Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 18. února 2023 12:15

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 18. února 2023 18:22

Krása. A žádný plevel.

Já dnes čistila pařeniště, že tam příští týden zaseju ředkvičky. A tahala jsem samé dlouhé kořeny trávy.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 18. února 2023 19:04

moora to je krasa, u nas uz vylezly krokusy

Offline slniecko admin
Avatar
19500 příspěvků moje polička 18. února 2023 19:11
Reakce na SunEclipse:

andulka01 tyjo to jsem nikdy nečetla, fialky do prosecca   A to je pak sušíš, nebo je to jen sezonní záležitost?

​Hej, Francúzi na to majú aj špeci fialkový sirup. Kupovávam ho domov (aj z ruží), lebo ak máme na návšteve deti, tak sú úplne hotové, že môžu mať sirupovú vodu z kvietkov. Ono to pekne vonia, aj keď chuť to má veľmi jemnú.

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 19. února 2023 08:37

SunEclipse Čistě sezónní, jdu se sklenkou prosecca po zahradě a přihodím dva tři cerstvé kvítky. Krásně ovoní, ale chuť nezmění.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 19. února 2023 09:29

Nevyznáte se tady někdo ve fialkách? Zajímalo by mě, jestli ty světlé skvrny na listech jsou známkou nějaké vady nebo to může patřit k druhu. Ani u jedné bohužel nevím, jak má vypadat. První jsem se ujala, když měla téměř žluté drobné listy a kvetla svetlounce fialově, zvetila se do téhle podoby a květy jsou tmavé. Ale ty fleky... No a tu druhou mám vypěstovat z listu, květy jsou růžové se zeleným okrajem.

Offline continuity
Avatar
42644 příspěvků moje polička 19. února 2023 10:58

letolet vyvolávám ti Renusatko , ta fialky pestuje. 

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 19. února 2023 12:20

letolet Na té první je to trochu poškození od slunce, které může být už dávno, v létě. Je to celkem běžné na okně a není to moc. K té druhé patří panašované listy, takže by to tak mělo být.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 19. února 2023 12:46

Renusatko díky, přesunu ji teda na severní okno.

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 19. února 2023 17:55

letoletJá myslím, že to zas nijak zásadně nevadí. Nevim jestli na severním okně zase pokvete, protože tam sice nesvítí přimo, ale toho světla má málo a některé reagují nekvetením. Nemá ty listy nijak moc a na její život to nemá vliv. 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 19. února 2023 20:03

Renusatko kdysi dávno jsem na tom severním okně fialy měla a kvetly bohatě, pak se mi tam ale nějak přestaly hodit. Zkusím ji teda tatim pro začátek posunout na původním okně více doleva, tam se k ní přímé slunko nedostane.

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 20. února 2023 07:23

Já byla dnes na procházce v parku a pěkně nám to tu rozkvétá! 

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 20. února 2023 07:32

A vím, že už jsem sem dávala ty švestky, ale když to je taková paráda! Začaly kvést ty tmavší...

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 20. února 2023 07:35

Garfie to je takova krasa!

Online Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 20. února 2023 07:46

Garfie krása, takový pohled zvedne náladu.

Offline continuity
Avatar
42644 příspěvků moje polička 20. února 2023 08:00

Garfie jen to na nás hrň.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. února 2023 08:17

Garfie Ta tmavá růžová je tedy úžasná! Moc pěkné, jen mě překvapuje, jak je tráva pod stromy ještě suchá a žlutá. Máte sucho anebo ty švestky rozkvétají v takovém chladu, kdy tráva ještě nic nedělá?

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 20. února 2023 08:18

Ještě na vás nahrnu vlastní úrodu!  Už jsme jich napočítali 15!! 

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. února 2023 08:21

Garfie No ale! Přiznám se, že citrony na stromě (obecně tedy citrusy), ve mě vyvolávají veselou náladu. Jablka zdaleka tolik ne, asi proto, že jako exotika, no :-)

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 20. února 2023 08:26

Victoria Rozkvétají takhle brzy, je to vlastně takový místní první posel jara, něco jako u nás sněženky. :-) Kvetou v únoru a některé druhy prý už v lednu. Ona to vlastně není švestka, je to ta japonská ume, někdy se překládá dokonce jako japonská meruňka. I tvar plodu připomíná spíš meruňku, ale velikosti švestky. Ale upřímně, je asi i sucho, i když to nikdo nezmiňuje, ale nepršelo už dlouho a zahrádku občas zaleju, což doma touto dobou nedělám. 

Japonci pak mají na počest květů ume celý měsíc různé slavnosti a akce v chrámech, podobně jako během květu sakur, jen ne tak velkolepé. Taky jsou kolem stromů davy fotografů a dnes jsem potkala asi 8 lidí, kteří měli v parku židličku a malovali.

Z těch citronů mám velkou radost (i když bych raději brala kaki nebo mandarinky), nejlepší je, že jsem je odhalila až asi dva měsíce poté, co jsme se nastěhovali! :-)