Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 26. března 2023 18:28

Kan Sweet Potato 

dík! takže maj ještě čas...

no jsou živý kupodivu, hodně šlupek, ale cibulka se zdá dobrá... zkusim to teda

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 26. března 2023 23:34

Slnko v záhrade.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 26. března 2023 23:47

černá káva myslim, ze do vysky to vic nevyroste. Je to polehavy kericek. Roste na skalach v polostinu a na miste, kde jsme ho videli je ridka doubrava. V lete tam bude asi sucho.

Offline Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:00

milacka aaa to je fakt krásne husté. Máte z toho živý plot?

Offline Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:01

Mne ide kvitnúť pilea. Je to možné?

A má aj malinké výrastky. 

A este jedna kráska

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:10

Janulik03 Jé, pilea vypadá jak malinká brokolička. 
Já pilei hubím. Vždycky začne opadávat a nevím, jak tomu zabránit. Listy postupně řídnou a nové jsou čím dál menší. 

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:10
Reakce na milacka:

Slnko v záhrade.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:16

Janulik03 je to krík, ktorý strihám v rámci mojich možností do oválneho tvaru. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:31

Janulik03 Pilea i Clivia krásné. Pro mne taky Pilea není, pořád házela nějaký miminka, já to oddělovala a rozdávala a bylo to strašně náročný, protože já to neumím vyhodit na kompost. 

Offline Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 27. března 2023 09:38

Sweet Potato Kan pilea je moja asi tretia pokusna a teraz sa jej darí. Ale ako všetko, je v zimnej záhrade. Tam je kvetom dobre.

Offline SunEclipse
Avatar
3463 příspěvků moje polička 27. března 2023 11:17

Sweet Potato hele a není to vlastnost? Ta, co mám od tebe to dělá taky

Přenesla jsem ji na teplejší místo a přestala shazovat listy..ale k růstu se moc nemá

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. března 2023 11:34

Kan prosim Tě, poradila bys mi něco na puklice. Mam je na malem calanchoe, a to se fakt nedá obirat rukou. Snad jehlou.

Děkuju 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. března 2023 11:55

černá káva Ajaj. Já to měla jednou a teda nejsem asi vhodná na radu, protože jsem použila insekticid, zabalila do igelitového pytle a puklice se vrátila. Takže jsem to celé zopakovala i s tím pytlem a kytka byla spálená. Od té doby používám preventivně tyčinky Sanium Stick nebo Substral Careo a co jde, tak letním. Hlavně ji izoluj od zbytku květin aspoň na tři měsíce a pozvi si domů slunéčko sedmitečné, ale to žluté, těch puklic je víc druhů a drží sviňky, drží.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. března 2023 12:28

Kan Jojoj. To jsi mě tentokrát nepotěšila. Jdu na tom pracovat. A co ven? Ochladit ty mrchy?

Asi je ještě na to calanchoe brzo, co.? A skleník?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49172 příspěvků moje polička 27. března 2023 12:31
Reakce na Sweet Potato:

Janulik03 Jé, pilea vypadá jak malinká brokolička. 
Já pilei hubím. Vždycky začne opadávat a nevím, jak tomu zabránit. Listy postupně řídnou a nové jsou čím dál menší. 

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 27. března 2023 12:38

černá káva upřímně, s calanchoe bych se necrcala a prostě vyhodila, ještě se ti to roznese na další kytky. 

Jinak letnění, jak doporučuje Kan , mi připadá spíš jako cesta, jak si tyhle zmetky natáhnout domů. Dřív mi kytky na škůdce netrpěly, ale od té doby, co je letním, jsou sice po sezóně hezčí, ale havěť má pré.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. března 2023 12:51

Pinot Noir Máš pravdu, ale to calanchoe mam od vnoučka vlastnoručně sázené . Tak to s ním ještě zkusim.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. března 2023 13:58

černá káva Ven je ještě brzy i když já už tlustice (stejný rod) dávala ven opršet a nic jim nebylo, ale přes noc +9 je ok. Já teda letním, protože potom jsou ty kytky odolnější proti všemu+plus ta prevence v tyčinkách a hnojivu/zálivce. Třeba všechny zákazice mi teď chodí a ukazují opršený benjamín, já letním co ho mám 20 let a ani lísteček a to ho nešetřím, průvan od okna a tak.

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 27. března 2023 14:05

Kan Ten je teda nádherný!

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. března 2023 14:31

Kan Teda . Je parádní.