Jiná Realita běžně se to samozřejmě už dělá, u nás odjakživa- co jsem nastoupila. A ano, máš pravdu a plně chápu tvoje rozhořčení, kvalita lékařů obecně je velmi kolísavá. Dělám v nemocnici, dělám i ultrazvuky a tak vím, co je v "terénu" u soukromých gynekologů možné. A tím nechci říct, že špitál sám o sobě je záruka péče. V konečným důsledku má být odpovědností každýho lékaře na sobě makat s vědět o svých limitech- co je mimo můj dosah, posílám dál... je to naivistická představa, ale já osobně se jí snažím držet.
Bohuzel, zrovna gynekologove jsou s tim posilanim k vetsim odbornikum dost na stiru. Spousta zen s Endometriozou 8ktera neni smrtelna, ale zivot dokaze zneprijemnit poradne) by o tom mohlo povidat ![]()
Jinak jo, u zobrazovacich metod je desne dulezite to umet cist. Specialista na Endometriozu z Prahy posila zneksky na rezonanci (pokud vyhodnoti, ze je treba), do jablonce, protoze jina pracoviste ji tak dobre neudelaji a nepopisou......
BTW ja mam periodicky krecovite stavy u kterych nikdo nevi, z ceho jsou, ale kdyz funguje prasek, tak mam brat prasek a hotovo (teda nezabere 100% vzdy). nejake patrani po mozne pricine ani nahodou, vylouci se to zjevne (vredy, usazeniny ve zlucovych cestach), pripadne nadhodi syndrom drazdiveho trakcniku a dal se to neresi ![]()
