Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 08. října 2021 08:22

0zero7 Paráda. Vzdušňáky vracíš do květináče? Moje je má dost houževnatý a takový neohebný, jeden už jsem i ufikla.

Online letolet
Avatar
743 příspěvků moje polička 08. října 2021 08:58

0zero7 krásný. A vyčkej ještě, mě se zdá, že list i po rozvinutí ještě vždy kousek naroste než zcela ztmavne. 

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 08. října 2021 11:00

0zero7 jednou budeš ráda za menší listy, dokáže se pěkně rozcapit. 

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 08. října 2021 11:19

0zero7 Nádhera

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 08. října 2021 12:52

0zero7 Krásné! Vždy, když vidím monsteru, vzpomenu si na školní léta - tehdy byla všude, ale obvykle to byly takové chcíplotinky zaprášené, uschlé....

Prosím zdejší o radu - nekvete mi pryšec (zářivý). Mám ho blízko světla, ale ne úplně na parapetu. Listů má na několik kytek, trnů také. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 08. října 2021 13:39

Hanka H Myslím, že prýštec potrebuje viac slnka, teda asi na tom parapete, východné, juhovýchodné okno.

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 08. října 2021 13:40

Hanka H já ho mám na okně v zimě a v létě venku, kvete dost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 08. října 2021 17:19
Reakce na Sweet Potato:

Hádanka. Co to je?

​to vypada jako pupecni snura

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:25

Kan trochu my je omotavam okolo, ty mlady jdou. Ted mi jeden zdrhl a uz ztvrdnul tak smula. Kdyz to chytnes vcas Tak to jde dobre. Musi byt jeste ohebnej. 
letolet vyckam!!!

Tak Betty no! Musela jsem loni ostrihat na dva listy tak je fajn ze roste! Spis me vytlaci to sloni ucho. Koukam na nej ze co jsem si to udelala!! Haha

notna dik!!

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 08. října 2021 22:34

Biely kvet Ounz Díky, pokusím se mu najít světlejší místo.

Teď se právě pídím po nějakém  multistojanu na květiny, ale aby to nebylo moc retro.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 08. října 2021 22:41
Reakce na 0zero7:

Uz!! Vyrostl pozdeji v roce nez drivejsi listy tak je mensi, covid lenoch!!

​Ta je jak namalovaná! Krásná. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 09. října 2021 05:58

Pinot Noir dekuju

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 09. října 2021 08:00

Kto to tu spominal ze po par rokoch prekopaval zahradu? 

Tak prave som v tom stadiu. Zistila som ze uz vyzera zanedbane, prerastene a momentalne malo  kvitnuca. Uz som vyhadzala spustu rastlin ktore sa premnozili a vytlacili ine. Zostava za mnou poloprazdna plocha. To bude narocne vymysliet koncept nanovo. Kry zostavaju . 

Idem skumat co by som tam dala. 

Viem ze chcem krasenky , ale tie su letnicky. A spustu verbeny. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 09. října 2021 10:03

Může být alocasie v koupelně? Na západním okně? Včera jsem si jednu jako spravná ovce taky koupila.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 09. října 2021 11:13

Tip pro pražské a okolní. Příští víkend bude v Zámeckém zahradnictví Ctěnice tahle prodejní akce.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. října 2021 20:56

Janulik03 ja. Nebylo teda po par letech, ale spis desetiletich. Jsem to chtela jen prorezat, ale jak neznam v nicem miru, slo to dolu komplet...

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 09. října 2021 21:11

Janulik03 i já. Z původního osazenstva zůstalo tak 10%. Jinak vše pryč. Ale ty máš o dost větší zahradu než já, abys to do zimy stihla!

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 09. října 2021 21:42

moora sami aj zdalo ze ty. 

vanilka no vyhodit ide rychlejsie len co tam potom dat. Uz som kopu rastlin prerozdelila, vykopali sme dva kere ruzi, presadili astry ktore uz liezli az do rododendronov. Vykopala som takmer vsetko zo skalky. No uvidim co z toho bude. 

Ale laliovky uz nechcem, tie teda zarastli vsetko, je to pliaga.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 09. října 2021 21:54

Janulik03 jestli je laliovka denivka, tak tu už taky nechci. Hrozný plevel, navíc stále plný slimáků

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 09. října 2021 21:59

vanilka mně se ty denivky nikdy moc nelíbily, kvanta listů, které nejsou nijak pohledné, a málokteré květy se mi líbí. Po těch jsem nikdy netoužila.