Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Foteini
Avatar
234 příspěvků moje polička 19. července 2015 11:03

Manguier Métisse (Huitième Art Parfums) - sedíte na tropické bílé pláži s koktejlem v ruce. Převládá v něm mangový džus, ale je tam cítit i další ovoce (ananas, papája, mandarinka, grep), alkohol v něm určitě také nechybí. V palmách nad vámi kvete plumerie a od moře k vám občas zavane osvěžující větřík. Váš partner si dal raději sklenici ledového čaje. Jste namazaní mastným krémem na opalování a usrkujete labužnicky ten svůj koktejl.
Vůně je velmi příjemná, zvláště ve vedru, vyloženě relaxační. Nicméně si myslím, že podobnou službu by mi udělal i nějaký arabský olejíček (vůně působí mastným dojmem, jakoby se skutečně jednalo o parfémový olej) a za daleko nižší cenu. Jerry by určitě uměla poradit.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 20. července 2015 12:22
Reakce na Foteini:

Nebude to podoba stoprocentní, ale Al Nourus a Musc Tropical by mohly být alternativou.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 20. července 2015 22:12
Reakce na Foteini:

Moc pěkně vystižená Manguier Métisse. Dáš ji i do databáze?

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 20. července 2015 23:20

Au Pays de la Fleur d´Oranger: Rose Irisée

Je víc kosatcovou než růžovou vůní. Ona se tam sice po nahořkle svěží zeleni s pomerančovou kůrou na chvilku objeví, ale je to spíš růžová voda než přímo růže. Samotný vlahý zemitý kosatec tu s najemno namletými mandlemi a jemným pižmem vytváří dojem líčidel, naštěstí ne vyloženě starodávných jako v Misii a ani náznakem nedusí. Díky dřevitým tónům je tu i ten toaletní stolek.

Po rozvonění se růže přece jen na kratičko ještě ozve jako otisk rtěnky. Není to taková ta bonbónkově sladká, jakou vytváří růže s fialkou. Ta tady díkybohu není a právě tím je mi Rose Irisée nesmírně sympatická. V základu se přidá už jen vanilka, která to celé nepatrně zahustí a ke klasickému přidá i trochu toho tekutého pudru. Jo, konečně je tu po velmi dlouhé době vůně líčidel s dobrou výdrží, kterou bych si dovedla představit nosit.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 21. července 2015 09:11

Figue Fruitée (Au Pays de la Fleur d’Oranger) -  sladce svíravá zelená vůně s hromadou rozmačkaných nezralých fíků a několika olistěnými fíkovými větvičkami. Zpod té hromady se snaží prodrat na světlo boží zapudrovaná sladká kůže - leč přes všechnu snahu se jí to příliš nevede. Po úplném rozvonění navíc ještě nádech zralého čerstvě rozkrojeného fíku, zakápnutého medem. Zapudrovaně zeleně fíkové finále je ale pro mě na celé vůni nejkrásnější.....milovnice fíkovek by měly zbystřit...

Colonia Intensa Oud (Acqua di Parma) -  hodně výrazná ryze pánská sladce dřevitá oudovka, jemně kožená a se skvělou výdrží.

Offline Foteini
Avatar
234 příspěvků moje polička 21. července 2015 22:03
Reakce na jerry:

Píšu si, vyzkouším. Děkuji

Offline Foteini
Avatar
234 příspěvků moje polička 21. července 2015 22:13
Reakce na wendulka:

Tak jsem to přidala do databáze, když jinak nedáš. Dostalo se ke mně teď pár zajímavých vzorků, tak možná ještě něco vyplodím (i když se tady mezi vámi trochu stydím, nemám tak moc načucháno).

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 21. července 2015 22:21
Reakce na Foteini:

Na stydlivost zapomeň a piš dál...to není otázka načuchání. Naopak se to čte moc dobře.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 22. července 2015 10:49
Reakce na Foteini:

Bych ti to jinak neříkala, ne. A podepisuju se pod to, co napsala jerry.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 24. července 2015 08:41

Iris Meadow (Aerin) -  kosatec, kosatec...a ještě jednou kosatec. Suchý, až trochu prachový, po rozvonění sládnoucí do kosatce "tělového", smíchaného s jemným jasmínovým pudrem. Kosatcové nebe...

Wood Sage & Sea Salt (Jo Malone) - citrusovo-bergamotová vůně, se suchými jemně drhnoucími bylinami, po rozvonění navíc příjemně pižmová. Nesladká, ale rozhodně ne slaná, jak by se podle názvu dalo očekávat. Lehce "pudrový" cypřiš, který se objevil po úplném rozvonění je příjemnou třešničkou na povedeném dortu.

