Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline letfenixa
Avatar
10846 příspěvků moje polička 28. června 2026 19:51

RoSa tak.

Ani jeden plod nazmar!

Online Aranel
Avatar
6560 příspěvků moje polička 28. června 2026 20:01

Karja Ježiiiiš to je škody!!

Offline continuity
Avatar
42744 příspěvků moje polička 28. června 2026 20:31

letfenixa u nás letos dobrý, třešně konci, rybiz jsem si obrala kolik jsem chtěla, tchýně byla šťastná, že v tom vedru alespoň něco. Zbytek rybízu rozdá sousedkam a hotovo.  

Mám to všechno v mrazáku, celkem tak 12 kilo ovoce a tím letos zavařovací sezónu uzavírám. 

Offline brrr
Avatar
12305 příspěvků moje polička 28. června 2026 20:34

A já se dneska vybičovala a upekla hraběnčiny řezy s rybízem. Loňským.

Ještě mám v mražáku jed u krabici,ale ten letošní naštěstí ještě pár dnů potřebuje. Višně a třešně byly parádní, ale jen pár dnů než se do nich pustili červíci.

Offline RoSa
Avatar
10108 příspěvků moje polička 28. června 2026 20:46

jak jsem celý dlouhý roky nadávala, že máme tuny ostružin (krásný, obrovský) a co s tim, tak se keř asi nasral a letos poprvé nebude nic ... třešně tentokrát taky vynechaly... jinak červenej rybíz jsme sklidili společně s ptáčkama, černej teprve dozrává - ten kupodivu ptáci nežerou... 

Offline continuity
Avatar
42744 příspěvků moje polička 28. června 2026 21:02

brrrrybíz (červený, ale mám radši černý) je jediné ovoce, které spolehlivě spotřebuji. Ještě bych zvládla i maliny, ale těch tolik nebývá, aby se to muselo mrazit. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38692 příspěvků moje polička 28. června 2026 21:12

continuity ja delam z rybízu marmeládu na linecký, akorát je to na pytel, kdyz to vyjde na tyhle strasny vedra (skoro vzdycky, loni jsem v tom zavařovala mnoho sklenic broskvi, nastesti letos nemame jednu jedinou) 

jinak to vedro je fakt strašlivý, modlim se, aby to dneškem skončilo

Offline Myrtila
Avatar
5278 příspěvků moje polička 28. června 2026 21:34

To vedro je fakt šílený. Jenom taková drobnost u nás, přihlásila jsem tenhle týden syna do školky na prázdninový provoz (u nás školka jede jenom na začátku července), aby byl ještě mezi dětmi a na zahradě, kde to má rád, a už jsem ho dneska kvůli vedru omluvila na zítřek (když ještě v předpovědi bylo na pondělí 34 a na úterý 31), a teď je v předpovědi na pondělí 37 a na úterý 34 takhle ho možná budu den po dni omlouvat až do pátku a prázdninový provoz nám celý propadne. 

Offline Karja
Avatar
44481 příspěvků moje polička 28. června 2026 21:44

Myrtila nepropadne, od středy už bude fakt lépe;). Já musim omladinu vyštvat na koupaliště nebo mi fakt švihne, ještě musím prostě do konce června vydržet přisátá u kompu 13h/den, pak budu tak dva dny kalit

Offline continuity
Avatar
42744 příspěvků moje polička 28. června 2026 22:01

Potrefenáhusamarmeládu na linecké jsem zvažovala, ale já potřebuji jednu skleničku a s tím se mi fakt nechce dělat. Višňové marmelády mají datum 2023

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2026 22:17

brrr ty máš v mražáku jed? A není to nebezpečný?

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2026 22:25

Karja uff tak to je mazec. V zimě jsem šla kolem zahrady, kde leželo zadávených asi 10 slepic a říkala jsem si který zvíře to je. Asi je dost chytrý, protože chodí i na husy a očividně od řeky.

Online Aranel
Avatar
6560 příspěvků moje polička 28. června 2026 22:27

continuity Já zrovna dumala, že dřív jsme měli plno višňovýho džemu (ňam ňam) a proč už nemáme! 2023 by mi zas tak nevadilo