Černý kašel měl syn asi v 10 letech. Očkovaný, nikdy žádný odsun žádného očkování. Na druhou stranu musím říct, že vůbec nekašlal, měl spíš potíže jak při astmatu a tak se na to přišlo. Loni ho měla kolegyně v práci, rozhodně žádný sociální případy.
Stěžovací vlákno
Sweet Potato To chápu, já taky, jen já to očkování měla už tak 5 let zpátky, to to ještě nebylo tak hot. Nijak sem se o to nezajímala
ale chápu, že tě to mrzí
SunEclipse u manžela v práci se pár případů objevilo, zrovna v době, kdy se měl narodit syn, tak se radši nechal přeočkovat,aby to nedotáhl domů.
SunEclipse mne vysly protilatky letos v lednu, kdyz jsme s dr hledali, co je ten muj strasny kasel. Musela jsem ho prodelat v minulosti. Vzpominam na jedem urputny dusivy kasel v roce 2011, ale uz se to neda zjiatit, kdy to bylo. Pry to plno lidi ani nevi, ze to melo.
brrr ted se tetanovka dava az po 15 letech
SunEclipse moora berete me do klubu? Taky nikoho s cernym kasekm neznam.
Moja mama mala cca predvlani čierny kašel, ale ona je ročník, keď sa ešte neočkovalo.
No a ja som si zmyslela preveriť vlastné očkovania tesne pred koronou, lebo očkovací preukaz nemaám, všetko je len v karte a vôbec si nepamätám, či som ešte v dospelosti niečo preočkovávala, alebo nie a ak aj áno, tak určite dávno. Teda mimo chrípky, tú som sa kedysi očkovať dávala. Tož tak zase počkám, no.
V mém okolí mělo v poslední době černý kašel už pět lidí, 4 očkovaní a 1 mimino ještě neočkované. Stará vakcína už není účinná, bakterie mutuje a teď řádí jiné kmeny, než dříve.
Me fascinoval pristup moji byvale prakticke lekarky. Par let zpet jsem mela dlouhotrvajici seredny kasel a na to mi rekla: to je asi cerny kasel, testovat vas nebudu, to nema smysl, neschopenku vam dam do konce tydne a hlavne nikomu nerikejte, ze je to asi cerny kasel, budou zbytecne panikarit..! ![]()
Pavlena skoro bych si tipla že je to moje současná![]()
viktorka_od splavu Ordinuje v Cernych polich? Tahleta je vubec kousek, prokazanou rakovinu leci vytazky z bylin..![]()
Nebudu konkrétní ale stěžuju si sama na sebe, že jsem se do něčeho zamotala a teď z toho musim ven.
JankaM tipuji, že už jsi podlehla zamilování. Samozřejmě nečekám odpověď, držím pěsti, ať to ustojíš a dobře to dopadne, ať je to, co je to.
A nenechavaly jste se nekdo ockovat proti cernemu kasli v tehotenstvi? Melo by to pak chranit dite, nez dostane svoje ockovani. Premyslela jsem o tom, ani nevim, jestli to v tomhle pripade ockuje obvodak, nebo v nejakem ockovacim centru, ted chodim akorat ke gynekolozce a zatim jsem se vzdycky zapomnela zeptat. Jina vec je, jestli to ma letos vubec vyznam, kdyz i kvuli korone s ditetem nebudu nikam moc chodit. Na druhou stranu moje pribuzenstvo ma takova povolani, ze i v korone, pokud se nestopne uplne cela ekonomika, se budou potkavat se spoustou lidi, uz takhle domu tahaji opravdu leccos.
Myrtila mě můj obvoďák v těhotenství nechtěl naočkovat na nic, ani při kojení. Ale v očkovacím centru by mě naočkovali, bohužel jsem to zjistila až potom. Mám dokonce pocit, že v Německu? se to doporučuje.
Evaeva Taky jsem prave nasla, ze nekde je to vylozene doporucene. Znam prave par dospelych, co v posledni dobe, tak dvou nebo trech letech, cerny kasel chytli. A ten prubeh u nich byl vetsinou dost drsny, dostavali se z toho i vic nez rok.
Myrtila Ta moje kolegyně v práci nemá klid ani po roce. Záchvaty kašle se jí často vrací a ještě se to strašně odrazilo na celkové imunitě.
Renusatko No, proto bych nechtela, aby to chytlo mimino. Uplne nejradsi bych teda odeslala na to ockovani svoje a muzovy rodice i kvuli nim samotným, protoze se potkavaji s velice ruznorodou skupinou lidi, ale to uz je jina vec, jednodussi bude poresit to u sebe.
Myrtila Urcite to doporucovane je, ale ja to taky nestihla, myslim ze vhodne je to kolem 5., 6. mesice ale nevim presne. Jen nevim, jaka je situace letos s tim blazincem venku. Ja teda planuju decko tahat ven az to pujde uplne normalne. Vic se taky obavam kasle nez covidu, toho se teda nebojim vubec no.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Jak voní rekonstruovaný parfém?
Ztráty a nálezy 2025
Stránka parfumanie.cz se stěhuje

