Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:19

andulka01 jo, ta taky... kdysi jsem narazila na webu na mapu raritních stromů - myslim, že to nebyl dobrej nápad...

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:20

RoSa No vidíš, tak těm, co ho trhají je to asi jedno. Zřejmě jim chutná i když je podivný

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:20

Karja Až ráno půjdu pro mlíko do kafe, hin sa ukáže

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:23

crazydaisy on je výbornej, mám ho na zahradě mraky - tady v týhle lokalitě se mu daří a roste tu namísto trávy... ale teda netušim, jestli je chráněnej

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:27

RoSa Ja myslela že to skoro nikdo nezná. Já to mám z webmapy "na ovoce", kde jsou prověřené jako volný sběr, majitel souhlasí. 

Online continuity
Avatar
42724 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:40

RoSa na tom odkazu, co jsi dala píšou, že je to invazivní druh 

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:45
Reakce na luciole:

A takhle vypadaly zimní radovánky v Kinského zahradě na Smíchově v 70. letech

Foto: ČTK

​Krásný fotky... a teď se snažím na fotce z Kinský najít.

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:49

continuity já to nečetla, ale že je invazivní můžu z vlastní zkušenosti jen potvrdit je z něj teda vynikající polévka, do pomazánek, do salátů... už aby bylo jaro!

Offline Aranel
Avatar
6550 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:50

Janulik03 bum bum bum bum chuligánka jede!!

Karja Nečetla jsem to, neznám tě, žádnou lednici nemám...

Online continuity
Avatar
42724 příspěvků moje polička 09. února 2021 22:51

RoSa v tom případě by jarní genocida nicemu nevadila. 

Offline Karja
Avatar
44466 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:00

Aranel Radši ty poličky do zítřka vyjez!

Offline Aranel
Avatar
6550 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:02

Karja Droždí kvůli tobě jíst nebudu

Offline Karja
Avatar
44466 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:06

Aranel To je dobrý na pleť! A kdoví jestli zda i na covida! Decko,becko...prast jak uhod.

Offline Emerald
Avatar
2677 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:17

999 Snowboardaci tam jezdi uz tak 25 let. Jenze jak je tolik snehu tak jednou za 5 let, trochu se na to zapomina. Ale mne teda ti lyzari a snowboardaci mezi sankujicimi detmi taky vadi. Pali to tam jak o zivot a je jen otazka casu, kdy nekoho srazi. A mozna se uz i neco stalo - muz jel po seste lanovkou domu a pod kopcem stala sanitka se zapnutym majakem....

Offline Emerald
Avatar
2677 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:24

continuity Ver tomu, ze tam po lyzovani a sankovani trava i dalsi kvetena vzdycky vyrostla.

Zvlastni je, ze nikomu treba nevadi, jak si lidi zkracujou cestu od lanovky pres travnik k rozhledne, je tady uz vyslapana ctyrprouda dalnice, vypada to priserne, ale nedeje se nic.

Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:42

Karja praskla mi váza na tulipány. Byla boží a tahle velikost se tak blbě shání  

Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 09. února 2021 23:43

andulka01 jakou budeš mít čepici?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. února 2021 00:21

jsem úplně zničená :(

máme před barákem starou lípu. dlouho kolem ní byla kůlna. teď jsme ji konečně zbořili, s tím, že lípě se konečně uleví, nebude se přehřívat, víc vláhy a tak. po odstranění kovové konstrukce kůlny....se lípa, která má asi tak 20m na výšku, naklonila. směrem na naši střechu. v zemi ji už asi drží jen železná mříž kolem.

dřevorubci budou mít čas až ve čtvrtek...takže mi je teď rovnomerně líto toho stromu, a současně mám strach, že do čtvrtka nevydrží a propadne nám střechou.

navíc na ní hnízdí už desítky let špačči a jiní ptáci :( je to už třetí velký strom, který se tu v okolí pokácel, jako ornitolog to asi nepřežiju. letos k nám v zimě nelétají ani strakapoudi, protože v sousedství museli pokácet shnilý obří javor.

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 10. února 2021 00:38

andulka01 a ty mandle z Petřína, zkoušelas je? My je byli sbírat před 2 roky, ještě jsem psala na Magistrát na Odbor ochrany životního prostředí, jestli jsou to mandle sladké, jedlé a paní mi zjistila, že prý by měly být jedlé, ale nevědí odrůdu. Ale byly hrozně hořký, tak jsme je pak radši vyhodili. 

Offline luciole
Avatar
1218 příspěvků moje polička 10. února 2021 01:37

domenica 

A ještě tady mám jednu tematickou fotku:

Zdeněk Voženílek - Zima v Praze, 1960