Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 16. října 2022 23:03

Koupila jsem si formu na bábovku v Lidlu, za 99 korun. Nevím, za jakým účelem udělali ten střed o kus delší než boky formy. Jako nic, s čím by si člověk neporadil, ale vyklápění bábovky z formy to trochu komplikuje. Tak už vím, proč je tak levná.

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 16. října 2022 23:15

Pinot Noir ale vyklopit šla pěkně, tak splní svůj účel. 

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 16. října 2022 23:29

Tak Betty no jo, ale když na tu formu přiložíš talíř nebo mřížku, tak skoro nedosáhneš na tu formu, abys to celé obrátila vzhůru nohama. Teda dosáhneš, ale o dost hůř, než u jiných forem, nestabilně, a vzhledem k tomu, že to celé má v tu chvíli přes 150 stupňů, tak mi to nepřipadá úplně bezpečné. Jak říkám, jde to, ale nápad je to teda blbej. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 17. října 2022 06:29

Pinot Noir Tak na to vyklápění je to blbý a už vím, proč mám ten střed u keramické formy po prababičce umlácený. Ale povedla se ti!

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 17. října 2022 07:47

Sweet Potato na tyhly pokusy s oddělenými žloutky mi přijde, že to musí byť super čerstvá vejce. Jinak ten žloutek pořádně nedrží pohromadě. 

A to u nás běžně samosce nekoupíš, resp. ne spolehlivě. Někde byl článek, že v jednom balení jsou klidně "čerstvá" vejce třech různých stáří. 

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 17. října 2022 07:57

Pinot Noir aha, já formu překlápím bez talíře, prostě ji otočím na prkýnko, nebo kde bude bábovka ležet. Mě právě vadí, že se přitlačí až na ten podklad a už se mi tam nevejdou ruce. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 17. října 2022 08:07

Pinot Noir mne z podobne formy z Lidlu pri 2 nebo 3.pokuse vyklopil i ten vnitrni nater.

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. října 2022 08:13

continuity a nevyklouzne dřív? Bála bych se, že to je pro horké těsto dost šok. 

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. října 2022 08:15

Candance jj, už jsem slyšela, že kvalita stojí za prd, bohužel až po tom, co jsem ji koupila. 

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:14

Pinot Noir tak já to otočím hodně rychle. Někdy musím ještě jednou lehce klepnout, aby to vypadlo, záleží, co je tam za těsto.  Je pravda, že nechávám pár minut postát ještě ve formě. To mi kdysi někdo říkal, že to je lepší. 

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:17

continuity jak čtu "otočím hodně rychle", tak v mém případě úplně vidím, jak letí bábovka přes celou kuchyň až do obýváku

Offline Vari
Avatar
2206 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:18

Ja nechavam babovku ve forme vychladnout a vzdycky se mi ji povedlo vyklopit nezavisle na forme.

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:35

Vari já nechávam tak tři minuty ve formě, pak vyklopím. S vyklopením jsem nikdy neměla problém, podle mě na formě nezáleží, všechno je otázka dobrého vymazání (máslem) a vysypání. Davám pořádnou vrstvu másla i do forem, které by měly fungovat bez vymazání. Ta máslová kůrčička je stejně na celé bábovce nejlepší.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:40

Pinot Noir presne

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:40

Vari ale asi dvakrát se mi stalo, že jsem bábovku ve formě zapomněla, a to teda vůbec nebylo dobré, byla při okrajích vlhká, trochu zdrclá, nebylo to ono.

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:40

Pinot Noir nesmíš s takovým rozmachem

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. října 2022 10:05
Reakce na Pinot Noir:

continuity jak čtu "otočím hodně rychle", tak v mém případě úplně vidím, jak letí bábovka přes celou kuchyň až do obýváku

Offline Malenge
Avatar
4833 příspěvků moje polička 17. října 2022 10:16

Pinot Noir jee bábovka, jakou jsi dělala? Krásná, vypadá na nějaký oříškový druh. Jestli se ti bude chtít, hoď prosím recept, ráda vyzkouším něco nového, po té americké buchtě s jablky se tu jen zaprášilo!

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. října 2022 10:54

Malenge úplně obyč třená olejová, ty kousky jsou nastrouhaný velikonoční zajíc Lindt.

Offline Malenge
Avatar
4833 příspěvků moje polička 17. října 2022 11:53

Pinot Noir nastrouhaný velikonoční zajíc, to je nejvíc  super surovina, tu ale asi nemám, co jen budu dělat?!?