. Ano, tohle může s jistou dávkou fantazie evokovat večer někde v poušti u ohně.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 17. srpna 2015 21:20

L'Esprit Cologne: White Zagora (The Different Company) -  průsvitné okvětní plátky s lehkým sladkokyselým nádechem nezralých broskví v teplé vodě, ke kterým se následně přidal jemný tón nepatrně drhnoucích nasládlých suchých travin. Vůně lehká, až trochu nijaká...

Absolue pour le Matin (Maison Francis Kurkdjian) - nasládlý tělový krém s levandulí a jinými bylinkami, doplněný lehoučkým nektarovým nádechem. K dokonalosti stačí někdy málo...

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 11:04

ANTONIA Puredistance

 - já tu vůni znám...

 ...začíná jako Artemisia Penhaligons, a pak je to luxusní, barevnější, nákladné a přitom delikátní provedení vůně

Ivoire Balmain 2012.

A to je vše.

(pre-fall 2015)

Dragée Reminiscence Paris

...začnu jinak, začnu o intenzitě a výdrži -

je to totiž přesně tak, jako když cumláte cukrátko...

...ta samá intenzita i výdrž...

Čili v tomto směru = mizérie.

Ovšem vůně samotná - rozkošné.!

Něco na způsob těch mandlových balíčků pro nevěsty, ano, stejná inspirace jako u Guerlainů...

Dragée začíná sice hned  gurmánsky, ale v počátku se k tomu intenzivněji mísí i hebce drhnoucí zelené tóny petitgrainu a cedru.

Pak se mihne jerry zmiňované Amaretto, spíš amarýtko - takové jemné, neškodné, jak pro malé děti, aby si také mohly připít s nevěstou...

A nakonec - z kůže mi ani ne v pár minutách mizí éterická a líbezná v mléce máčená cukrová vata.

Vůně pro holčičky, nevěsty, pro mrchy na první rande, a tak...

Musc Maori Parfumerie Generalé

= horké kakao i s tou pěnou na hladině…, oslazené jen málo a nešizené – pěkně tmavě hnědé…

To je prvotní dojem, ale pak vnímáte ve vůni i rostlinstvo/květenu, jemně, ale přesto...

02/02/09

Lira Casamorati Xerjoff

Luxus.

Vyvalí se na Vás mega nálož složek, zpočátku zmuchlaných dohromady, jen vnímáte, uvědomujete si, že tam toho je strašně moc a že to je dobré a že to určitě ještě něco ukáže, že se to usadí, zklidní a představí se Vám...

...a po dlouhé době opět souhlasím s recenzí Vendulky.

Do puntíku.

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 11:07

A ještě jednou děkuji Vendulce...

Protože díky ní jsem si zase připomněla, jak moc parfémy a vůně vůbec miluji.!,

a je mi velikým svátkem smět zkoušet a poznávat(nebo si i jen připomínat) nové...

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 11:24

Isparta Parfumerie Generalé

 ...zase - mě tak štve, když si nemohu vzpomenout, KDE už jsem tohle cítila.?!?

Tu vůni znám...

Je to určitě italské...

...mix Paestum Rose a typy vůní od Les Parfums de Rosine...,

resp. vůně ovocných růží, pryskyřic, kadidla, vintage prostory s navlhlými pačuliovými odéry a tak...

Vůně italských butiků...

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 14:09
Reakce na Miru:

Na mně je Isparta taková trochu mírnější, naředěnější Portrait of a Lady.

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 15:11
Reakce na fija:

...jo, a nebo ta...

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 19. srpna 2015 12:17

Amyris Femme Francis Maison Kurkdjian

Coco Mademoiselle x Miss Dior EdP 2012...

...po chvíli se tyhle dvě snobky vytratí a

zůstane něco moc pěkného, a květinově ženského...,

z kůže tlumeně intenzivně sálajícího...

Gypsy Water Byredo

Hedvábný a intimní gintonic na delikátním prachově dřeivitém základu...

...krásné.!

V teplých dnech se nejspíš bude ztrácet,

ale v chladu, a myslím, že nejlépe v mrazivých teplotách musí být překrásná,

a svůdně sálající zpod košile...

Passum Profumi di Pantelleria

...vzduch před kostelem stojícím na prahu lesa...

...věkem změklé jinak tuhé kožené zdobení na letitém dřevěném interiéru...,

odér pálenky natajno otevřené a natajno ochutnávané při mši...,

lesní, po dešti vodnaté silice v ovzduší...,

a zpod vlhkem nasáklých oděvů sálající lidské teplo se zbytky kadidlového vánku ulpělého v chřípí...

Teplo, vzduch, a

rozjímání...

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 19. srpna 2015 12:29

Sideris Maria Candida Gentile

 ...balzamické

...letité

...velmi husté

...a přitom tak lehounké.!

...vůně kostelů, ve kterých se topí, a voní v nich smola z lesních velikánů zdobících z obou stran hlavní oltář,

a sladko z pálených pryskyřic a lidských těl,

a malátná až těžká vůně sytých velmi tmavě rudých růží s voskově medovými akcenty...

Je to vůně z doby, kdy jsem jako malinká holka v bílých šatkách chodila s babičkou do kostela...

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 19. srpna 2015 14:15
Reakce na Miru:

Krásne popisy ... 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 19. srpna 2015 23:33
Reakce na Miru:

Na mně teda drží Dragée jak přibitá a jde i docela do prostoru. Co se týče srovnání s Le Plus Beau Jour de Ma Vie. Mám obě. Ono by se na první pohled mohlo zdát, že si jsou podobné, ale každá je úplně jiná, takže opravdu jen částečná tématická inspirace než podoba.

Jak už jsi správně podotkla, Dragée je plnokrevně gurmánská, cukrovější. I ty mandle tam mám jiné, výraznější, spařené, čerstvě vyloupané bílé, prostě fakt mandle. V LPBJdMV je člověk spíš tak tuší pod tou tenkou cukrovou polevou, taková ta tonková mandlovost a celkově je taková vzdušnější s tím Thierryho pomerančovým květem.

To se Sideris mám přesně opačný problém. Moc povedená vůně - momochodem krásně jsi ji vystihla- ale ta výdrž je mizerná, jinak bych už dávno měla flakon.

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 07:17
Reakce na wendulka:

Jo, Vendulko, přesně tak jsem to myslela - pouze tematická podobnost s Guerlain u té Dragée, jinak, ano, je úplně jiná..!, jen ta inspirace tématem...