Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Lenka22
Avatar
2622 příspěvků moje polička 27. února 2025 19:17

Dnes mě minul chlapík, z něhož jsem cítila vůni dole hořká a nahoře kožená, úplně takhle rozvrstvený, obě stejně silný. A na ten jeden nádech to byla božská vůně, lahodná. Co by to tak mohlo být?

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 27. února 2025 19:24

Lenka22 

Cokoliv.

Takováhle otázka - ruská ruleta...

...neurčitelné

Resp. může tady někdo napsat tip, a může to klapnout. Ale jak to zjistíš.?..

...kožených vůní je hodně. 

...pak záleží, jak Ty vnímáš, co přesně je pro Tebe "hořké",

a vůně vůbec

...a ještě pak záleží, jakou chemii měl nositel.

Pokud se zde sejdou tipy na vůně, které by to mohly být, pak, i když půjdeš do parfumerie a vyzkoušíš je, nemusí na Tobě vonět tak, jako na tom týpkovi, a přesto to jedna z nich může být

Nejlepší je - prostě člověka oslovit a pochválit parfém a pak se zeptat, čím voní...

Dělám to tak.

Když to fakt stojí za to

Offline Lenka22
Avatar
2622 příspěvků moje polička 27. února 2025 19:28

Miru zeptat se ho mě napadlo až moc pozdě, já jsem se tím napřed opájela :-) 

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 27. února 2025 19:46

Lenka22 

...to chápu!

Taky moc ráda nasávám, když je někdo pěkně navoněný, ať už muž nebo žena

Offline stes
Avatar
9098 příspěvků moje polička 18. března 2025 18:46

Je něco podobného In Love Again? Diky

Offline prďola
Avatar
4455 příspěvků moje polička 18. března 2025 19:02

stes Ano, Capelli d'Oro (Linari)

Měla jsem v jednu chvíli obě vůně, ILA dokonce v původní verzi, a težko bych mezi nimi našla rozdíl. Možná jen ve výdrži, kdy ILA byla slabší a s kratší výdrží, ale to se dá přisuzovat stáří konkrétní vůně.

Offline stes
Avatar
9098 příspěvků moje polička 18. března 2025 19:40
Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. března 2025 10:40

Tak se taky zeptám - podobá se nějaká dostupná vůně Indian Summer Priscilla Presley /popř. Indian Summer Red/? Narazila jsem jen na no name napodobeniny... 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 21. března 2025 17:55

Poradíte mi vůni, kde je pěkná pivoňka? Jsem nešťastná, že moje milovaná Mon Guerlain Florale skončila a hledám něco ideálně velmi podobného této.

Já mám vždycky s příchodem jara děsnou chuť na květinové vůně, dokonce lačním i po klasické Chloé, kterou jinak vůbec nemusím . Ale kupuju si jen maličký flakon 20ml, na uspokojení jarních chutí mi to stačí, pak mi začne lézt krkem .

Offline Jitka77
Avatar
1914 příspěvků moje polička 21. března 2025 18:29

vanilka Pěkná pivoňka je v Miss Dior Blooming Bouquet, aktuálně prodávaná verze 2023 s barevnou textilní mašličkou i relativně dobře drží. Proti Mon Guerlain Florale je určitě lehčí, trochu víc studená a křehká. 

Offline jerry
Avatar
11134 příspěvků moje polička 21. března 2025 18:33

vanilka 

A přidám:

Euphoria Blossom

Peoneve Penhaligon's

4711 Acqua Colonia Peony & Sandalwood

Sport for Women Jil Sander

Fleur de Pivoine Karl Lagerfeld

Pivoine Fragonard

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 21. března 2025 18:47

Jitka77 jerry Děkuji oběma. Miss Dior Blooming jsem měla a líbila se mi moc, ale za ty peníze hodně slabá výdrž. Novou jsem ještě nezkoušela. 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 21. března 2025 19:03

jerry Jil Sander sport jsem měla na léto několikrát, je pěkná. Euphorii Blossom jsem měla taky a ta tuším taky skončila

Offline jerry
Avatar
11134 příspěvků moje polička 21. března 2025 19:11

vanilka 

E.B. se na Vinted pořád koupit dá (naštěstí - je to oblíbená vůně mé dcery), ale už jen 30 ml balení.

Zkus Fleur de Pivoine, tak je povedená.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 21. března 2025 19:13
Offline slniecko admin
Avatar
19500 příspěvků moje polička 21. března 2025 21:25

vanilka Rose Pivoine, Peonypop, Holy Peony a ta pivónia od Armani...ma taky japonsky nazov, neviem si spomenúť.

Offline jerry
Avatar
11134 příspěvků moje polička 21. března 2025 22:07

slniecko 

Pivoine Suzhou - tu jsem opominula úmyslně, protože pivoňky nemnoho, cena vysoce převyšuje výkon.

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 22. března 2025 08:19

slniecko Peonypop myslíš od Hermetica? Shodou okolností jsem si od nich právě objednala nějaké vzorky, tak jsem zvědavá, zejména na výdrž, když mají být bez alkoholu.

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 22. března 2025 09:58

Fleur 

...vůni nějakou od Hermetica jsem také měla v tužebníku, dokud jsem nezjistila, že je právě bez alkoholu...

Ale jsem zvědavá na Tvé dojmy!

A objednáváš z jejich stránek nebo nějakého zahr. parfémového eshopu.?

(taky mám tipy na objednání, ale z toho zahraničí mám obavy, aby mi ty poklady došly...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 22. března 2025 10:33

Miru Já naopak objednávám nejraději přímo ze zahraničí od dané značky (možnost vybrat si vzorky do setu na přání + často i slevový kupón v případě, že následně koupím celý flakón). Jsem zvědavá hlavně na výdrž.