Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 16:18

Vianočné kakrusy začali trochu skôr 

A granátové jablká snáď dozrejú 

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 16:19

A milujem jesenný pohľad na sad. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 16:24
Reakce na Ginger:

Pinot Noir dyne jsou krasne a obdivuju Te a vsechny, kdo si dokazi na vlastni zahrade utrhnout kytku do vazy. Ja to nedokazu.

​Viď. Taky to dělám jen výjimečně. Teď na podzim víc, když už venku moc nejsme.

Offline Isca
Avatar
4888 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 16:41
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 17:07

Janulik03 krasny kaktusy a to jablko!

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 19:34

Janulik03 nadhera, ty kaktusy! 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 07:50

Když vidím ty bohatě rozkvetlé kaktusy Janulik03 tak by mě zajímalo, jestli jsou ty bílé kvetoucí třeba nějak min náročné na pěstování. Mám taky jeden, květ napuceny skoro na každém listu. Loni to bylo úplně stejné a navíc nasazoval na květ v tahu až do května. No a pak mám dva tmavě růžové a tam je to vždy hodně napínavé, jestli vůbec nějaký květ ukážou. Podmínky mají stejné. 

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 09:16

letolet ja som zistila ze mi moc nekvitli ked boli pri radiatore. Tak su na stene vsetky spolu, ale nekvitnu naraz. Tmavo ruzove zacali az teraz, biele tiež neskôr, iba tie bieloruzove uz su v plnom kvete. A nedavam ich von, vlastne si ich moc nevsimam, lebo cim viac pozornosti mali, tym boli horšie. Tie tvoje vyzeraju ze budú samý kvet. Budu nádherné. 

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 09:17

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 09:19

letolet a na tom okne vyzerá ze máš krásnu kombináciu kvetov

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 09:41

Janulik03 děkuji. Ja bych brala vsema deseti tu tvoji zimní zahradu To moje je vlastně takový útulek:) všechno jsou to kytky, kterých se někdo zbavoval, nalezy od popelnice. Monsteru teda budu muset příští rok už nějak zredukovat, roste to jak plevel. Asi se mi chtěla odměnit za záchranu :)

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 09:50

Janulik03 ještě k těm kaktusům, bydlíme v bytě, takže je letním na severním balkoně. Dokud jsem to nedělala, nekvetly vůbec. Pak jsou v ložnici, sice nad radiátory, ale vůbec tu netopime, takže v rámci možností nejchladnejsi místnost bytu. Ty bílé mám moc ráda, ale ty tmavě růžové mám po babičce (teď už samozřejmě i nově namnozene) a to je vždy taková vzpruha pro oko a u nás asi ty květy na nich fakt jen jako dárek na vánoce:)

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 10:19

letolet wow ta monstera , ja ich mam po mame tie svetlé, tie tmavo ružové som si kupila neviem ci v lidli alebo tak niekde ako uz na odpis. Tak som rada ze kvitnu. Ten kaktus co ma stonky do fialova ma hrozne rokov, minimalne 15, a drží sa. 

V byte to letnenie je jasne, tak už vieš ako na ne. 

Zimna nam dala hodne zabrať. Ona tu sice uz bola ale taka zlatana zo starých okien a na zemi mis mas dlazdic. A chvilu trvalo kym sme si ujasnili ako by sme to chceli. Zopar pokusov az toto sa mi paci najviac. Je tam ešte na čom zlepšovať ale tak to uz tak byva.

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 10:20

letolet jo a pekný radiator

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 11:08
Reakce na Janulik03:

letolet jo a pekný radiator

včetně původního nátěru. Nikomu se tohle natírat nechce. 

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 08:53

letolet Ono těch druhu vánočních kaktusů je hrozne moc. Aby dobre nasadili květy, je při ne ideální letneni + před nasadou květů několik týdnů pobyt v chladu. Pak už je důležitý s nima moc nešíbovat, protože poupata mají tendenci opadat. Je to trochu sazka do loterie, sama mám 4 kousky a některý kvetou skoro bez přičinění a některý ani kdybych se rozkrájela. Jako se vším

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 09:22

MP Meri Já mám vánoční kaktus každoročně obsypaný poupaty už na balkóně, vůbec bych nestihla zařadit pobyt v chladu. Jestli bych teda za chlad neprohlásila říjnové počasí - domů je dávám až když hrozí mráz. A přesunout se mi ten napučený kaktus zatím vždycky podařilo bez opadání (ťuk ťuk), ale přesovám ho postupně, napřed jen za balkonové dveře a pak postupně dál od okna - aby si toho ani nevšiml

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 09:23

Janulik03 Ty vánoční kaktusy jsou nádherné 

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 09:27

Mrs.Robinson tak ten pobyt venku je právě ten pobyt v chladu, ne?

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 10:52
Reakce na Pinot Noir:

Mrs.Robinson tak ten pobyt venku je právě ten pobyt v chladu, ne?

​To asi jo, já jsem to brala furt jako letnění, resp. spíš mi tam ty poupata začnou vznikat když ještě venku žádný extra chlad není