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 24. července 2015 21:05

Acqua Alpes - Eau de Toilette

Tahle značka pochází z Tyrolska, z lůna alpské přírody, je inspirovaná alpskou květenou a používá k výrobě tyrolskou pramenitou vodu. Proto asi ta bleděmodrá barva, která má vypadat, jako by uloupli kus ledovce, rozpustili ho a vylouhovali v něm nějakou protěž nebo hořec.  Jenomže ani protěž, ani hořec moc nevoní. Jestli vůbec. Tak co do toho tedy dali?

Svěží citrusy, nahořklá nastrouhaná kůra z citrónu a pak se to přehoupne do sladké mandarinky. Pod mandarinkou se ukrývá pár kytek a základ je pižmově dřevitý. Mandarinka v tom jednoznačně převládá.

Tak nevím, alpskou přírodu bych si asi představovala jinak. Ale na pěší túru po hřebenech celkem dobrá volba. Určitě osvěžující. A pro turisty pěkný suvenýr.

(www.as-garten.at)

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 24. července 2015 21:58
Reakce na blackviolet:

To mi chvílemi zní jako popis Gentiany (AA Guerlain), ten obrázek tomu ještě nahrává... v každém případě mě tvůj popis nalákal a příležitostně ji ráda vyzkouším.

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 24. července 2015 22:28
Reakce na domenica:

Gentianu jsem bohužel nikdy nezkusila, takže nemůžu srovnat. Ale představuju si ji trochu nahořklou  a to Acqua Alpes není (kromě toho začátku s citrónovou kůrou). Ale jinak bych si ji v řadě AA dovedla představit.

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 24. července 2015 22:32
Reakce na blackviolet:

Jj, Gentiana je nahořklá (a trochu trpká a trochu svěží a trochu zvláštní...). Ona se v podstatě z řady AA dost vymyká, ale něco společného, byť minimum, mít možná budou, si tak představuju. 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 24. července 2015 23:14

Olivier Durbano: Lapis Philosophorum

Tenhle latinský název vám toho nejspíš moc neřekne, když však použiju český ekvivalent "kámen mudrců", bude vám hned jasné, že tentokrát nejde o inspiraci tradičním drahokamem, ale tajemnou hypotetickou látku, jíž se přisuzují magické schopnosti jako vyrobit elixír života nebo přeměnit bezcenné kovy ve zlato. Jeho nalezení bylo ve středověku snem každého alchymisty dávno před tím, než si jej J. K. Rowlingová vypůjčila do Harryho Pottera.

Olivier Durbano si ho voňavě předtavuje jako svěží grep s bobulemi jalovce, který někdo smíchal v mramorovém hmoždíři společně s hrozinkami a pokapal vinným kalem a rumem. Přihodil ještě několik lístků chladivé máty a vše začal jemně drtit. Po rozvonění pak dílo dokončil zahřátím s pomocí hořkoslané ambergris s živočišnými podtóny, teplého, malinko mazlavého kadidla a pudrově pryskyřičnatého opopanaxu a kamén mudrců na navhlém mechovém podkladu byl na světě. Vůně vskutku alchymistická a povedená, vůbec si ovšem nedovedu představit, kam bych ji nosila.

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 24. července 2015 23:41
Reakce na wendulka:

Ale jo. Kdo šel někdy kolem latiny nebo kolem Junga ví, co je Lapis Philosophorum. Ale na to jaká je a kam bych ji nosila (jestli vůbec) jsem docela zvědavá.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 25. července 2015 11:56
Reakce na domenica:

Jo, to je v tomhle případě výhodou.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 27. července 2015 10:48

Pomélo Paradis (Atelier Cologne) -   Autentické šťavnaté pomelo - nahořkle sladká šťáva, naříznutá kůra a ve finále trocha sladké ovocné žvýkačky. Povedená vůně...

Les 4 Saisons: Yellow Sea (M. Micallef) - smysl názvu mi zpočátku unikal - co s ním má společného tlumená citrusová svěžest mi chvíli zůstalo utajeno.... Ovšem netrvalo dlouho a vše bylo jinak - vysloveně teplá "prohřívající" vůně jemného sladkého koření, teplých dřev a jemné (ale opravdu hodně jemné) nepříliš sladké hebké ambry. V databázi vedena jako pánská - ale dle mého nosu je to unisex jak vyšitý....

Offline slniecko admin
Avatar
19513 příspěvků moje polička 27. července 2015 21:22
Reakce na jerry:

Yellow Sea je mimoriadne podarená. Škoda, že je už mimo predaj.

kde chodíte na tie Au Pays de la Fleur d’Oranger?

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 27. července 2015 22:05
Reakce na jerry:

Na Pomélo Paradis mě nasměrovala fija a musím uznat, že na ovocnou svěženku je fakt dobrá.

slniecko: "kde chodíte na tie Au Pays de la Fleur d’Oranger?"

Já mám vzorek Rose Irisée z holandské parfumarie, tam je mají kompletní.