Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. února 2016 17:09

Sensual Decadent LM Parfums

Nelíbí...

...je to luxusnější forma vůně Burberry Women 1995, a z té mi taky lehce navaluje.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. února 2016 17:18

Mirabile V Canto

...viz Vendulka.

Ale je to takový rostlinný typ gurmánky, něco jak ty šlehačky ve spreji, kde je rostlinný tuk a šlehačka jen v názvu...

...nic pro mě, když to není echt.

zrovna tak tato vůně.

Candy Aour Roja Parfums

...vyvalil se na mě oud jak "prase".!

Děs.

Živočišné, zvířecky výkalovité.

Stáj koní na půl s ustájením dobytka.

A k tomu růžový flakon.?!

Ty byl někdo solidně sjetej...

Kde je ovoce a cokoliv jiného dalšího.?

Tutti frutti.?

Jedině ve smyslu, že se vám všechno - tutto - smíchá v nose, břiše a chce to zpátky ven...

Sorry - druhý největší propadák po vůni Karma Lush...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. února 2016 17:31

Naxos Xerjoff

Zpočátku hrubě pichlavé citrusy postupně měknoua zahřívají se skořicí...

Ta vůně cinká a zvoní o olověné sklo pohárů,

je zlatá jako časně letní paprsky...,

a hladí po tváři jak horké medové slzy stékající po tajícím vanilkovém zákusku zdobeném levandulovou trestí...

Je to vůně do horkých dní, stínů v uličkách, do plátěné košile na právě čistém těle, na podvečer u sklenky vína a doutníku...

Zlatá, světle modrá nebeská modř, blýskání mořské vodní hladiny, šedá z cigaret a levandulového prachu, černá...

Příjemná vůně, ale vůbec ne můj styl.

A na druhém by mě asi nezaujala...

(a jestli to má xerjofáckou cenu, tak celkem slabota, co se týče nápadu...)

Už to tu totiž bylo, je - Chanel má tu levandulovou vůni, jak se jmenuje.?, nebo Guerlain.?

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. února 2016 18:17

Fleur de Portofino Tom Ford

...osvěžující vodní sprcha.

Tyrkysová a

všehny odstíny aquamarinu a opálu blyštící se ve slunci...

Vonící voda...

Zpočátku delikátně hladce nasládlý až sladký citron

(bez nakyslosti či citrusovosti),

jemné bergamotové drhnutí a 

šťáva z pomerančů -

stoprocentní,

ale bez jakýchkoliv stop z dužninových vlásků a bez sebemenší štiplavosti citrusových plodů.

Je to prostě ultra hladké.

Fleur de Portofino voní

po slunci teplém vzduchu,

po medově nasládlé akácii,

po čistém teplém ženském těle,

po tlumeně sametově hrubém hlasu muže,

který hladí jako prachově pylová zrnka mimozy ulpívající v ženiných vlasech s téměř neviditelným třpytem hvězd...

Tahle vůně se zpočátku jeví jako naprosto obyčejná,

tuctovka.

Omyl.

Je to promakaná podprahová léčka, u které stačí dívat se zpod přimhouřených očí...

Letní vůně.

...na, nejen, letní svádění...

Offline cinkja
Avatar
1518 příspěvků moje polička 02. února 2016 20:56
Reakce na Miru:

Fotografie s flakónem je nádherná .

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 02. února 2016 22:12
Reakce na Miru:

Jejda, tak to mě mrzí s tou Candy Aoud. Na mně se ten oud v ní opravdu choval mírumilovně a měla jsem tam převážně to ovoce. I s tou Sensual & Decadent, v mém případě nemá naštěstí s Burberry Woman vůbec nic společného.

Ale jsem ráda, že alespoň Ford s Diorem nepropadly. Dáš je pak i do databáze? Krásně se čtou.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. února 2016 17:23
Reakce na cinkja:

...děkuji!.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. února 2016 17:26
Reakce na wendulka:

...a Tobě děkuji, Anděli jeden...

Feve Delicieuse je po sto letech velmi dobrá vůně.

A kdyby stála méně, už ji mám.

Zvládla bych ji jako náhradu za, pro mě zatím nenahraditelný,

ADDICT 2002...

Offline jerry
Avatar
11141 příspěvků moje polička 05. února 2016 22:57

Amorvero Extrait de Parfum (Amorvero Profumo) - počáteční perlivé šampaňské s velkým kusem sladké broskve mi okamžitě asociovalo Yvresse, ale pak se vůně vydala směrem k výrazné sladce květinová orientálce s dominantním santalem. Vůně z kategorie starosvětských a jako čistý parfém navíc hodně sytá.

