Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline SunEclipse
Avatar
3466 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 11:42

Tak Betty vakuovat tekutinu ke zmražení podle mě není možné - zmrznutím nabude na objemu a ten sáček by roztrhala

Offline Tak Betty
Avatar
6089 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:09

Kan já mrazím dlouhá léta vývar ve sklenicích od okurek a ani jedna nehoda. Ale je neskladná.

Offline Tak Betty
Avatar
6089 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:10

SunEclipse tak ješte, že jsem to nezkoušela.

Online notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:13

Jsem si myslela, že jsem mlsný jazyk a poznám hodně, ale na talíři chuťově nepoznám vývar čerstvý od zmrazeného. Mrazím teda jen čistý vývar.

Tak Betty Vývar mrazím v krabičkách určených do mrazáku nebo v mrazících sáčcích.

Pinot NoirHodně vývaru se udá do rizota. Tam ten chuťový rozdíl poznat je, zda je podléváno vývarem nebo vodou. 

Online continuity
Avatar
42701 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:14

notna jj, do rizota a paelly si ho i schraňuji. Tam se to fakt vyplatí. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:16

notna jo, to je jasný, že do těchto věcí ano. Vařit rizoto bez vývaru by mě ani nenapadlo. Ale jako zalít kilo masa na gulášovku dobrým vývarem a pak to vařit, to mi připadá zbytečné. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:18

Tak Betty moje máma mrazí vývar v mikrotenových sáčcích. Nebo nevím, jestli je to mikroten, prostě pytlíky určené k mrazení.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:21

Tak Betty ja ho davam do zipovych pytliku z Ikea a dobry. Obcas pytlik trochu tece, ale toho si jde vsimnout jeste pred strcenim do mrazaku. Chutovy rozdil jsem nezaznamenala.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:22

Pinot Noir mne prijde, ze kdyz se udela gulasovka s vyvarem, neni potreba ji tolik solit (vyvar davam neosolenej), ze tu chut proste dozene ten vyvar. Zrivna u ty gulasovky jsem si toho vsimla. No a pak rada delam gulasovku s fazolema misto masa, podle Cuketky, a tomu masovej vyvar vylozene prospiva:) 

Offline Karja
Avatar
44442 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:22

Tak Betty Já mrazim v sáčcích nebo v nějakých miskách od zmrzliny. Ten sáček si dam do pulitru naplním, zauuzluju a dam do mrazáku. 

Myslim, že to poznáni vývaru z mrazáku tkví především v tom, co v tom mrazáku ještě je. Ono od zeleniny mražené to chytava takové zvláštní aroma a taky asi jak je ten vývar silnej, že ty slabší asi ještě víc vyvanou. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:26

Já zmrazený vývar taky nepoznám, klidně bych mrazila, ale vypozorovala jsem, že ta tříletá potvůrka to asi nějak pozná.

Online DruI
Avatar
5556 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 12:30

Karja Vidíš, to s tou sílou je možný. Já mrazím zásadně redukovaný vývar, aby nezabíral tolik místa. A mrazím v krabičkách, které jdou hezky stavět na sebe :)

Offline Vari
Avatar
2207 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 13:06

Pinot Noir Cerstvej vyvar je taky jedno z mala jidel, co jsou moje ochotne pozrit, ale mrazenej je bez uspechu, takze je mi ho taky ito vylejvat a cpu ho pak vsude.

Online notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 13:22

Pinot Noir Do gulášové bych ho taky nelila.

Offline 0zero7
Avatar
11727 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 20:29

Chtela bych udelat letos vanilkovy rohlicky, nemaj tady vanilkovej cukr a zatim jsem nenarazila na lusk, ze bych si udelala svuj. Nejaky dalsi reseni nekoho nenapada? 

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 20:45
Offline Karja
Avatar
44442 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 20:47

0zero7 Počkej, chceš mi říct, že u vás se nedá bezne koupit vanilkový lusk? Jo a nevím no:-D

Online continuity
Avatar
42701 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 20:54

0zero7 ani vanilkovou esenci?

Offline 0zero7
Avatar
11727 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 21:24

euridike to by slo urcite, jen jsem nepotkala zatim. 

Karja prodavaji, akorat ted je nikde nemaj :)

continuity to ano, ale tekutinu lit do praskoveho cukry to prave nevim, moc se mi to nezda. Ten vanilkovy je potreba na obaleni rohlicku. 

Offline 0zero7
Avatar
11727 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 21:29

euridike Uz jsem to mela v kosiku, ale chteji stejne za shipping jak za produkt, neco splasim tady lokalne myslim :) diky moc!