Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
49172 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 12:22

jsem si upekla rajskou (volně) podle Vaňka, je to spíš taková rajská svíčková a je vynikající. přitom to nedalo žádnou práci

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 18:51

Děláte někdo krémovou kuřecí polévku? Děti dávají přednost krémovým. Tak jako teď jsem teoreticky něco načetla, ale můžu rozmixovat i to maso? Všude je nechte kousky stranou, ale to nebudou chtít, tak jestli z toho mix9vanyho nebude nějakej blemc

Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:40

Karja jasně, že můžeš.

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:45

Dadoo Doufám, že z toho nebude nějaká ...ka:-D. Mám to teda udělat jako vyvar jen to rozmixovat s trochou smetany a přidat třeba bramboru?

Offline 999
Avatar
19689 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:46

Karja Mně chutná tahle, ale ta teda neřeší problém s masem :-). https://www.albert.cz/recepty/recka-polevka-avgolemono

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:48

999 A ještě ti tam přibude rýže:-D. No já nechci moc experimentovat abych si z dobrý polévka nerozmixovala nějakej blaf. Tahle vypadá v receptu moc dobře. 

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:52

999 Karja chystam se to zkusit tento tyden :)

Polevka

Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:56

Karja tak rozmixovat můžeš každou polívku. Říká se tomu pak krém. Obvykle se dává část nerozmixovana jako vložka do polévky, ale být to nemusí.

Zahustit bramborou úplně klidně.

Zahušťuje se i jíškou.

V podstatě můžeš udělat kaldoun a pak rozmixovat.

A co jim třeba osmazit krutonky na másle.? Samý si je tam pak můžou házet, to by je mohlo bavit Po tom se mohly moje holky užrat.

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 20:59

Dadoo Jo tak krutonky znají, to děláme. Ale v krému nesmí být snad ani bylinka vidět:D, natož kousek masa!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 13:40

Obed

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 16:49

milacka radosť pozerať na tie tvoje výtvory na tanieri. a tie rôzne skvelé chute

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 16:56

Co dát do nivove pomazánky.? Prosím. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 16:58

mně se dnes povedlo vyrobit smaženou rýži, je to docela lehký, nevím, proč jsem si myslela, že to nelze...zlatý instagramy. 

a ráda bych něco s červenou čočkou, ale nevím co, takový ty polívky s rajčary mě zas tak nelákají a je zrovna to je najčastější recept...

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 16:59

Tak Betty dělám jen nivu tvaroh a pokud máš nízkotučný, tak kousek másla, nebo lučinu. já si dosoluju, někdo ani to ne (ale já miluju slaný věci)

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 17:02

Ounz děkuji, myslela jsem na tvaroh a jogurt. Tvaroh mám polotucny. 

Offline Karja
Avatar
44421 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 17:03

Ounz tak čočkový salát? A nebo co ten cockovy tatarák dle cuketky? Smažená rýže je top, mám to moc ráda, jen třeba víc porci se docela dlouho dělá. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 17:06

Tak Betty pokud to nebudeš mít moc řídký, tak asi i to bude cajk..už jsem to jednou dělala i ze skyru, co se musel sníst a dobrý

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 17:08

Karja to je pravda, já udělala dvě malý a pro víc lidí by se muselo postupně.. konečně výhoda pro jednočlenný domácnosti, jinak uvařím a jím to dlouho, jedna porce se dělá blbě...

vidíš ten tatarák, na ten jsem úplně zapomněla, kouknu na to, díky..

Offline tina
Avatar
6277 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 17:36

Tak Betty navrch pak vlašáky

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 18:30

monr ďakujem, v tomto jedlo som nešetrila ničím, morčacie prsia, cícer, mrkva, petržlen, brokolica, kukurica a veľa byliniek a korenia, curry, garam masala, tandoori masala, bertram, tamari, umeocot, rada mením recepty podľa mojej chuti. A teda dnes aj dupla bola. Doobedie som mala náročné, po príchode domov som varila najskôr jeden obed  vnukom a tento mne.