Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 17:35
Reakce na Kan:

Sama doma s cuketama, Lizebab.

Vyskúšam, toto mi bude určite chutiť.​

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 17:38

Manžel varil Stroganova a ja narýchlo hlivový guláš so seitanom a pečenými zemiakmi. Apropo, včera som vnukovi smažila kuracie rezne a obalila som ich v jáhlovej strúhanke, boli vynikajúce, chrumkavé, odporúčam vyskúšať.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 17:46

brrr Cituju původní autorku:

Musite obrat bobulky, podlit je trochou vody, aby se odvarily od pecicek. Ja je pak pasiruju pres sito a dosladim. Docela dost. Marmelada je moc dobra. Je to paradox, ale ze zralych hroznu mi nechutna. Tato je skvela.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 17:47

Cukr dávám želírovací.

Offline Malenge
Avatar
4833 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 17:59
Reakce na brrr:

Jo,včera jsem na naši uličkovou slavnost dělala ten Cuketkův vege tatarák. Úspěch nula, zbytek dostaly slepičky. Nevím, kde se stala chyba

​myslím (pokud si tu vaši akci predstavuji správně), ze to je ta, kde se lidi poperou spis o pečený bucek a topinky s horou česneku, vege varianta něčeho typického jako je tatarak nadšeni budit nebude, ale to je jen takový dojem.

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 20:55

Sweet Potato Děkuju

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 20:59

Malenge V tom to není, tam se ji kdeco od štrudlů přes cuketové pomazánky až po řízky. A zkoušeli to hlavně lidi, co mají rádi čočku, atd. No, možná jsem udělala nějakou výrobní chybu, ale nejsem si ji vědoma.

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 21:05

brrr tak chutě jsou různy, si pamatuju tu cizrnovou pomazánku, kterou sem dávala tuším Aranel , já ji mám zařazenou v repertoáru a dost jsem s ní slavila i úspěch a někomu tu zas moc nejela..

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 08:01

brrr tipuju málo koření a těch dochucovadel (ocet, cukr).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49172 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 08:24
Reakce na Pinot Noir:

brrr tipuju málo koření a těch dochucovadel (ocet, cukr).

​bidim to podobne brrr zvlast jestli jsi toho delala vetsi mnozstvi, on tam i uvadi ze je nutne hodne ochutit, jinak je to jalovy. ja pouzila ume ocet a cesneku vic, bylinek taky vic a stejne by to jeste i sneslo pritlacit

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 08:40

brrr 

A chutnalo to tobě?

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:17

dynda No, snědla jsem to. Mi tam teda vadil kmín, i když jsem ho dala míň než bylo v receptu, pořád jsem ho cítila.

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:18

Pinot Noir viktorka_od splavu Jak jsem nevěděla jaká má být finální chuť, tak jsem se snažila držet receptu. Až na ten kmín teda

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:00

brrr a kmín jaký? Já dala drcený, celý by mě rušil.

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:15

Pinot Noir Právě drcený, je to i v receptu.

Treba to někdy zkusím v nějakém minimálním množství a postupným přidáváním surovin budu testovat.

Offline Tulipe
Avatar
2474 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:36

brrr to je odvaha, připravit nevyzkoušené jídlo na takovou akci :). Já jsem to včera vařila poprvé, chutnalo mi to, ale jako tatarak (ani veggie) bych to neprezentovala. 
Souhlasím, ze je třeba to hodně dochutit, bylinky, chilli, cesnek. Teď mi došlo, ze jsem tam zapomněla dát kmín, ten mám zrovna ráda :/ 

Offline Makara
Avatar
3606 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 11:59

Tulipe u nás to chutnalo, ale taky prý mám vymyslet jiný název, ze jako tatarsk teda nee

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 12:02

Tulipe No, jak to tady mělo spoustů kladných ohlasů a šlo tam spotřebovat aspoň nějaké množství cukety tak to mělo spoustu plus. A věděla jsem, že tam bude tolik jídla, že kdyby se to neujalo, tak se to v tom množství ztratí.

Mimochodem muži to doma z hrnce chutnalo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49172 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 12:03

brrr aha vidis, kmin jsem ja teda prehlidla (moc ho nemusim

Offline tina
Avatar
6277 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 12:06

Kmin jsem davala rimsky drceny a s nim teda moc dobry.