Poudré (Jovoy Paris) -  kosatcový pudr, fialkový pudr, mandlový pudr a navrch ještě květinový pudr, to vše překryto jemným pižmo-vanilkovým přelivem...jako kdyby pejsek s kočičkou pekli pudrový dort a navrch uhladili sametově vanilkovou pěnu. Výsledkem ovšem není nestravitelný moučník, ale právě naopak - sladká pudro-krémová vůně, která kolem nositelky vytvoří obláček přímo s famózní výdrží.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. února 2016 23:45
Reakce na jerry:

V čistém parfému Amorvero jsem taky zpočátku cítila víc tu broskvovou tuberózu, až později se srovnala do harmonie s ostatními květinami. Jen ten santal mám pro změnu výraznější spíš v edp. Celkově se mi ale čistý parfém líbí o kapku víc, ta cena už méně. Každopádně jsou to obě mimořádně vyvedené vůně.

A pokud jde o Poudré, za tu doteď blahořečím andry, že mě na ni navedla.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 06. února 2016 08:51
Reakce na jerry:

já bych dodala, že velmi chválený obláček

wendulka:

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 06. února 2016 09:06
Reakce na andry:

Poradíte, kde by se dala Poudré vyzkoušet? Už ji mám dlouho v tužebníku a nikde jsem na na nenatrefila, anií na ALZD, odkud mi jde dost vzorků. Díky.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 06. února 2016 09:52
Reakce na Hanele12:

v Jovoy v Paříži, na parfumaria.com, na allaviolettaboutique.com. shání se velmi špatně.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 06. února 2016 19:51

Syconium (Maria Candida Gentile)

Zralý fík! Čerstvě utržený, nahořklá slupka, sladká, šťavnatá dužina. Nevydrží mu to ale dlouho, zahalí se do cukrové vaty a dá si lázeň v teplém mléce s medem, čímž se stává poměrně dost sladkým až skoro, ale jen skoro gurmánským. Na tu veskrze pozitivní stranu se převáží po nástupu povedeného santalu, který tu sladkost sice trochu srovná, ale celkově to stejně působí jako (zde fíkový) dortík v Santal Blush (Tom Ford), jen ne tak sytě.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 06. února 2016 20:41

Monarchy (Technique Indiscrete)

Přislíbila jsem si, že na Libertina Louisona zanevřu nebo aspoň k němu budu velmi kritická. Při zkoušení Monarchy, inspirované belgickou královnou, to musím odložit stranou, protože jsem příjemně překvapená. Vůně se totiž trefila do mých posledních fantazijních tužeb, co by se mi asi tak líbilo.

Je sladce dřevitá, s lehkým nádechem květin. Cedr, který je středobodem této vůně, je lehce drhnoucí, ale nijak nepříjemně a sláva, nekysne či jinak nestávkuje. Uhlazuje ho moje vysněná sladká levandule (ano, Pierre, takhle jemná měla být v Shermine!), jejíž drobné fialové kvítky se pomalu topí v hustém vanilkovo-tonkovém krému. Bílé pižmo a kašmírové dřevo dodává chumlavou hebkost a květiny jako takové nelze identifikovat, pouze jako podkres, který brání přeslazenosti a dává tušit špetku něčeho zeleně nahořkle svěžího (hodně dobře maskovaná konvalinka) a kapku kořenitého gerania...

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 06. února 2016 23:43
Reakce na andry:

Tak koukám, že tentokrát se v obou případech zcela výjimečně tak nějak shodneme.

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 07. února 2016 16:46
Reakce na andry:

Díky za tip.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 07. února 2016 23:31

Jo Malone: Tudor Rose & Amber

Už podle názvu jsem předem tušila, že by se mi tahle růže mohla líbit a taky že jo, no a zase je to bohužel limitka. Střídá totiž několik poloh a každá z nich je něčím zajímavá. Ta první je díky pikantní nasládlosti růžového pepře hodně svěží. V té druhé zase díky palčivě dřevitému hřebíčku připomíná věnec sušených růží. Ta další po rozvonění v kombinaci se zázvorem zase připomíná růžové šampaňské. A celou vůni pak uzavírá pačuliová růže s ambrou, zejmněná trochou bílého pižma.

Folie à Plusieurs: The Virgin Suicides

Tuším, že vůně by měla údajně odkazovat na jeden z prvních režisérských počinů Sofie Coppoly "Smrt panen". Nicméně já v ní nic, co by mi film nějak připomnělo nenašla. The Virgin Suicides je jiskřivá aldehydovka s trochou nesladkého fialkového pudru v úvodu. Ten společně s růží vytvoří rtěnkový tón, k němuž se záhy přidá jemná konvalinka s pudrovým kosatcem a špetkou vanilky, ale bohužel taky s poněkud zvláštním "papírovým" cedrem.

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 08. února 2016 17:13

Hiram Green: Voyage

Indický krámek provoněný vším, co Indie může nabídnout. U vchodu čerstvé citróny vedle nádob s kardamomem, skořicí a zázvorem. Za nimi v nádobách tyčinky s vůní pačuli, jasmínu, kadidla a santalu. Ještě kousek dál rukodělné výrobky ze semišové kůže. A taky indická vanilka ve svazcích. Když se octnete ve středu krámku, jednotlivé vůně slábnou a zároveň splynou v trochu zakouřený balzamický tón s vanilkou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 08. února 2016 20:31
Reakce na wendulka:

Vůni sice neznám, ale tvůj popis The Virgin Suicides k tomu filmu přesně sedí!