Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 12. října 2022 15:18

betsey Dekuji, tak to kdyžtak zkusím;-)

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 12. října 2022 15:40

Vy jaksi zapomínáte, že žádný kurz české kuchyně dělat nechci!!!

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 12. října 2022 15:58

Garfie nezapominame, ale nevadi nam to. Chceme si to uzit

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 12. října 2022 16:06

Garfie Ty to jenom ještě nevíš.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. října 2022 16:20

Garfie teď třeba ne, ale za rok za dva se třeba už budeš nudit

Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 12. října 2022 16:49

Garfie Lidi to ale chtěj! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. října 2022 16:57
Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 12. října 2022 17:39

Garfie No ja bych s Rumunkama asi zemrela, pac majonezu nesnesu, jen ji citim, otaci se mi vnitrnosti vsemi smery. 
Ale ten kurz udelej, my ti tu vymyslime menu.

Ja hlasuju jako dezert domaci pribinacek.

Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 12. října 2022 20:15

Luna Garfie Ještě to chce něco před gulášem nějakej jako starter, pěkně zakousnout. Jsou v Japonsku škvarky? Udělala by si skvarkovou pomazánku! No kdyžtak si to vyskvaris doma, sádlo tam mít musej! 

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 12. října 2022 20:25

Karja ale ta chce domaci chleba!

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 12. října 2022 21:10

Karja Manzel pry na erasmu uhranul Asiaty pecenym buckem!

Offline 0zero7
Avatar
11663 příspěvků moje polička 12. října 2022 21:31
Reakce na Garfie:

Vy jaksi zapomínáte, že žádný kurz české kuchyně dělat nechci!!!

​Hele me se osvedcilo z tech jednodussich kure na paprice, rvou mi ruce a kazdej to chce umet. hi.

Offline 0zero7
Avatar
11663 příspěvků moje polička 12. října 2022 21:33

Luna To taky, davam to s kyselym zelim a obcas kdyz se vybicuju i vidensky knedlik, uspech zarucen. Svickova taky, tu nedelam casto. I kureci vyvar podle maminky s hodne mrkvi frci, hovezi jeste vic. O tyhle jidla si asi rikaji lidi nejvic. Plus teda aglio olio, to jsem za ty roky dovedla k dokonalosti, ale to neni cesky (skoda lol). 

Offline 0zero7
Avatar
11663 příspěvků moje polička 12. října 2022 21:34

A zapomela jsem rizky a vidensky salat! To je stalice.

A jak tady frci ta africka s arasidovym malsem, tak tohle je nej arasidovy recept na omacku co jsem zatim zkousela, davam do toho kureci maso, je to vyborny na cemkoliv skoro, klidne ryzove nudle, zelenina atd, neomezeny moznosti. 

https://paleomg.com/thai-peanut-zucchini-noodle-bowl/

Offline 0zero7
Avatar
11663 příspěvků moje polička 12. října 2022 21:36

Pinot Noir prosimte napis jak delas ty burty na pive. Slo by to i z polske tocene klobasy co tady maj? Mam chute na hospodsky jidla. Spis maso nez hemelin nakladanej, i kdyz teda.... 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 12. října 2022 22:24

0zero7 na sádle osmahnu cibuli nakrájenou na proužky (hodně cibule), o něco později přidám papriku nakrájenou na proužky, potom ty buřty (oloupané a nakrájené na širší šikmá kola) k tomu, zase trochu osmahnout, pak přidám sůl, pepř, chilli papričku, majoránku, a rajčatový protlak (jdou i rajčata v plechovce, nebo passata), drcený česnek, kapku worcesterské omáčky, med a vinný ocet, černé pivo. Tak 15 minut to vařím, pak tu šťávu ochutnám a případně něčím z jmenovaných dochucovadel ještě vytuním a pak to šoupnu do trouby na 20 minut, posledních pět bez poklice.

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 12. října 2022 23:54

 Hele, kdybych to nemuselé vést sama, tak bych to možná zvážila, třeba ty Rumunky byly dvě, to bylo fajn. Indickou vedla jedna ženská, ale profesionálka, má vlastní blog a živí se tím. Zítra jdu na čínskou, uvidím, jak to bude probíhat. Každopádně člověk chce udělat něco typicky českého, tady neobvyklého (takže padá třeba řízek, který je tu úplně běžný), aspoň tři chody, tak aby se to stihlo a dalo udělat ve školní kuchyni, bývá to tak pro deset lidí zhruba. A pochopitelně musí sehnat ingredience a ještě v nějaké normální ceně, protože na kurz za tisícovku se asi nikdo nepřihlásí. Plus k tomu nejsem bůhvíjaká kuchařka. Takže třeba škvarky určitě padají

0zero7 Jo, kuře na paprice by šlo, Luna pečený bůček asi taky (ale to je zrovna hodně asijská specialita, to bych musela podlít pivem! )

Offline 0zero7
Avatar
11663 příspěvků moje polička 13. října 2022 02:48

Pinot Noir super! Moc Diky!

Offline bram
Avatar
4111 příspěvků moje polička 13. října 2022 18:38

Dostala jsem od sousedů čajot, máte s ním někdo zkušenosti prosím? Vůbec nevím, jak to použít a na internetech jsou jen takové neurčité rady. Děkuju předem za případné tipy :)

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 13. října 2022 19:46

bram zadej do googlu chayote recipes, je tam toho hodně