Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline continuity
Avatar
42691 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 17:49

vanilka no já teď s dcerou zadělala, ale měla jsem sušené droždí trochu prošlé, tak napjatě čekám, jestli se rozjede. 

Offline tina
Avatar
6286 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 17:59

vanilka teda ta je šikovná

Zarinya hmmm, povidlový bych si dala s chutí, jen bych z nich musela oklepat většinu cukru :) (to dělám ale skoro u všeho, hlavně u tchyniných koblih)

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 18:25

Zarinya Děkujeme. Dcera si je právě často v pekařství kupuje, má je hodně ráda, tak je nejspíš po dnešku začneme péct ve velkém :-). Teda nechám to spíš na ní, je jí 12 a chtěla bych ji víc přitáhnout k plotně

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 19:29

vanilka Ty vypadají luxusně. Já je mívám chuťově dobré, ale vzhledově nic moc.

Offline continuity
Avatar
42691 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 19:32

brrr ja je peču po Česku natlačené na sebe.  

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 19:45

Karja závitky si smotej doma, je to hned, ten načatý papír vydrží v pohodě dlouho. Nejpracnější je krájení zeleniny :) 

Offline Tabea
Avatar
8026 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 19:52

Zarinya vanilka  Máte to moc pěkný. Úplný profi zboží

Offline Karja
Avatar
44437 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 20:03

Lamicka No hele já si matně pamatuju,že jsme před lety to se sambem motali půl večera, ale tuším, že jsme měli krevetove a i vepřové. No nic, zítra jdu pro papír, my jsme tehdy ještě nebyli tak výkonní:-D. To smotnu jak nic! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 22:11

Tabea tak ja tedy urcite ne,ale dekuji.To tvuj dort byl profi!

tina no ja sladke rada sladke.

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 23:44
Reakce na Zarinya:

tina no ja sladke rada sladke.

Já taky. Teď už to tak nefrčí, ale jednu dobu nebylo snad možné narazit na recept, kde by se nepsalo "ubrala jsem polovinu cukru". Radši sním jeden kousek, než dva ošizené.

Offline Karja
Avatar
44437 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 06:11

Pinot Noir Já teda ale cukru ubírám téměř ve všech receptech a když zapomenu, vyčítám si to:-D. Většinou ale jen o třetinu třeba. Máme radši sladké méně sladké. Ted jsem třeba dělala Pavlovu, tak tam to nejde no:-D. Pak třeba v takových těch klasických nesladkých buchtách, loupácích, to taky nechávám být.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 07:07

Pinot Noir ubrala jsem cukr pod receptem,mam vylozene alergii.

Na to jsou experti nemci,proto mi vubec nemecke dorty nechutnaji.Jednou me vzal muz do nemecky cukrarny a vedle nas sedel chlapek a cukroval si ten dort cukrenkou do kafe,to byl muj clovek.

Offline Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 07:58

Pinot Noir Já jsem taky z toho neoblíbenýho kraje, kde z receptů ubírají cukr. Neberu to ale jako šizení, koláč nebo bábovka mi takhle víc chutnají. Já taky radši kvalitu nad kvantitou, ale ne pro všechny to znamená kilo cukru. Já přes ten cukr kolikrát ani nevnímám vlastní chuť zákusku, nedávno jsem si dala dort ve světozoru a vůbec mi nechutnal, byl to samej cukr a jinak nic. Ale něco být sladký musí, hned bych si dala věneček nebo pavlovu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:06

Karja já moc sladké nejím. Kupované sladkosti vůbec, jak tu jela ta diskuze o oplatkách a tyčinkách, mně se z představy tatranky nebo margotky úplně navaluje, mně se to zdá zaprvé celkově hnusné a za druhé všechno fakt přeslazené do nepoživatelna. Ale ty recepty na buchty, dorty a koláče, zvlášť ty, podle kterých pekly už naše mámy a jejich mámy, jsou prostě dobré tak, jak jsou. A opět jsme u toho, co jsem psala v dětském vlákně - nechápu, že někdo musí mermomocí upéct bábovku s polovinou cukru (= nedobrou) a zároveň dokáže jíst samotnou Nutellu nebo sníst Snickers. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:09

Len podle mě nejde jen o tu sladkou chuť, ale i o strukturu a celkový výsledek. Ten cukr má nějaké vlastnosti, objem, má vliv na vlhkost těsta atd. Když ho půlku seberu, výsledek je prostě jiný, nejen méně sladký.

Offline Kokoska
Avatar
34642 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:10

Ale oni to lidi asi fakt pecou dost sladky. Schvalne jsem koukala na recept na babovku, podle rodinneho vyzkouseneho davam na 4 vejce 200g +1 vanilkovy, Cuketka ma napsano 300g. A to ta nase fakt neni nesladka.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:13

Pinot Noir s tim musim souhlasit, kdyz mas do babovky vyslehat vejce s cukrem a honis tam toho cukru pulku, tak to pak fakt nevyjde. Jina vec jsou americky recepty. Nedavno jsem narazila na recept na polevu, kde se michala kostka masla, plechovka salka a 400g cukru

Offline Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:19

Pinot Noir V tom máš pravdu, efekt to určitě má. Když se šlehá s vejcem, peču podle receptu, tyhle úpravy dělám u obyčejných těst typu suchý ingredience do mokrých. Ale půlku cukru teda neubírám, u nevyzkoušených se držím receptu a u podezřelýho množství uberu tak čtvrtinu, sladký to bylo vždycky dost. 

711990 Já četla nejdřív recept na polévku, no ta by byla

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:28

Len tak takovou polivku bych asi vynechala

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:28

711990 Len u Američanů bych té polívce i věřila