Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:13

Ounz Ten nemáme tady, tak nejsem tak zorientovana. A měli i ta minibaleni? 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:29

Karja no já viděla jenom ty minibalení, všimla jsem si náhodou a zkusila ty ovocný, ty jsem nikdy neměla a to malý je na zkoušku dobrý

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:30

Ounz Jak na zkoušku? To právě je dobrý, že toho nesmíš moc:-D. Ten velkej kyblík je takovej nebezpecnej.

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:37

Karja no já žádnou ovocnou nikdy neměla, mám ráda hlavně vanilkovou  

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 08:30
Reakce na žluťásek:

Karja já jsem dělala na šalvěji se smetanou, asi tohle Podle Karolíny Four

Mně to chutnalo, ale nikdo jinej to doma nechtěl, tak nevím, jestli to můžu úplně doporučit

​Nebylo to hodně sladké? Mně to dýňové pyré a podobné hmoty sladké přijdou, potřebuju to něčím vyrovnat.

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 12:27

dýně je dobrá v kombinaci se zázvorem (kořen, teda vlastně oddenek) a chilli papričkama

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 13:15

Sweet Potato já musím do dýňové polévky vždycky vyklopit plechovku rajčat, abych dodala trochu kyseliny. Na mě je čistá dýně sladká moc.

Offline Tabea
Avatar
8014 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 18:14

Jak to bylo s tou sterilizaci presnidavky? Druhá sterilizace byla po 24 nebo 48h? Na internetu nic o dvojitý sterilizaci nenacházím.....

Offline Gatita
Avatar
8587 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 21:30

crazydaisy ted jsem tady vygooglila tvuj krasny mrkvovy dort dle mistniho receptu. Asi to zkusim na synovu oslavu...muzu se zeptat, cim jsi to mela potrene? Tim samym kremem, co byl vevnitr? Aneb kazdorocni dilema, zda dort vyrobit nebo koupit...u peceni dost trpim a vysledky byvaji tristni.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 21:44

Gatita Ježiš já už nevím. Ale vzhledem k tomu, že jsem mizerná cukrářka, tak jsem se určitě držela receptu. Blbý je, že někdy kombinuju víc receptů a pak už ani sama nevím .

Offline Gatita
Avatar
8587 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 22:08

crazydaisy dekuji! Byl opravdu krasny, procesavala jsem tohle vlakno ve snaze najit inspiraci a ten mrkvovy dort mi prisel takovy zvladnutelny. A detem kupodivu tyhle dortiky s nastrouhanou vlakninou chutnaji.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 22:18

Gatita díky, byl i dobrej.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:06

20 minút a hotovo, tofu, brokolica, slivky, sójová omáčka, trstinový cukor, korenie, čierna rasca, mrkva, soľ, cestoviny. Detail na tanieri.

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:16

milacka No krásný. 

Vaříte někdo nějaká slaná jídla se světskami? Máme jich plno, švestky, hrusky, docela bych něco zkusila. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:20

Karja No v mojom jedle sú

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:47

milacka Jj proto jsem si na to teda vzpomněla:-D. No dala bych si to, ale deti asi ne;-)

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:51

milacka 

To zní a vypadá skvěle, zkusím nějakou variaci na dané téma. :) 

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:51

Karja Občas dělám něco, co se jmenuje "švestkový kečup". Recept mám doma, pokud si dobře vzpomínám mimo svestek se tam daval třeba česnek. Jedlo se to k sýrům, ale i ke grilovanému masu. Výroba byla snadná.

Jinak svestky mrazím a suším.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 13:45

milacka To je krásné jídlo!