Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 07:50

Woude Boudicca

...modrý flakon.

Nevím, proč, ale naskočil mi -

námořník...

...plavba po moři,

volnost, svoboda...

A muž,

samotář,

vítr ve vlasech a v tváři stopy života - ty krásné u očí a ty smutnější a těžší na čele...

Vzduch,

a v něm plno vody, ohromné množství vody, ale voda jaksi zhutněná - prostě ovzduší nad širým mořem...

Průzračná sklenice z olovnatého skla a v  ní gin s čerstvě rozdrcenou větvičkou jalovce, a

v teplé hrubé dlani ještě ulpělé lepkavo z aromatické dřeviny...

A pepř.

...čerstvě namletý, ten černošedý prach, který dodává správnou pikantnost, delikátní větrovou říznost, nejen pokrmům, ale i životu...

A sladko...

(květy, tonka, koření, mech, ambra, pryskyřice ve složení vytvářejí narkoticky nasládlou mužnou vůni, sytou i vzdušnou současně)

...ach, ta vůně je skoro božská.!,

slastné vjemy...

 Alkoholové teplo v útrobách, měkkoučký odér jinak tuhé kůže, nepatrně nasáklé naslanělou mořskou vlhkostí, hebké závany tabáku z doutníků,

pach s přestávkami ve slunci schnoucího dřeva paluby, jenž je zas pak znovu zmáčeno vlnami...,

a nakonec k tomu všemu i stopy svěží mýdlovosti, čistoty.

 Jo,

tak v tomhle flakonu je schovaný krásný zralý chlap...

Offline Pafqua
Avatar
79 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 08:57
Reakce na Miru:

...uzasna recenze, kraaasna vune, nadhernej chlap, ...ale i kdyz je vune unisex, pouzivam ji sama a moooc rada!

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 09:02
Reakce na Pafqua:

...nedělím vůně.

Resp. u některých člověku sice prvotně naskočí "pro chlapa" nebo "pro ženu", a u některých nenaskočí nic,

ale to vůbec není podstatné.

Je to o pocitu...

...konkrétně u téhle vůně, Wode -

je pro ty, kteří zvládnou být, jsou majákem v moři...

...nebojí se ohromného neohraničeného prostoru a tmy a vln velkých jako domy...,

a umí svítit pro ostatní...

(a jestli je to muž nebo žena.?...)

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 12:33
Reakce na Miru:

Tomu říkám hezkej chlap!! I ty ostatní fotky, vůni neznám, bohužel.

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 12:52
Reakce na naja:

...jak příbližit vůni.?

 Taková delikátně kožená fougere s pohybem, neklidem, vášní a lehkostí...

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 12:58
Reakce na Miru:

Tak jsem to nemyslela, líbil se mi popis, obrázky, ale když to člověk nezná, je to těžké si to propojit. Má představa se může od skutečnosti lišit, v pánských vůních se zas tak neorientuji. Ale děkuji. Je u nás vůbec běžně k očichání?

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 13:00
Reakce na naja:

...nevím..., asi ne.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 16:21

Jo Malone: Nectarine Blossom & Honey

Hm, tak na mně zafungovala tradičně poněkud jinak než na andry. Na nektarinky si musím počkat o něco déle. Místo nich v ní mám na začátku jen tu broskev a k ní svěží rybíz s malinko řezavými citrusy, ale za to s opravdu pěknou, lehce přezrálou. sladkou šťavnatou mandarinkou.

Teprve po nich se objeví ty nektarinky a jsou fakt čerstvé, šťavnaté a přírodní. Jenže ani mně nevydrží moc dlouho a stejně jako andry mi tam vleze ten parfémovaný sprcháč, ovšem v mém případě působí v kombinaci s lehce spařenou zelení, chemickým pižmem a vetiverem docela lacině. Škoda toho sešupu v druhé polovině, jinak by byla na ovocenku vážně dobrá.

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 20. srpna 2015 22:56

Lorenzo Villoresi - Vintage Collection Ambra

Citrusy s kardamomem, troška zeleného galbana s hřebíčkem, ale mezitím už se tu vykuřuje. Všechna možná kadidla - olibanum, myrha, elemi, styrax... Takhle by snad spíš mělo vonět to jejich Incensi, ne? Moc už se pak neděje, vůně je stále kadidlová, trochu se časem uhladí a je méně kouřová. Moc pěkná kadidlovka, s velmi dlouhou výdrží, ale proč ji nazvali Ambra, to mi není moc jasné.

