Ano, přesně tak. A skutečně o nějakých levotách vůbec nemusela vědět.
Rada Národního akreditačního úřadu v zápisu ze svého 5. zasedání uvedla mimo jiné, že uvedená VŠ nemá v rozporu s požadavky standardů pro institucionální akreditaci dostatečně nastaven funkční vnitřní systém zajišťování kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a systém jejího vnitřního hodnocení. V důsledku několikanásobného selhání kontrolních procesů zejména na úrovni jedné z fakult nebyla vysoká škola schopna odhalit a odstranit nedostatky, které byly kontrolou zjištěny. Vysoká škola nebyla schopna též vyhodnotit v systému zabezpečování kvality jako značně rizikové, že značný počet studentů doktorského studia končí studium za dobu výrazně kratší, než je standardní doba studia v kontrolovaných studijních programech. Kontrolní zjištění odhalila, že vysoká škola nemá dostatečně účinná opatření proti úmyslnému jednání proti dobrým mravům při studiu, zejména proti plagiátorství a podvodům při studiu.
Za nastavení kontrolních mechanismů přitom byla odpovědná rada pro vnitřní hodnocení školy, které předsedala tehdejší rektorka Danuše Nerudová.
