Mutziputzi ne, to nejsou. pokud teda promile a procenta ti nepřipadají "podobný"...
VIP zjevy
viktorka_od splavu Mne ne
viktorka_od splavu a mluvíš o smrtnosti nebo úmrtnosti? ty promile se týkají smrtnosti ne úmrtnosti, ta je 2%. U chřipky. U COVID-19 je to opačně.
Mutziputzi A co tym clankom ako chces povedat? Ak sa koronavirus rozsiri na uroven klasickej chripky, pricom nemame vakcinu a asi aspon rok nebude, ocividne mu teplo nevadi, takze cirkulovat bude aj v lete, vies si spocitat kolko ludi umre pri 2-3% smrtnosti ?
geekygirl TovizeNeviem, ale nebudeme hned blbe michat absolutni a relativni ne?
Mutziputzi Tak ale nebudeme ani blbo porovnavat s chripkou, vsakze.
geekygirl Za tim si chytro stojim
geekygirl Tak neni chripka jako chripka, kazdy subtyp muze mit jinou zavaznost (viz spanelska). Ale panika nepomuze, nebo se planujete zabarikadovat doma az do leta?
Jos Zacalo sa to tu vysmievanim sa z ludi, ktori neprisli na oslavu. Tak neviem, ci chodenie na oslavu je prave nutnostou teraz. Ak nevieme zo svojej pohodlnosti, zvykov, sebeckosti trochu polavit ani teraz, ked sme na prahu globalnej pandemie, ani aby sme ochranili najzranitelnejsich clenov spolocnosti, tak neviem. Ta pandemia tu je, uz sa pravdepodobne neda zastavit, a mali by sme sa spravat tak, aby sme co najviac spomalili rychlost jej sirenia.
geekygirl Takze prestavas jezdit mhd, chodit do prace, do kina a do hospody?
Mutziputzi Tak praca je tak nejak nutna, ale ano, kino, krcmy a podobne si kludne odpustim. Vsak uvidite, ako sa bude situacia vyvijat. Ked sa to zacne rozsirovat ako v Taliansku, aj tak ziadne kina, krcmy a spol. otvorene nebudu.
geekygirl Aha, skakni si do Milana a uvidis
geekygirl a ty jsi v It? Protoze tam asi mimo tech uzavrenych zon panuje klid, alespon podle toho co rikaji kamaradi.
geekygirl
Tak netřeba stahovat kalhoty, brod je ještě daleko. Panika opravdu ničemu nepomůže.
Ako ja este stale dufam, ze vy vsetci mate pravdu a ja sa mylim. Ale uprimne, nevyzera to tak. Hlavne sa teda nebojim o seba, ale o starsich rodinnych prislusnikov.
To Taliansko je diskutabilne. Si zoberte ze je to 10dni? a uz maju 1200 nakazenych o kt. vedia. A bude ich ovela viac aj mimo uzavrete oblasti, kedze vela nakazenych pripadov z okolitych krajin bolo prave v Taliansku. A v tych oblastiach zacinaju mat problem s nemocnicami.
ice ano porovnávám smrtnost.
Mutziputzi Tak praca je tak nejak nutna, ale ano, kino, krcmy a podobne si kludne odpustim. Vsak uvidite, ako sa bude situacia vyvijat. Ked sa to zacne rozsirovat ako v Taliansku, aj tak ziadne kina, krcmy a spol. otvorene nebudu.
geekygirl trochu se v tom ztrácím - takže do práce MHD pojedeš, ale účast na soukromé oslavě, kde pravděpodobně ty lidi znáš, ti přijde riziková? Ale připouštím, pokud by přijeli z Číny, tak chápu.
A jak souvisí (ne)účast na oslavě s ochranou nejslabších členů? ![]()
Nikto nepovedal, ze idem MHD. A urcite poznas vsetkych 40 ludi na navsteve? A kebyze ich aj vsetkych poznas, co to ma s ich zdravotnym stavom? A uz davno predsa nejde len o Cinu. V Taliansku maju najnovsie 1700 pripadov. A to ktovie ake maju testovacie kapacity. 3,6 Not great not terrible, eh? Kolko pripadov mali Cinania ked zacali uzatvarat tie milionove mesta?
Ochrana - netrepem sa kam fakt nemusim ist, aby som sa nenakazil a potom to svojim rodinnym prislusnikom neodovzdal. Cim viac sa motam kade tade, hlavne s velkym mnozstvom ludi v blizkom kontakte, tak si zvysujem riziko.
Teraz uz pojde len o to tu pandemiu co najviac spomalit, aby sa co najviac rozdelila v case, aby uplne neskolaboval zdravotny system.
Edit: ja neviem, co vas na tom tak udivuje. Odjakziva sa pocas chripkovej epidemie odporuca vyhybat sa priestorom, kde sa zdrzuje vela ludi. A toto je este ovela horsie. Proti chripke tych najohrozenejsich mozes zaockovat.
geekygirl hlavně se z toho neposrat.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my
