Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 10. zaří 2015 23:07
Reakce na Miru:

...jak to tak čtu, potřebuju vyzkoušet Cuir Cordoba. řekla bych "píšu si", ale už ji mám dávno zapsanou

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 04:14
Reakce na wendulka:

...zjistila jsem, že se mi líbí vetiver s něčím...,

a když je tam i kardamon či podobné koření, někdy pepř, a musí to být alespoň nějak sladké, klidně i málo.

Překvapilo mě, že bych se dobře cítila ve vůních, kde cítím "gin"...

Ty vůně - vybírám dle složení, musí mě nějak oslovit...

Z těch zkoušených bych "umřela" pro

Clockwork,

Tsarina,

Cuir Velours

Cuir Cordoba

...

...ano, to jsou skvosty.!

Offline Ef
Avatar
25 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 16:54

Dorazil odstřik (ano ano, je to nepraktický ale zjistila jsem že vzorek mi na poznání vůně prostě nestačí) Noir Exquis a je to nádhera překrásná, ze složení se mi líbí všechno všecičko ikdyž cítím jen něco a něco navíc. Miluju vlašský ořechy, miluju teplou vanilku, alkohol (jakýkoliv, ehm), santal... cítím moje oblíbený pistáciový placky zalitý tuhym medem co kupujeme pravidelně v Itálii, a tonku. Všechno to je hlaďounký jak máslo a přitom úderný, nebojácný. Určitě zkuste. A hlavne vaši drazí, na chlapovi to je na podzim tutovka!

 

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 17:46

Souffle Intime Paul Emilien

...vůně začíná nejrozkošněji možným ylangem, co jsem kdy cítila - 

je hedvábně hustý, slaďoučký, prosypaný zlatým pudrovým prachem křehce opojných lilií, které svým zachvíváním se ve větru propouští pylová zrnka do světa jak rodiče své děti...

Blýskavý jasmín a nějaké neurčitelné bílé květy vytvářejí étericky zářivou zlatistě bělavou kytici,

na santalovém základu s přírodní a téměř nesladkou vanilkou.

Vůně působí jak našlehaná pěna, jako lačný zamilovaný dech,

Souffle Intime je jak sluneční záře příjemně oslepující oči...

Je to vůně pro nevěstu do časných letních dní, a pak i

na první noc jako muž a žena...,

vůně pro šťastný a beztarostný smích, 

vůně pro lehké bytí...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 17:57

Orlando d´Ecrivains

Pomeranč.

Pomeranč, který je

díky pepři a zázvoru, ambře, pačuli, hřebíčku,

guajakovému dřevu, peruánskému balzámu a pižmu

lahodný, delikátně gurmánský,

bez citrusovosti a bez ovocné přeslazenosti

jako nějaká luxusní hutná ale nadýchaná cukrovinka velmi decentně nasáklá nejlepším koňakem.

 ...nadýchaná balzamicky gurmánská vůně.

Lahoda.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 18:06

L´Amandiére Heeley

 ...to je tak rychlá vůně, že to ani není možné.!

Jednotlivé složky se vám představí jako o překot, že skoro nestíháte psát...

Ano, zelené mandle, jejich zelenavá slupka svojí nezralostí drhne na patře i v nose,

ano, květy hyacintů a i jiné,

jemný odér zelené v slunci teplé trávy a snivá nálada...

Nic pro mě,

tyhle jemné zelené kytky...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 18:28

Courvoisier L´Edition Imperiale

Alkoholová

slast.

Prvotní a první dojem - naskočí mi Dior Homme Intense, ale

v momentě se vůně začíná měnit...

...je milionkrát barevnější,

lahodnější,

dražší, ležérnější,

požitkářská, aristokratická,

hřejivě hladivá,

hebce drhnoucí...

...hmm,

je to vymydlený chlap v čistých dobře padnoucích hadrech,

s koňakem v ruce a 

s přimhouřeným pohledem...

A v té mýdlové čisttotě a alkoholu cítím i jemný odér mléčného čaje a tabákový nádech a 

je to celé přitažlivé,

přitažlivě uklidňující...

...decentní a drahé.

Jo, a barvy.?

Zlatavě hnědé kouřové sklo proti slunci...

 

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 19:43

Puzzle No.2 M. Micallef

...začátek vůně mi vyloženě vykouzlí úsměv na tváři - spokojený,  

aha, už vím, to je přece jasné.!.

...čerstvě vymačkaná šťáva z černého rybízu,

přesně tak, jak se většinou u babiček na prázdninách dělaly šťávy za syrova, v ručním mlýnku...,

a s touhle přírodní lahodou je ještě i šťáva růžového grepu.

Z obého ovoce chybí jejich svíravá kyselost,

asi díky vanilkové orchideji, která přidala pouze svou sladkost, žádné zeleno či podobné věci z květin...

V Puzzle No.2 je hladká stabilita z do vysokého lesku opracovaného dřeva a

hrubost z listů i vůně pelargonií.