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 06:46
Reakce na blackviolet:

...protože - máš to v názvu..., vintage...

Jo, Italové tyhle vintage vůně umí,!,

jakmile k tomu člověk přivoní - "vidí" ty jejich úzké uličky, chlad, navlhlo, těžké masivy, železné kování, ruční krajky, drahé parfémy, luxusní kožené výrobky, moře ve vzduchu, věky...

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 07:26

Smart Amanda Maack

...heééj.!, není tahle vůně o mně.?!

(no co, můžu mít o sobě vysoké mínění, ne.?, aneb všechny významy slova "smart"...)

Takže:

elegantní, vkusný, apartní/dobře vypadající

chytrý, bystrý, inteligentní

luxusní, okázalý

pálit, štípat...

trpět, být deprimovaný...,

pálení, pálivá bolest...

smetánka, vyšší kruhy

Tak takhle přesně voní SMART.

...je to křídově bělostná vůně,

tak bílá, že skoro nemůžete oči otevřít..., a

a když ji vezmete, tu vůni, do špetky,

tak vám ten mega ultra jemný prášek

mezi dvěma prsty až vrže a skřípe...,

...jak přejíždět dlouhými nehty po skle...,

je to namleté sklo z olovnatých pohárů,

jsou to trhané sněhově bílé šaty...,

je to rozervaný semiš luxusních jehel...,

je to heboučká kožešina...,

a v tom přimíchány slzy z konce večírků...

 Zpočátku - lehoulinký mediciální závan,

něco jako snaha, m y š l e n k a   na to,

že třeba doktor přes duši pomůže...,

pak, ano, list fialky, jasmín, santal, vanilka, bílé pižmo, semiš.

 A tyhle ingredience v takové podobě, kterou napřed nesnášíte, protože

je příliš hlučná..?, výstřední..?, a škrábe...,

jenomže pak sklopí oči, zamrká dlouhými řasami, přivine se k vám jak angorská kočka říkající si o pohlazení...

...ale drápky a svoboda jí pořád zůstavají...

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 07:42

ad SMART

...jo, a pro milovnice i odpůrkyně vůně Teint de Neige - vyzkoušet

povinnost.!

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 20:23

Silver Iris (Atelier Cologne) -  svěží kosatec...a hned v samém počátku opravdu "stříbrný". Ovšem hned v rozpuku se ho snažila zahubit smrtící porce ulepené ovocné bonbónové sladkosti. Ubohý kosateček se nevzdal a zoufale se snažil o svoje bytí bojovat - tu více, tu méně se mezi bonbóny objevoval v suše pudrové podobě, zabalený v jemné kůži, aby nakonec svůj boj dotáhl alespoň k remíze. Na můj vkus málo kosatce, moc cukru...

Blue Encens (Comme des Garçons) -  dřevo a kadidlo s nepatrně drhnoucími suchými bylinami, které se usadilo do podoby teplé, jemně kořeněné, nasládlé kadidlovky.

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 21. srpna 2015 22:11

Lorenzo Villoresi - Mare Nostrum: Aura Maris

Dostala název podle Středozemního moře, ale naštěstí (pro mě) to není vodní vůně, je to spíš vůně krajiny kolem něho. Svěží vánek, který přichází od chladného ranního moře, nese s sebou vůni mandarinek, bergamotu, zelených keřů a pár krystalků mořské soli. Vane přes louku, na které roste pár narcisek a když se během dopoledne oteplí, ucítíme i sluncem vyhřáté dřevo. 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 22. srpna 2015 12:00

Viktoria Minya: Eau de Hongrie

Tokajská vína patří chutí a vůní k těm sladkým, stejného ražení je tedy i samotná vůně. Jiskřivé citrusy s hořkým grepem ihned po nástřiku ještě úplně víno nepřipomínají, stejně jako jasmín s hřebíčkem se živočišnými podtóny. Ale když chvilku vydržíte, tak se to víno objeví. Tedy voňavě se to pohybuje někde mezi whiskey a medově sladkým tokajským.

