Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline slniecko admin
Avatar
19500 příspěvků moje polička 25. února 2023 23:46

Kokoska jazmín s vanilkou

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 26. února 2023 08:26

slniecko on ten olej asi bude cista vune tech kvetu, mne se do toho trochu micha takovy natrpkly ton listu a vetvicek, jak na to saham. Kvety jsou nahore a musim si tu vetvicku pritahnout a pak to z toho citim vsechno. Ale je to moc pekna vune. 

Offline Janulik03
Avatar
20124 příspěvků moje polička 26. února 2023 14:20

primulky v snehovom poprasku 

v zimnej zahrade prve naznaky kvetov

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 28. února 2023 21:45

Doporucite mi nějaké balkonové rajče? Loni jsem vypěstovala asi 20 rajcatek, tak letos potřebuju odrůdu, která fakt ponese.

Offline Aranel
Avatar
6542 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:03

tv Já taky! A ještě nějakou na sever.

Kokoska Jéééé mně kvete rhipsalis!

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:16

Aranel tak to jsem doma nikdy nemela, musela jsem si najit, jak to kvete.

Kdybych chtela z kavovniku semena, mela jsem to nejak opylovat? Segra pry at to osmrdlam stetckem Ted uz je ale stejne pozde, uz jsou ty kvety zvadly.

Offline Janulik03
Avatar
20124 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:22

Aranel ooo tak to musi byť paráda, nechceš ukázať?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:23

tv Já mám opakovaně dobrou zkušenost s odrůdami Micro Tom a Red Robin, které jsem kupovala na Permasemínkách, klíčivost prakticky stoprocentní a v samozavlažovacích truhlících na jihozápadním balkonu pak skoro bez práce hodně rajčat. Naopak neosvědčila se mi keříčková odrůda Tom Yellow, to mi přišlo, že z něj bylo rajčat málo a navíc ještě ne moc dobrejch, a naopak chuťově výborný keříčkový rajče je ještě Black Zebra, ale to už chtělo víc místa, není to úplnej trpaslík, narozdíl od těch Tomů a Robinů. 

Offline Aranel
Avatar
6542 příspěvků moje polička 01. března 2023 12:14

Janulik03 Jsou to jen takový malý kvítky, ale když si vzpomenu, vyfotím!

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 01. března 2023 14:55

Karoleena skvělé, díky za tip! Já už se na to chtěla vys...vykašlat, ale konečně máme balkón, tak tomu chci dát ještě šanci.

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 02. března 2023 08:52

Karoleena Ten Red Robin ti fakt chutnal? Mně přišly takové bez chuti, tak upřímně nevím, jestli se do nich pouštět znova. Ale vzrůst měli perfektně kompaktní, tak treba jsem měla jen blbej rok?

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:21

Trochu si zase zatapetuju, tady to všechno kvete!!! 

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:29

Garfie To není možné, vždyť jste před chvílí mrzli! 

Online Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:38

Garfie .

Bože můj, to je krása! Ale nechápu, stejně jako Sweet Potato 

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:05

Sweet Potato Pinot Noir Ano, je to tak a už třetí den máme 18 stupňů! :-) A dokonce nám začaly kvést rané sakury. (ovšem děti chtějí o víkendu na lyže )

Online andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:07

Garfie To je nádhera, ale přesně jak se diví dámy nade mnou - dyť máte jaro teprve pár dní, tam není něco jako předjaří? A některý z těch květů teprve budu sázet v dubnu! A lupiny kvetou až v červnu! To je normálně nespravedlivý

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:16

andulka01 Víš co, tady prostě pořád svítí slunce. I v zimě. Kolikrát i v lednu jsem na terase seděla jen v tričku. A ráno nebo doma je chladno pořád, ale přes den svítí sluníčko, dnes jsem byla třeba v průběhu pěti hodin během dne jen v triku, v triku s kabátem, v triku s kabátem a zimní šálou. Já myslím, že je to množstvím slunce a taky jeho ostrostí, ještě je fakt na pomezí zimy a jara (ještě minulý týden jsem byla v kozačkách) a přitom mám pocit, že už jsem si trochu spálila obličej. 

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:19

Garfie Ty květy jsou povzbuzující tedy:-) A nemůže to být čerstvě vysázené? Jakože jarní výzdoba ve skleníku narychlenými rostlinami? Nemyslím všechno, ale třeba ta fotka lupin a pryskyřníků, tak tam je to myslím jasné, čerstvý substrát, rostlinky vedle sebe jak vojáci...

Online Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:21

Victoria taky myslím, že je to přesazené ze skleníků.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:23

Pinot Noir Je. Pokud se detailně podívám na ty listy, tak jsou bez jakékoliv "chyby", to prostě rostliny přezimující venku v takovém množství nemají, jsou prostě trochu ošlehané tím počasím.