Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 10:55

Mrs.Robinson tak v noci teplota klesá už i v září. Já letos kaktus letnila poprvé a nasadil poupata hned, jak jsem ho v polovině října přenesla domů.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 10:57

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 11:03

Pinot Noir To je krása! Ten můj ZASE nic . Přitom jsem ho po loňském neúspěchu (2 kvítky až v únoru) přenesla na chladnější, světlé místo. Ale tak dávám mu ještě šanci, dřív mi nasazoval poupata až úderem adventu. 

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 11:23

Mrs.Robinson Je to tak, na správnou nasadí květu potřebuje projít teplotami 10-15 stupňů, což v tom září/říjnu určitě na balkone bývá.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 12:32

Pinot Noir si kvetinová čarodejníčka

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 12:32

Pinot Noir kaktus krásný

Offline SunEclipse
Avatar
3463 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 13:10

MP Meri no možná tak málo ani nepotřebuje, já letos kaktusy nechala doma, a nasazeno mají krásně.  U mě je letnění kontraproduktivní, mám na balkóně strašnou saharu.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 13:53

Ja neletnila, ale v mistnosti je docela zima cely rok. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 18:21

odjela jsem na víkdnd...

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 18:30

Hledala jsem si, jak je to s těmi kaktusy a jejich druhy. Tak to vypadá, že ty co už teď tady všem krásně kvetou, jsou kaktusy dikuvzdani = špičaté listy a trubkovite květy, vánoční má oblé listy a stejné květy a velikonoční oblé listy a nízké květy. Takže už vím, že ten co mi doma kvete zcela sporadicky je vánoční. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 19:01

Sweet Potato Božínku to je škoda. Samo, nebo kočička?

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 19:48

Kan Asi vítr, psal muž.  Ona měla stonek trochu na křivo a asi se převážila. Tak to ufikl, květy nastrkal do váz a cibuli znovu zasadil. Věřím, že to dá a ty další stonky ještě vylezou.

Offline continuity
Avatar
42647 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 22:08

Sweet Potato jj, ja ji dostala loni od tchýně a opírala to o zeď, aby držela. Teď mám cibuli na balkoně a kupu zelených listů. Mne všechny kytky zjanci do džungle, nekvete pořádně nikdy nic. Asi budu pěstovat jen věci s ozdobnými listy. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 08:47

continuity Me ty amarylis kvetou az na jare. Po odkvetu uriznu kvet, necham listy a v lete vysoupnu ven. Po lete jdou do sklepa, proste nekam kde je zima a malo svetla. Nezalevam. Na jare je vytahnu a zacnu zalevat, vzdycky aspon dve ze tri kvetou...Jenze ty moje cibule jsou strasne stare, par let lezely ladem. Obecne vsechny zachranene kytky mi krasne rostou (fikus, klivie, kytka z vyprodejoveho stojanu Penny...), pak koupim nejakou novou peknou a ta mi chcipne

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 09:53

Jos Tak ta nová cítí, že umíš vzkřísit mrtvolky, tak ti chce udělat radost, no.

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 08. listopadu 2022 11:13

Asi je rok vánočních kaktusů. Já je neletnila a taky jsou samé poupě.

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 08. listopadu 2022 11:14

V Lidlu mají cibule hvězdníku za 79 korun. Tak jsem jim je vykoupila. Doufám, že budou tak životaschopné jako ta, co jsem koupila na podzim.

Offline Garfie
Avatar
28419 příspěvků moje polička 09. listopadu 2022 23:46

Ty kaktusy!!

Nám se rozbujel leda chodník.  Zato parádně. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 09:53

Garfie Aká je to rastlinka? Krásna je!

Offline Garfie
Avatar
28419 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 10:39

Biely kvet Jak to mám vědět? Je to nějaký plevel co roste volně na chodníku. :-) Ale je to krásné!!!