Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Torrah
Avatar
3392 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 20:32

My zrovna dneska byli u kamarádky, co bydlí v takové přestavěné chatě a v jednom místě jí tam myši ohryzaly zateplení a zamrzla jí voda. Naštěstí to šlo rozehřát horkovzdušnou pistolí. No, na jaře se bude muset zamyset nad tím, jestli to nějak nepředělat.

Offline Ounz
Avatar
20532 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 21:12

A jinak já si stěžuju, kde se proboha vzal ten manýr, jíst s otevřenou pusou a ještě hůř, mluvit s pusou plnou jídla? Kdo to ty lidi učí?

Offline Dadoo
Avatar
11690 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 21:32
Reakce na Ounz:

On je to právě asi nikdo neučí :-D

Offline Ounz
Avatar
20532 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 21:36
Reakce na Dadoo:

Nojo..ale tak mám ověřeno, že už sem (naštvaná) někomu řekla, že to je neslušnej ekl a nic..a jen podotýkam, že jsem to řekla známýmu, na cizí lidi na veřejnosti nekřičim :)

Offline Dadoo
Avatar
11690 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 21:44
Reakce na Ounz:

Já kromě toho ještě naprosto nesnáším jiný zvyk: Nandat si na talíř, komplet to rozvrtat, rozšťourat a nedojíst. A vrátit rozhrabaný talíř, kde jsou na jedné hrpomadě zbytky i příbory.

Tohle mi dělala jedna část rodiny. A nebylo to kvalitou jídla. A to jsem se ptala, KOLIK toho chtějí nandat, v marném doufání, že o co si řeknou, to taky snědí. NE! Vadí mi to v hospodě, ale mnohem víc doma - kvůli likvidaci těch zbytků.

Offline RoSa
Avatar
10172 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 21:55
Reakce na Dadoo:

A co dát na stůl mísu, ať si z ní stolovníci sami vezmou?

Tuhle jsem někde četla, že udělali takovej experiment v nějaký školní jídelně, a hodnotili to velmi pozitivně.

Já to tak u sebe doma teda dělám nejradši. Takový to dohadování "kolik chceš knedlíků?" "dva"... mrsk: a mám tam tři s komentářem, že jsou tentokrát menší

Offline Ounz
Avatar
20532 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 22:07
Reakce na Dadoo:

Chápu, to se mi taky nelíbí..

Offline Karja
Avatar
44707 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 22:22
Reakce na Ounz:

Ježiš, to dělá můj partner! A dokonce to dělal i na prvním rande, paradoxně mám na to i po těch letech značně živou vzpomínku. No jí tak doposud. Do toho si na víc na jedno polknutí nacpe do pusy tak pět lžic a furt to žvejká (jí mnohem pomaleji než ostatní) a do toho mele, pořád něco mele. A třeba se ještě začne smát. No, jak k tomu přišel nevim, odnaučit se to už asi nedá, i když se jako snaží, vždycky mu to pak uteče. Jeho rodina stoluje normálně, kde k tomu ten chlapec přišel nevim. 

Offline Karja
Avatar
44707 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 22:26
Reakce na Dadoo:

Ha, to mně taky vadí. Naštěstí máme u babičky slepice, kočky, prase, tak člověk nad těmi zbytky tolik neláteří. Ale stejně! Vrtání v jídle hrůza děs, do toho ještě když někdo nejí x potravin ( nepočítám vegeteriány apod. myslím tím různý rejpaly, nejlepší jsou důvody jako "vadí mi ta textura"). Zatím to vyhrál manžel jedné kolegyni, který nejedl žádné ovoce ani zeleninu mimo brambor jako přílohu, ani čerstvé ani tepelně zpracované. A ona ještě vařila podle něj, fakt pestrá strava. 

Offline Dadoo
Avatar
11690 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 23:00
Reakce na RoSa:

Jj, pokud tohle jde, dělám to taky. Ale vždycky to není úplně nejpraktičtější.

I když... zažila jsem i že si strávník sám přidal, dvakrát do toho rejpnul a se slovy: "ne, já už fakt víc nemůžu" ten plný talíř odstrčil..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 23:22
Reakce na Karja:

"vadí mi ta textura" :D to je přesný.

jenže ono se fakt blbě vysvětluje někomu, kdo to nepoznal, že je opravdu strašný rozdíl mezi tím, jestli je dušená mrkev nastrouhaná nebo nakrájená na kostičky!

já třeba kostičkovou sníst nedokážu, nebo jen s největším sebezapřením, ale nastrouhanou ano. nechápu, čím to je způsobeno. kostičková chutná mnohem odporněji.