(www.tokajskevino.sk)

Po rozvonění však alkohol ustoupí a med zásluhou slaměnky nabere na intenzitě a postupně se začnou objevovat i další jednotlivá aromata, jímž se tokajské víno vyznačuje: sladké sušené ovoce, hlavně datle a rozinky, bílá čokoláda (tonka) a karamel, co se právě vaří na plotně. A je to právě kouřové labdanum s jemným pižmem, které drží Eau de Hongrie jen krůček od ulepenosti. Přesto pro tu medovost bych řekla, že se víc hodí jako zahřívací vůně na zimu.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 23. srpna 2015 10:07

Gypsy Water (Byredo)

Jeden z poněkud rozpornějších výtvorů od Byreda, protože je spíš jemnější, drží se víc u těla a někdo může mít problém s výdrží. Pokud tomu tak ovšem není, dočká se krásné vůně dobře nositelné i do kanceláře.

Začíná svěží směsí citrusů, jehličí a kouře. Je to drhnoucí a štiplavé, ale člověk doufá, že se nakonec prosadí ta vůně lesa. Prosadí - začíná postupně hřejivě pižmově sládnout, ně nějak živočišně, jen jako zahřáté tělo v objetí u pohasínajícího ohniště. Citrus i kadidlo zjemní a ustoupí mléčnému santalu s vanilkou, které vůni zcela ovládnou, doplňovány nádechem jehličí a nyní už sladkých citrusů. Společně s nimi je tu ten hebce bílopižmový nasládlý kosatec známý z mnoha jiných vůní. Tady působí dospěle a mnohovrstevnatě, kouřové a dřevité tóny mu dodávají na barvitosti. Nakonec převládne nad santalem i sladkými citrusy, ačkoli ty stále místy vykouknou, a vůně dostane podobu Bois d'Iris (VCA), Bois d'Argent (Dior), 450 (Farmacia SS.) atd. Záleží na tom, kdo jaké podtóny a zpracování preferuje, osobně si ale myslím, že tyto vůně se jinak můžou vzájemně velmi dobře nahrazovat.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 23. srpna 2015 20:32

Lime Basil & Mandarin (Jo Malone) -  svěží citrusová smršť - sladkokyselá, šťavnatá, zelená, s čerstvě strouhnutou mandarinkovou kůrou. Postupně se začala uhlazovat a postupně se mezi citrusy tiše vkradl velký záhon zelených bylinek za ranního chládku spolu s pižmovou nasládlostí. Po úplném rozvonění se usadila do kombinace jemně nasládlých zelených a sušených bylinek se sladkým zeleným vetiverem a velmi jemný "skorochypre" nádechem.

Acquamarina (Omnia Profumi) -  citrusově bylinná osvěžující vůně, po rozvonění doplněná jemně ovocným nasládlým pižmem. Intenzita i výdrž odpovídá kolínské, nikoliv EdP. Za hodně peněz málo muziky...

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 14:37
Reakce na andry:

"Společně s nimi je tu ten hebce bílopižmový nasládlý kosatec známý z mnoha jiných vůní. Tady působí dospěle a mnohovrstevnatě, kouřové a dřevité tóny mu dodávají na barvitosti. Nakonec převládne nad santalem i sladkými citrusy, ačkoli ty stále místy vykouknou, a vůně dostane podobu Bois d'Iris (VCA), Bois d'Argent (Dior), 450 (Farmacia SS.) atd. Záleží na tom, kdo jaké podtóny a zpracování preferuje, osobně si ale myslím, že tyto vůně se jinak můžou vzájemně velmi dobře nahrazovat."

Já si už dlouho říkala, že na mně je Gypsy Water asi nějaká porouchaná, tak teď už konečně vím, v čem to vězí, zapomíná se na mně k tomuhle bodu dorozvonět. Tím pádem bych nahrazovat nemohla, ale ty ostatní, co uvádíš, ty ano.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 14:43
Reakce na wendulka:

já na to potřebuju teplý počasí... jinak to stávkuje a zasekne se to někde na přislazeným vanilkovým jalovci se štiplavým kadidlem.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. srpna 2015 15:35
Reakce na andry:

"...na přislazeným vanilkovým jalovci se štiplavým kadidlem."

Ale to mi zní velmi dobře