Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 07:31

Hanka H Mimina pilei stále nabízím.

Aranel , pořád ji tu pro tebe mám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 07:45
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 10:25

0zero7 Je to palma latisectus - nevím,jestli je nějaký český název. A slibuji, že se jí budu brzy věnovat - včera jsem na ni krátce koukla a má nějaké žluté skvrny na listech - že bych ji přelévala?! Zalévám odstátou vodou.

Sweet Potato To bych byla pochopitelně moc ráda, ale nejsem pražská... a nějak se tam teď v následující době nechystám. Ale moc díky za nabídku!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 13:50

Dnes je  sychravé daždivé počasie, slnko vidím len v týchto optimistických kvietkoch. Sú vďačné a dlho kvitnú.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. zaří 2021 14:54

Hanka H

Další oběť palacinkovniku:) ještě se mu prý říká penízková rostlina, u nás se ujala ta palačinka.

Když bys měla cestu směrem na Moravu, i tady se palačinkám daří a množí se

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 17:07

Hanka H pilea je zcela nenáročná kytka a jestli se jí u někoho daří nebo ne nevypovídá vůbec nic o schopnostech majitele. Jako příklad dávám 2 naše - obě od stejné matky, odebrány a zasazeny ve stejný den do stejných květináčů, dýchají stejný vzduch, zalévány ve stejné dny, stojí na stejném parapetu, teda asi půl metru od sebe. Rozdíl dost znatelný. Nevím, co víc bych pro to holátko mohla udělat.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 17:17

Pinot Noir prepac az teraz vidim ze sapytas na cinie. Nevysiala ale kupila 10 ks malickych sadenic na trhu za par centov. Chvilu to vyzeralo ze nic moc ale teraz som spokojna. Cinie som nikdy nemala ale uz ich skusim aj vysiat

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 17:36

Janulik03 Ten cíniový les je z deseti sazeniček? Jsi kouzelnice!

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 17:42

Mha Tak Morava je od nás dost z ruky..., ale stejně dík!

letolet No teda!!! Okamžitě ji chci!

Záhadná kytka je také rýmovník - jeden čas skomíral, pochcípával, žlout, teď se za stejných podmínek rozjel tak, že mám porůznu po bytě odstřizené výhonky pouštící kořeny a každému je nutím. Pokud by někdo z Plzně a okolí po něm toužil....

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 17:58

Janulik03 To teda žasnu, jaký máš z deseti sazenic lán. Já cínie vyséváme rovnou do země, jsou nenáročné, daří se jim dobře, ale vždy je to jedna rostlina z jednoho semínka, nijak se nerozrůstá.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 18:00

notna Sweet Potato ano presne 10. Su to krickove a pan mi tvrdil ze budu velke. Tak mal pravdu. Asi by som si z nich maka vziat semienka. Alebo ich tam nechat len tak nech sa vysemenia.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 18:24

Janulik03 Tak semínka každopádně posbírej, pokud to tedy není hybrid, ten semínka nedělá. Cinie prý vydrží dlouho ve váze, zkušenost nemám. Já mám z trhu sazeničky aster a teda velká spokojenost, sice se mi to na záhoně válelo po dešti, ale po utržení do vázy, nekecám 14 dní naprosto fresh. Příští rok seju astry, bílé.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 18:34

Kan prave hladam a nasla som biele cinie. Tak tie chcem a este ruzove. Nie te by tieto oranzove neboli pekne ale mam rada skor tu bielu modru a ruzovu

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 18:37

Kan Potvrzuji cinie ve váze - i 3 týdny. Trochu tedy potom ztrácejí barvu, musím odstraňovat nahnilé stonky, ale pořád dělají parádu.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 18:57

Janulik03 Tys mi děvče udělala radost, už jsem si myslela, že jenom já jsem divná, když objednávám na podzim semena na nadcházející sezónu.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. zaří 2021 19:03

Kan

Ty tam máš koupené samé zajímavosti

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 19:15

Kan  zajtra sa chystam v skleniku na priesady digitalisov. Kedze sa mi nevysemenili sami pomohla som si a mam ich plny truhlik. Do jari budu v skleniku potom pojdu von a hned mozu kvitnut.

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 19:24

úroda 

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 19:28

"sad" už nevypadá jako džungle... tráva je bohužel hodně vysušená 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 19:34

Hanka H tak ten je ale krásný! U nás doma se bohužel přes ty první 3 fáze, co popisuješ, nikdy nedostal.