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 23:38
Reakce na Jiná Realita:

U nás jedině na kolečka! :-) Ale chápu vás, ona ta mrkev opravdu chutná jinak. Je i rozdíl ve strouhání, najemno chutná jinak, než nahrubo strouhaná...teda syrová.

Offline Kokoska
Avatar
34965 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 23:49
Reakce na Jehelníček:

Miluju najemno nastrouhanou mrkev s jablkem, trochu oslazenou a zakápnutou citrónem. Ve školní jídelně ji strouhali nahrubo a dávali na to nějaký divný nálev, brrr.

Jinak mám teda ráda i dušenou samotnou, ve směsi s nakrájenými fazolovými lusky na kyselo, nevadí mi ani v polévce. Chystám se ještě zkusit pečenou kořenovou zeleninu, myslím to sem dávala 0Zero7?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38865 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 00:18
Reakce na Dadoo:

Já ještě nesnáším, a to dělá jedna moje kamarádka, když si někdo objedná jídlo, ve kterém nejí dvě třetiny ingrediencí a pak to komplet rozpitvá, vynimrá tu třetinu a zbytek vrátí. A ta moje kamarádka se ještě obrací na stolustolovníky, jestli ty rozvrtaný zbytky nechtějí (se zhnuseným výrazem a slovy: "fuj, nechceš to?")

Taky jedna moje bývalá spolužačka jí strašně pomalu a s otevřenou pusou hlasitě pomalu mlaská.....byly jsme spolu tři měsíce v zahraničí a málem to skončilo sadistickou vraždou...:-D

Offline MP Marge
Avatar
6873 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 00:53
Reakce na :

Tak to je taky hrůza. Tam se vážně dá říct, že díky bohu, že jsi tehdy neměla tolik na rozhazovaní :D teda osm tisíc dolarů za zuby, to mi vždycky připomene, proč je pojištění v US taková nutnost. Tedy aspon člověk ví do budoucna - když nový zubař najde kaz, radši jít ještě jinam. Jinak zubaři jsou moje nejmín oblíbená větev zdravotnictví: co zubař, to názor, a člověk to nemůže posoudit sám. Už několikrát jsem měla dva protichůdné názory ohledně jedné věci a co člověk může dělat...

No prave! Ale jinak ja jsem tady pred nekolika lety objevila pana zubare, ktery se mi osvedcil, a kteremu verim. Kdyz jsem jeste byla na skole, tak toho pro me hodne udelal i pro bono. Mela jsem stesti. Diky nemu jsem si trochu poopravila nazor na americke zubare, coz po tom debaklu v Sears Dental jsem potrebovala jako sul! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 01:07
Reakce na Potrefenáhusa:

to bych nevydržela ani týden, tři měsíce jsou hrdinství!

Offline Ounz
Avatar
20532 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 07:56
Reakce na Karja:

Bych ho asi zabila  podle toho jak to popisujete hned při prvním společným jídle 

Offline Ounz
Avatar
20532 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 08:03
Reakce na Potrefenáhusa:

Já ještě nesnáším, a to dělá jedna moje kamarádka, když si někdo objedná jídlo, ve kterém nejí dvě třetiny ingrediencí a pak to komplet rozpitvá, vynimrá tu třetinu a zbytek vrátí. A ta moje kamarádka se ještě obrací na stolustolovníky, jestli ty rozvrtaný zbytky nechtějí (se zhnuseným výrazem a slovy: "fuj, nechceš to?")

Taky jedna moje bývalá spolužačka jí strašně pomalu a s otevřenou pusou hlasitě pomalu mlaská.....byly jsme spolu tři měsíce v zahraničí a málem to skončilo sadistickou vraždou...:-D

Haha'fuj, nechceš to?' Taky znám, a mám jednu kamarádku, která nejí houby a v restauraci si objednala maso na houbách. Už když to přinesli blbě čuměla, nabídla jsem výmenu talíře, tak prej ne a pak se v tom zbytek oběda jen tak rejpala a nesnědla nic.

no a tu mlaskací taky jednu znám, vídáme se naštěstí jen občas, tak to přežiju (mam ji jinak ráda  ) , ale nevim, jestli bych dala tři měsíce v kuse 

Offline Allysa
Avatar
897 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 08:16

Ha, rejpalové! Taky mám kolegyni, která skoro nic není, zeleninu téměř žádnou, maso jenom kuřecí... Ještě to teda korunuje dotazy na personál, památným se stalo: Prosím Vás, je v té špenátové tortile fakt špenát?  Pak si teda nakonec po hodině, když už ostatní hlady okusují stoly, vybere něco jako kuřecí prso a brambory, rozrýpe to a ofrflá, že to teda nic moc, takový obyčejný jídlo