Voní to ostře zásluhou vetiveru a současně objímavě za pomoci bělavého pižma.

Oproti začátku se vůně nakonec paradoxně stočí do roviny dost jiné - 

hladce a tlumeně rybízově zelené...

Čili - změna taková, že pro mě nenositelné...

Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 19:57

Simone Cosac - Osé: nádherný, intenzívny, tmavofialový orgován. Jediná orgovánová vôňa, ktorú som kedy skúšala, ktorá sa podľa mňa smelo môže postaviť vedľa Highland Lilac z Rochesteru. Dokonca sa mi páči viac, ako En Passant, tam je orgován statickejší, tu mám dojem živého orgovánového kríka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 20:11
Reakce na Miru:

Cuir Velours v Tvém pojednání nemá chybu!

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 20:15

Savile Keiko Mecheri

...citrusové tóny s jasmínem - osvěžující slunečně teplá čistota,

čerstvý nezralý tabák = svěžest ale i hřejivá náruč,

a pak -

zlato.

...jantar, pačuli a vanilka vše obklopí, zaplní každou pomyslnou škvíru a skulinku, zataví do našlehaně táhlé zlatavé hmoty, která vás hřeje a osvěžuje zároveň.

Krémová citronáda.

Pro chlapy.

Ale i pro ženy...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 20:19
Reakce na Fleur:

...ach...,

děkuji.!

 (pochvala od Tebe je pro mě Oscarem či Zlatým glóbem mezi komplimenty...)

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 12:09

...konečně jsem si vzpomněla.!

Cuir Cordoba - to je taková barevnější a ženštější obdoba vůně

Daim Blond Serge Lutens...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 15:11

Babel Babel Perfume

Mohla by se líbit těm, kdo rádi/y vůně jako

Artemisia

Allegro con Brio

a jim podobné...

Volume 1 Inteligence Fantasy The Beautiful Mind Series

...nechce se mi ta vůně popisovat,

ale mohla by se líbit těm,

kterým se líbí Bvlgari Pour Femme,

a nevím, proč mě napadla, tak i Eau Divine nebo tak něco...

Prostě květinově svěží na jemně dřevitém orientálním základu se stopamu pudru...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 15:24

L´Ambre de Carthage Isabey

...jantarově zlatavá a jantarově hutná a táhlá vůně...

 Voní po měkoučce husté a teplé pryskyřici obarvené jemně živočišnou ambrou s čokoládovým mramorováním ohlazené pačuliovými listy a zasypávané santalovými hoblinami...

Tahle ambra není těžká, těžkopádná,

jakoby ji nadlehčuje vánek jasmínového čaje, díky kterému také není šance,

abychom se v časoprostoru dostali do dávných věků...

...pro milovnice ambrových vůní taková meditativně zahřívací...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 15:36

Bleecker Street Bond No.9

...vůně je, relativně, lehce agresivní jak barvy jejího flakonu...

Jindy sametové či sametově pudrové fialky jsou tady skoro pouze zelené a řezavé...

...jakoby jste těmi fialinkovými květy přejížděli po struhadle z černého rybízu...

Po chvíli, naštěstí, vůně začíná sládnout -

napřed mírnou vanilkou, později i téměř mikroskopckými karamelovými tóny.

Tahle "ulice" je čerstvě sytě zelená, šťavnatě svěží, ale hustá a teplá,

jo a kořeněná.

Delikátně.

 K této vůni, paradoxně v kontextu barev flakonu a její samotné podstaty, se hodí barvy tlumené...,

resp. asi takto:

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 17:09
Reakce na Ef:

Ze je super? Uz jsem si zacinala pomalu myslet, ze to vzdam, ale mam jasno, muj prvni L'Artisam bude flakon Noir Exquis .

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 21:14
Reakce na Miru:

Jo, Courvoisier je super. Brilantně vystihnuté

Mimochodem včera jsem zkusila pořádně na ruku tu Clockwork a musím s tebou souhlasit, je to velice podobný způsob zpracování jako Ford. Jemný semiš z White Suede, ale míň pižma, místo toho jalovec. Akorát já v ní mám problém s tou fialkou, moc sladká/bonbónková způsobem, jaký mi úplně nesedí. V tomhle ohledu mi ta růže/rtěnka ve Fordovi bude lepší.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 21:24
Reakce na wendulka:

...kuju...

...jo, v Clockwork je méně pižma, ale hlavně tam nejsou konvalinky, které vůni White Suede dávají lehkost, vzduch v otevřených oknech,

V Clockwork je ten jedlový balzám, který vůni značně, ve srovnání s WS, zahušťuje, a má větvičník, jenž sice není typicky cítit, ale asi dodává tu jakousi větší tíhu...

Je to krásné, originální, nevšední a přitom tak příjemné.

Vendulko,

a co Ty a Cuir Cordoba.?, necítiš tam nějakou podobu s Daim Blond.?

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 13. zaří 2015 08:24

Courvoisier

je

něco jak

Cologne Pour Le Soir..!