Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 20. října 2022 18:48

Sweet Potato Pinot Noir Moc děkuji a hlásím, že se vše povedlo. Paštika má velký ohlas (šéf si vyprosil sklenici domů) a víno celkem nebylo špatné, takže objednávám a mám to pro letošek z krku (no teda kromě firemních visaček, tašek, rozdělení kolegům...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 20. října 2022 18:59

Evaeva já právě to maso který pořádně nevidím musím mít spolehlivě libový a bez kostí, jak tam narazím na nějakou chrupavku nebo něco ble, tak je po jídle, takže to z jedné strany chápu a z druhé mám tedy pro sebe vyřešeno

jinak doufám že Jos a případné další kuchařky poptávající rychlá jídla takové trápení nemají:-P

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. října 2022 19:10

Rychlá brioška podle Mirky van Gils k snídani.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 20. října 2022 19:16

brrr mně ale přijde že ty brambory zůstanou furt takový jakoby "křupavý", i když jsou hotový, s tim zelím. někomu to asi nevadí, ale já mám raděj víc rozvařenější:-P

​No presne tak. Brambory v tom kyselém zůstanou vždy tvrdé. Když jsou položené jen navrchu,tak je půlka jak má být a druhá taková křupavá. No mě to nechutná a považuji to za chybu. 

Brambory peču prostě zvlášť. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. října 2022 20:47

viktorka_od splavu já v tomhle nevěřím ani sobě

Offline Karja
Avatar
44428 příspěvků moje polička 20. října 2022 20:52

viktorka_od splavu Když mně přijde, že když je to vyvareny i s kostí, že to má víc chuti. Ale nevím, dnes jsem měla kuře domácí, to by bylo škoda to nevyvarit. Ale tu rychloverzi taky někdy dělám, třeba z prsou a hlavně jako, ono je to ,,kuře na paprice,, výrazně dost dobrý i z vepřového.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 20. října 2022 20:57

Karja z prsou to vůbec tak dobrý neni

z vepřovýho asi jo, ale tam bych to nazvala jinak:-) a třeba vepřový v mrkvi je super:-P

Evaeva no sobě ve smyslu že to dobře oberu bych rozhodně nevěřila, to musí už ta surovina být ok:-)

Offline Karja
Avatar
44428 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:00

viktorka_od splavu No ono to bylo nazvané nejak vepřové na paprice, ale je to v podstatě totožný recept. Jen se tam dávají vepřové kostky a už nevím z jake části masa:-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:03

Karja vepřové na paprice je perkelt (u nás se dělá na rajčatech a paprikách) a hovězí je guláš no a druh masa je jednoduchej - to co je vhodný dlouho dusit, takže třeba plec

Offline Karja
Avatar
44428 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:06

viktorka_od splavu Jo, tohle ale bylo se smetanou. Prostě vepřové kuře na paprice je asi nejvýstižnější popis. Bylo to v takovém tom časopisu receptů z obchoďáku, kde si kolikrát říkám, že si ty recepty cucaji z prstu, ale bylo to dobré. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:07

Karja ono tou smetanou asi nic nepokazíš

Offline Karja
Avatar
44428 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:09

viktorka_od splavu Viď, zkusím ji do guláše:-D 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:10

Karja no klidně

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. října 2022 21:14

Karja naše máma dělá i vepřové na paprice, králíka, krůtu

Offline Tabea
Avatar
8020 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:17

Vepřová plec na paprice je standardní jídelního jídlo, není?

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:20

Musím ze zdravotních důvodů omezit maso. Prosím, kam pro inspiraci na bezmasé vaření? Kuchařky, blogy, klidně mi sem napište vaše oblíbená bezmasá jídla. Asi to bude pro mě, masožravce, výzva. Cuketkův tataráček dělám :) pak různé vege kari, vejce na všechny způsoby, krémové zeleninové polévky, pečenou zeleninu... ale tím končím. Tofu bych taky nějakou dobu neměla jíst. 

Online Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:21

Přiznání: nechutná mi kuře na paprice a je to jediné jídlo, které mi nechutná ani od maminky. Ta kombinace smetany a papriky doplněná unylou drůbeží je mi hrozně protivná.

Offline coralline
Avatar
2303 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:26

Isca To vypadá zajímavě. 

continuity Ty "nedodělaný" brambory by mi asi nechutnaly, takže to dám péct radši taky zvlášť. 

Offline Karja
Avatar
44428 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:26

Pinot Noir Jo, je to docela hnusný, taky by mě to nenapadlo vařit:-D. Ale je to strašne oblíbený dětský jídlo. Tabea Já to právě neznala, ale nemusím si doby školních jídelen pamatovat. 

Offline Karja
Avatar
44428 příspěvků moje polička 20. října 2022 21:27

Lamicka Já dělám navíc jen tu cuketovou placku;/