Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Tabea
Avatar
8014 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 20:18

Karja v Hamburku je nemají (jako původní). Tam mají Labskaus.
V Sársku točenej salám (lyoner), v Thüringen mají taky svoje extra buřty. NRW Himmel und Erde, Halve Hahn, Altbier, Kölsch. 
Bavorsko weisswurst, weissbier, nürnberger, Breze(n), ...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. zaří 2022 21:03

Tabea u nás jsou v takovém proskleném stojanu, odebírají se od spodu. Jestli jsou v Lidlu rukavice nevím, moc tam nechodím a rohlíky beru max dva, takže rovnou pytlíkem. Hromady už nejsou ani v Albertu, zbyly akorát v Bille.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49172 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 22:21

Tabea u nás to mají na těch hromadách myslím jenom v Tescu, bylo to i v Globusu ale tam jsem dlouho nebyla. Lidly v okolí mají kukaň a rukavice:-)

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 00:21

Tabea 

Já dostala jednou na svačinu ve Švýcarsku preclík s máslem . Takhle jsem preclík do té doby neznala, ale byl fakt moc dobrej, másla byly pořádné špalíčky. Tak teď už i vím, že to nebyla nějaká výstřednost. Ale co mě celkem zaskočilo, byl tatarák namazanej na rozkrojené housce jako občerstvení na schůzce v Německu. To je asi taky celkem běžné, ale drsňárna.

Offline Tabea
Avatar
8014 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 02:07

viktorka_od splavu no teda, kde jsem se to tam octla...?

Offline Tabea
Avatar
8014 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 02:13

dynda tak to bych si tipla, že to v Bavorsku nebylo. A že ten tatarak nebyl hovězí, ale vepřovej (Mettbrötchen).  Vepřový je mnohem běžnější, prodává se už ochucený (koření a cibule) v zatavených vanickach nebo naporcovaný v umělém střívku. Specialitka k snídani.

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 02:57

Prosím vás, ten tatarák z čočky, uričtě to tady někde je v historii, ale kdyby mě nějaká dobrá duše uchránila hledání a hodila mi znovu odkaz, děkuji převelice. 

(ne že by se tu čočka dala sehnat, haha)

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 09:42

Nemáte náhodou někdo osvědčený recept na dynovou omáčku s těstovinami? Můžou být i zapečene. 

Offline žluťásek
Avatar
8832 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 09:47

Karja já jsem dělala na šalvěji se smetanou, asi tohle Podle Karolíny Four

Mně to chutnalo, ale nikdo jinej to doma nechtěl, tak nevím, jestli to můžu úplně doporučit

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 09:55

žluťásek no tak to dopadlo jak u nás doma:-D. Proto sháním třeba nějaký nov recept. Ale ono to nebude asi receptem ale spíš typem jidla a tak;-)

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 10:17

Tabea 

Bylo to Sasko a ano, vypadalo to přesně jako obrázek mettbrötchen Já mám ze syrového vepřového docela strach, tak příště to radši vynechám. Tenkrát mi nejvíc vadilo to maso zalezlé do zubů, ale říkala jsem si, že ho v místnosti máme mezi zuby všichni

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 12:52

Nový recept na obed. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 14:11

milacka Krásny a musel byť aj chutný.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 14:46

Biely kvet robila som ho podľa tohoto receptu, ale niečo som pridala, obmenila. Ale základ je tento:https://fitshaker.sk/fazulovy-privarok-zo-sladkych-zemiakov

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 14:47

milacka Zajímavé,myslíš, že by se dal ten batat nahradit dyni? 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 15:01

Karja ja tam mám maslovú tekvicu, takže anoa pridávam navrch ešte usmaženú šalotku, mrkvu, papriku - toto som mala doma, s pridaním kvapky sójovej omáčky Tamari pre fajnovú chuť. Keď som to varila, dala som tri väčšie kusy dyne, ktorú som rozmixovala s kešu orechami a trochou vody a tým som to zahustila. 

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 15:22

milacka Díky za tip na tu smazenou zeleninu, ta to fakt vylepší;-). 

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 19:23

Já nechci nikoho navádět, ale v Penny mají akci na ty zmrzliny haagendasz co tu tak frcely. Baleni 4x100ml za 99,-. Musím tam jet bez dětí:-D:-D. Joo, nebudu to tady vyvolávat, ale někoho si ho pamatuju kdo to měl rád:-D. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:09

Karja měli i v lidlu