Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Isca
Avatar
4888 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 21:44
Offline Bowle
Avatar
606 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 21:46

Dalia moc děkuji za rady. V rodině mého otce se ten BRCA gen údajně taky vyskytuje, ale já se s těmi lidmi nestýkám, takže nemám bližší informace.

Offline Makara
Avatar
3610 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 21:48

Dalia uff. Obdivuju te. Diky moc za otevrenost, ktera muze nekomu pomoci.

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 21:55

letfenixa tak som to našla, toto je z webu VšZP:

každé dva roky sa robí tiež ultrasonografické vyšetrenie prsníkov (takže máš nárok skôr, nie až od 40). Ja mám zistené cysty tak chodím každý rok (ehm teraz som takmer dva nebola a neviem sa tam dostať) Od veku 40 je nárok na mamografiu, tiež raz za dva roky. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 22:36

Dalia promiň

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 22:48

Jiná Realita Ale není důvod se omlouvat. Já to četla, můžu si tedy sama za to, že jsem se sesypala. Tak jsem zase po čase vzala neurol a už je to lepší. Prostě se bojím, všechno mě rozhodí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
35621 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 22:52
Reakce na A666:

Jiná Realita 

Co vim, tak obecne UTZ zobrazuje lepe mlecnou zlazu, mamograf lepe tukovou tkan. Po te 40 zacina byt vice tuku nez mlecne zlazy a proto se posila na mamograf, pred 40 naopak na UTZ....

​U nás chodí většina hned po mamografu i na sono.

Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 22:58
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 00:39
Reakce na barbucha:

​U nás chodí většina hned po mamografu i na sono.

​Z mé rodiny většinou jen když je tam něco, co se jim nezdá... Tchýně takhle byla asi 3x

Offline letfenixa
Avatar
10841 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 04:02
Offline letfenixa
Avatar
10841 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 04:05

Mrakoplas aha, tak len mamo po 40. No u mňa to veru som zanedbala, lebo babka mala 'nieco' s prsnikom, vlastne sa to akosi tutlalo, takže som išla po prvýkrát na sono ako 39-rocna a následne o polroka už ako 40-rocna aj sono, aj mamo. A gynekológ aj doktor zo sona prízvukovali, že akúkoľvek zmenu na tele zbadám, mám hneď prísť. 

A na tú genetiku sa môžem vyžiadať? Mama mala zas iný tip rakoviny. A je babkina dcéra. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 05:35
Online Potrefenáhusa
Avatar
38675 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 05:37

letfenixa moje babička měla nádor v prsu po 80 (umrela v 98 na něco jinyho), můj gynekolog mě poslal prvne asi ve 32 na sono, ale říkal, ze jako geneticka zátěž se berou ty brzký projevy kolem 50, ze v 80 už je to normální (=ne geneticky podmíněný), vyšetření jsem si musela hradit sama 

A666  chodim taky na ty haje a objednani funguje on-line a vyplatí se číhat, jak se lidi můžou přihlašovat i odhlasovat sami, tak se většinou nakonec podaří ulovit termín i na ten samej tejden, i když to původně vypadá beznadějně plný na dva mesice 

Online Potrefenáhusa
Avatar
38675 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 05:40

Dalia to je mi moc lito, musí to byt obrovská psychická zátěž a na tebe to dopadlo nepředstavitelně těžce

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. ledna 2021 08:26

Dalia Tohle téma je hodně těžké pro dost z nás...

Honem stížnost na koninu !

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 08:36

Dalia Smekám, máš můj obdiv, tímhle si projít.

Offline barbucha blogger
Avatar
35621 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 08:39

Dalia 

Ty už se neboj, všem chorobám jsi ukázala prostředníček!  A nějaká hrozba... hele ta visí nad každým.

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 08:45

Bowle 

Rakovině vaječníků se říká tichý zabiják, bohužel  může dlouho růst bez povšimnutí. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 09:11

Potrefenáhusa Poznala jsem ale díky tomu plno skvělých lidí a nejsem v tom sama, je nás hodně.

barbucha Svatá pravda!

Mha Ano, raději změnit téma. Tak já si stěžuji na hnusné počasí, které vůbec není zimní. U nás jen bláto, mokro, teploty nad nulou, šedivo, prostě fuj. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. ledna 2021 09:14

Dalia Tak to si postezuju, protože bych ráda to hnusné počasí zažila aspoň na chvilku, ale jsem v klatbě ještě týden. Tak pak prosím objednat hezké počasí, pokud možno jaro:)