RoSa jo tak na toho pána jsem koukala stokrát, všechno vím, pak se postavím ke stromu s nůžkama a ... nevím. ![]()
Kytičky aneb zelené prsty...
Pinot Noir ja bych to taky dělala a proto žádnou paní na úklid nemáme. Ale ty stromy mi přijdou nějak lepší.
Pinot Noir Po mém střihu stromy v lepším případě neplodily. V horší umřely. Jsem to vzdala. Párkrát do roka přijde pan zahradník a věci, na které jsem levá, udělá. Už se známe dlouho, osmělila jsem se a řekla, že teda mi přijdou ty stromy od něj dost divně ostříhaný. Vždycky jsou tam dlouhé tenké větve. A on mi na to říká Teď ty stromy plodí, ale jestli chcete, ostříhám je podle vás ![]()
Ale stejně si to neodpoustím a po každém stříhání to vykládám aspoň muži a mámě, jak zase divně ostříhaný máme ty stromy ![]()
Teď ty stromy plodí, ale jestli chcete, ostříhám je podle vás
To je boží. ![]()
No, když nad tím teď uvažuju, tak nám ty stromy plodí hodně a krasný ovoce. Tak že bych to dělala dobře?
Pinot Noir To děláš určitě dobře!
moora bojím se zeptat, co s nimi pak děláš.
no, nerada bych tu vyvolávala nějakej flame ohledně humánního zacházení se slimáky. ale vraždim to, no. jen jednou jsem je vynesla do lesa a pak jsem viděla, jak v sevřeném šiku míří zpět na zahradu. tak tehdy moje tolerance vzala rychle za své...
jako nad těma ožranejma levda pučícíma rostlinkama by člověk fakt zaplakal.
moora Já je střihám nůžkami na půl. Ty bestie se žerou navzájem, takže když se rozstříhané nechají na místě, spolehlivě se tam po čase najdou další, který žerou ty zbytky...
Victoria tak nějak
moora no to je mi jasný, že je nešetříš. ![]()
Já na nic jiného než Ferramol nemám žaludek. Resp. při práci je přeseknu motykou nebo rýčem, ale je to jako s ponravami, zvládnu jen určité množství a pak mě přemůže vlna hnusu a zbaběle mažu pro chemii.
A ke klematisům... zahradnictví Spomyšl má v nabídce několik japonských kultivarů, i se sexy japonskými názvy:-) Moc ráda bych je, ale já už to nemám kam dávat a klematisy mi moc nejdou.
Victoria já ho asi mám kam dát, ale zbaběle nejdřív zkusím s nějakým levným z OBI. Nechci zabíjet takový krásky.
Victoria ten zelenorůžovej ![]()
andulka01 Zadají se vám drahé? Já se přiznám, že někdy opravdu už ani nevím, co je levné a co drahé... Mě se líbí moc, když jsou klematisy použité v kyticích. Nevím, zda to té rostlině dělá vůbec dobře, když se jí v sezoně odstřihne několik šlahounů s květy, ale když se to dobře nakombinuje, tak je to pěkné moc.
Victoria v OBI je mají tak za polovinu. Ale samozřejmě obyčejnější.
Victoria nenene, drahé se mi nezdají. Ale se zahradou letos začínám, takže vhodnost místa a péči radši ozkouším na rostlině, které mi nebude tak líto když se mi to nepovede (teda líto mi to bude tak jako tak). Začnu klasikou, jednoduchým modrým a pak uvidím.
Edit: No teda ale vybrala bych si... jsou nádherný všechny.
andulka01 to půjde, mně uhynul jeden z osmi zasazených, a ten byl fakt na blbým místě, trochu jsem s tím počítala.
Pinot Noir Nojo, jenže ty máš zelený prsty, já jsem spíš pomalý vrah... Ale vyzkouším ho, uvidíme. Je to zahrada okolo chalupy, kam jsem jezdívala jako malá, matně si pamatuju, že tam plamének býval. Všechno, co tam zasadím, se bude muset obejít bez denní péče, jezdit budu jen na víkend za 14 dní.
andulka01 však on nic nepotřebuje
. Jen se říká, že má mít hlavu na slunci a nohy ve stínu. Takže k němu zasadit něco, co spodní čast trochu skryje, ale zároveň ho nebude utlačovat.
První koniklec.

Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my
