Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 13:44
Reakce na Kan:

tina Ounz Díky, díky. Sekaná petrželová nať v receptu není.

​prosím tě, doufám, že to ode mě není moc rozežraný, ale posílala jsem ten recept mámě a ji zaujalo i to pod tím, ale není tam všechno, nemáš náhodou i ten zbytek? A mohla bych ho kdyžtak vidět?  Pokud to nejde, i tak děkuju

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 14:14

Ounz V pohodě. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 14:23

Kan děkuju moc

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 16:25

brrr Já dávala římský kmín. 

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 17:19

Karja tina Římský kmín já hrozně nerada.

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 17:24

brrr Tak co s tebou? No asi jiný recept:-D 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 18:47

Karja brrr mně se teda k tomu římský vůbec nehodí. Dnes jsem to dělala znovu, zrovna jdu ze cvičení a už se těším, jak si dám! A jak jsem v průběhu ochutnávala, tak jsem došla k tomu, že důležitou roli hraje ten ocet, ta kyselost je tam potřeba, a taky dobře osolit. 

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 19:03

Karja Už to tak vypadá

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 20:04

Pinot Noir Asi máš pravdu s tím octem, já ho minule zapomněla a proto to možná nebylo ono.. římský kmín mám prostě ráda, já ho dávám často. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 05. zaří 2022 00:22

Moc dobré to bylo. (A koukám, že ten stůl už bych měla vážně natřít a ne o tom jen mluvit. )

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 05. zaří 2022 06:14

Pinot Noir Ále, vyprdni se na natírání, domov má mít patinu!  Jídlo vypadá super, mně by to určitě chutnalo, ale já teda tady ty zeleninové "pomazánky" většinou dost kořením, hlavně česneku hromadu, potvrzuju pověst Čechů, česnekožroutů. 

Dost vám závidím, cukety se tu prodávají tradičně v miniaturním množství a spíš výjimečně. :-(

Offline Aranel
Avatar
6542 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 15:24
Reakce na Ounz:

brrr tak chutě jsou různy, si pamatuju tu cizrnovou pomazánku, kterou sem dávala tuším Aranel , já ji mám zařazenou v repertoáru a dost jsem s ní slavila i úspěch a někomu tu zas moc nejela..

​Cizrnový salát od Veganotic... no jo, na podzim už zas bude čas i těchto věcí! 

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 16:41

jak se dělá to louhovaný pečivo? dneska jsem našla návod od Pauluse...

takže žádnej louh, ale jedlá soda (jsme to tady myslim už kdysi probíraly)

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 20:26

RoSa ta soda je náhrada, panč s tím hydroxidem sodným je otravná manipulace, ale origo je s louhem no..

https://www.maskrtnica.cz/precliky/

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 20:29

Aranel těším se na to, ale ještě víc na tu africkou kapustovou, to byl fund století, do poslední chvíle jsem si nemyslela, že mi to bude chutnat a naráz koukám, vařím další várku

Offline tina
Avatar
6277 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 21:30

Ounz mně chutnaj všechny tři zde zmíněné recepty, ale louhované pečivo mi teda jaksi uniklo

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 21:37

tina no to jsou takový ty preclíky, když je dobrej, tak to fakt stojí za to (v českých supermarketech to bohužel neplatí..) ale taky jsem to nepekla ještě

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 22:03

Ounz hele a tak si řikám, že už jsem preclíky v Kauflandu dlouho neviděla - nedotknul se jich nějakej novej zákaz? bych se nedivila, ten výrobní proces asi neni moc zdraví prospěšnej....

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 07. zaří 2022 08:02

RoSa tak to nevím, ani nevím, že tu nejsou k dostání..ale v německu je mají, tak aai dobry?

Offline Aranel
Avatar
6542 příspěvků moje polička 07. zaří 2022 08:58
Reakce na Ounz:

Aranel těším se na to, ale ještě víc na tu africkou kapustovou, to byl fund století, do poslední chvíle jsem si nemyslela, že mi to bude chutnat a naráz koukám, vařím další várku

​Pravda!!!