Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 23:38

barbucha 

Já myslím, že na všeobecnou mobilizaci je už v Rusku pozdě. Prošvihli čas, kdy to ve válce pro rusáky nevypadalo tak zle. Jestli to vyhlásí v týhle situaci, podle mě je už docela reálná hrozba, že se jim ten národ vzbouří. Si vem, že se tam vyděsí desítky milionů mužů, že to padne na ně... 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 08:00

jerry Rusove verbuji za prachy nevzdelane a socialne slabe, predevsim z nejchudsich casti Ruska. Strasne zverstvo. 

Pak si taky trestanci muzou odpykat trest ve valce. Bud prezijes a jsi volny nebo neprezijes. Posilaji je do prvni linie. 

Offline Kokoska
Avatar
34652 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 08:11

Lamicka zajimavy je, ze kdyz ti zoldaci prijdou nekam, kde poprve v zivote vidi splachovaci zachod a pracku, tak je pojme nenavist ne k tomu, kdo je nechava zit jak dobytek, ale k tomu, kdo se ma lip a ma vsechny ty uzasny veci.

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 08:36

Kokoska To nevim, tohle nesleduju. Preskakuju i prispevky typu "podivejte se, jaka je to svoloc, hahaha". 

Offline Kokoska
Avatar
34652 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 08:41

Lamicka na to nemusis nic extra sledovat, vsak o tom, jak se chovaji, se toho vi dost. 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 09:02

Kokoska jako jo, ale myslim, ze tohle jede hlavne na socialnich sitich, ty jako zpravodajske zdroje moc nesleduju. 

Offline Kokoska
Avatar
34652 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 09:40

Lamicka tak ja zas nejsem na FB ani Twitteru, na ten jen obcas prokliknu pres zdejsi odkazy :)

Offline jerry
Avatar
11143 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 09:45

Lamicka 

To ano, ale mě šlo spíš o vzhled - místo uniformy nějaké pseudomaskáčové různorodé bundy a kalhoty. Vždyť ani nevypadají jako vojáci, ale jako když jdou pracovat někam do lesa. Ty ukradené boty pak o to víc vyniknou.

Ukrajinští vojáci vlevo vypadají jako řádní vojáci.

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 09:47

jerry jj, nazenou tam kde koho, vybavu mu nedaji a mazej bojovat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 10:21

Čekvapení.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 11:39

Sweet Potato No co jí za to slíbili dát nebo naopak vzít....

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 12:09

ad dokument Un président, l’Europe et la guerre

nevíte, kde by se na to ještě dalo podívat? ten link na YT, co sem někdo dával, už nefunguje, z licenčních důvodů... ani na ulozto to nikdo neuložil... jsem si to nechávala "na pak", a smůla...

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 13:23

Soap Opera jak vyšitá. 

Mého dlouholetého šéfa, pana Babiše, si velmi vážím,“ řekl Faltýnek a zlomil se mu hlas, načež se musel nadechnout.

Offline prďola
Avatar
4456 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 13:42

andulka01 Muhehe

13:15 - „Ne, já jsem přišel rád,“ odpověděl po svém výslechu Faltýnek na závěrečnou otázku soudu, zda bude žádat tzv. svědečné.

... v překladu => já si svědečné vyzvednu u šéfa

Offline Kokoska
Avatar
34652 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 15:50

andulka01 jezis to je komedie!

Offline Dadoo
Avatar
11622 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 16:16

Z FB Viktor Janiš

Tohle je asi nejemocionálnější odposlech, který jsem překládal. Zraněný ruský voják, který už má plný zuby nakládání mrtvých spolubojovníků, volá během ukrajinské ofenzívy své ženě. (Pusťte si to jako audio, i když třeba rusky neumíte, dýchne na vás realita války.) 

M: Teď nás trochu pochroumali, takže se stahujeme.

M: No, nevím, co bude dál, jestli budu nebo nebudu moct zavolat.

Ž: „Pochroumali“? Co se stalo?

M: No, trochu nás zasáhli. 

Ž: Ježíši, a co ty? Jsi živý a zdravý? Co se stalo tobě?

M: To nic, jen ruce a noha.

Ž: Ty jsi raněný?

M: Trošku mě zasáhla střepina.

Ž: Je to špatný? Nebo co?

M: Je to dobrý, dá se to snést.

Ž: No a… vás teda nepošlou do nemocnice?

M: Ne, protože mám bojový úkol držet linii.

Ž: To se sakra zbláznili?

M: No, píchli jsme si injekci, abychom vydrželi tu bolest, a teď půjdeme zase plnit úkol.

Ž: Jakej úkol, do prdele? Všichni potřebujete do nemocnice.

M: Do jaký nemocnice? Tam už je 1500 lidí, nemocnice je plná.

M: Bombardovali nás celou noc.

M: [výbuch někde blízko] Ááá. Do hajzlu.

Ž: To těm kokotům úplně mrdlo v bedně?

M: Chochlové útočí ze všech stran, všude prorazili obranu. Předevčírem jsme jeli 150 kilometrů odsud, střílelo se, oni tam prorazili obranu, všichni utíkali, kurva, bylo to fakt drsný. Balaklevku [patrně myslí Balakliju] obsadili, to všechno. Nedokážeme držet obranu. V porovnání s námi mají moc silné zbraně. Požádali jsme o leteckou podporu, oni řekli: „Ani náhodou, držte linii, jak chcete.“

Ž: Svině… to je jak v Afghánistánu a Čečně.

M: Do hajzlu, já se bojím. [brečí]

Ž: Je to děsivý, miláčku, hrozný, já vím. Ale je potřeba se držet.

M: Já už mám plný zuby toho, že musím kluky nakládat.

Ž: Neboj se, všechno bude v pořádku. Hlavně se neslož.

M: Všechno bolí. [nesrozumitelné]

Ž: Miláčku, hlavu vzhůru. Neplač, prosím tě.

M: Já už nemám sílu ani nervy. Jsem celej zakrvácenej. Nemáme dělostřelecký granáty, nemáme zbraně, kurva nic. Z munice nám zbyl každýmu jeden zásobník.

Ž: Všechno bude v pořádku. Stáhnou vás, říkali, že vás stáhnou. 

M: Bůh ví, kdy ta letadla… a jestli se sem vůbec dostanou. Letěla sem čtyři, všechny je sestřelili, kurva drát.

Na překlady mi když tak můžete přispět tady:

https://www.buymeacoffee.com/karakedil

A fakt mi jich není líto. 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 19:14

Dadoo mně i je, ale jediné, co jim teď pomůže, je když se vzdají. 

Nevím kde jsou, ale Ukrajinci distribuují kartičky s výzvou, jak se můžou bezpečně vzdát. 

Offline jerry
Avatar
11143 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 19:33

continuity 

Jen jestli se nebojí vzdát - pokud si představí, jak se chovali k zajatcům nebo civilistům oni sami

Taky těžko říct, co jim natlouklo do hlav jejich velení...

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 20:21

jerry jo, to je typické, třeba, že je vykastruji. Slušně řečeno. Ale je tam telefonní číslo, kam se dá zavolat a vše jim vysvětlí. 

Někde k tomu byl příspěvek, ale už to nedohledam. 

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 21:41

je to teda spíš do vtipů...